Sports
Futbols

Stojanovičs beidzot smaida: Esam ļoti, ļoti laimīgi par šo uzvaru0


Slaviša Stojanovičs.
Slaviša Stojanovičs.
Foto: Ansis Ventiņš

Latvijas futbola izlasei otrdien izcīnītā uzvara noderēs pārliecības nostiprināšanā, uzsver valstsvienības galvenais treneris Slaviša Stojanovičs.

Latvijas izlase otrdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla pēdējā spēlē savā laukumā ar 1:0 pārspēja Austriju. Vārtus 65.minūtē guva Mārcis Ošs.

“Tāpat kā visas spēles šajā grupā, arī šī bija smaga. Parādījām pašatdevi, disciplīnu un vēlmi uzvarēt. Galu galā arī par to tikām atalgoti. Mums paveicās, taču bija arī iespējas gūt vēl vairāk vārtus. Esam ļoti, ļoti laimīgi par šo uzvaru, kas ir ļoti svarīga mūsu pārliecības nostiprināšanai un noderēs nākotnē,” pēcspēles preses konferencē stāstīja Stojanovičs.

Viņš uzskata, ka valstsvienība bija pelnījusi uzvarēt. “Ir bijušas spēles, kurās mums bieži nepaveicās. Mūsu komandā neviens nesūdzējās par tiesnešiem, lai gan šajā ciklā viņiem bija kļūdas,” pauda Stojanovičs.

Šajā mačā debiju valstsvienībā piedzīvoja pussargs Aleksejs Grjaznovs, kurš, tāpat kā uzbrucējs Roberts Uldriķis, maču sāka pamatsastāvā.

“Grjaznovs nebija vienīgais, kuram devu iespēju sevi pierādīt šajās spēlēs. Viņu vēroju jau ilgu laika periodu. Viņš spēra lielu soli jau Valmieras komandā. Esmu gandarīts par to, kā viņš strādāja treniņnometnē. Tāpat arī Uldriķis – tas bija tikai laika jautājums, kad viņam tiktu dota iespēja spēlēt pamatsastāvā,” atklāja Latvijas izlases treneris.

Viņš neslēpa, ka šis gads bijis pats smagākais viņa trenera karjerā. “Negaidīju, ka būs tik smagi. Šis ir viens no lielākajiem izaicinājumiem manā karjerā.

Ierados, iespējams, pašā smagākajā brīdī Latvijas futbolā. Šogad bija jāspēlē pret komandām, kas ir krietni augstākā līmenī.

Domāju, ka Slovēnija bija mums vistuvākais pretinieks. Mēs cietām un gājām cauri grūtībām,” stāstīja Stojanovičs.

Šobrīd nav zināms, kāda būs Stojanoviča nākotne galvenā trenera amatā, jo izlase šajā ciklā piedzīvoja arī smagus zaudējumus. “Neatkarīgu no pēdējās spēles rezultāta, mums vēl būs tikšanās, ar futbola federācijas vadību, kā to paredz vienošanās. Iespējas, tuvākās nedēļas laikā būs tikšanās. Mani turpmākie mērķi ar izlasi būtu atjaunināt sastāvu un veidot izlases kultu. Ja būs savstarpējā uzticēšanās, viss būs kārtībā,” skaidroja Stojanovičs.

Latvijas futbola izlase uzvar Austrijas valstsvienību

Uz Rīgu nedevās Austrijas izlases spožākās zvaigznes Dāvids Alaba, Marko Arnautovičs, Martins Hinteregers, Konrāds Laimers, Štefans Lainers un Marsels Sabicers.

“Protams, ka pretiniekiem iztrūka izcilu spēlētāju. Taču tā ir tā pati Austrijas izlase, kas ir labākā komanda šajā grupā, kā to izsecinājuši visi treneri. Tie bija Vācijas bundeslīgas spēlētāji, un ir jābūt ļoti kvalitatīviem futbolistiem, lai tur spēlētu,” teica Stojanovičs.

Saistītie raksti

Tāpat izlases galvenais treneris pauda gandarījumu par to, ka pēdējās divās treniņnometnēs valstsvienībā izveidojies komandas gars.

“Pēdējās divās nometnēs ieguldījām daudz darba un bija pārrunas, lai komanda izveidotos kā viena ģimene, būtu savstarpēja uzticība un cieņa. Tas vienmēr ir smags darbs, lai komandu izveidotu kā ģimeni. Esam uz pareizā ceļa, bet vēl ir daudz darba priekšā,” uzsvēra Stojanovičs.

LA.lv