×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Stokholmā atvērts grupas “ABBA” muzejs

LETA/AFPLETA/AFP

Otrdien Stokholmā durvis vēra pirmais popgrupai “ABBA” veltītais muzejs. “Muzejā jūs mūs atkal redzēsiet kopā. Es domāju, ka nekā vairāk vairs nekad nebūs,” sacīja grupas 68 gadus vecais dalībnieks Bjerns Ulveuss.

“Esmu ļoti aizkustināta. Tas ir brīnišķīgi, ka mēs varēsim apskatīt “ABBA” vēsturi. Kad viņi uzvarēja Eiropas dziesmu konkursā, es biju astoņus gadus vecs, un kopš tā laika viņi ir daļa no manis,” sacīja 46 gadus vecais zviedrs Henriks Ālens. Viņš dzīvo Londonā, taču atbrauca uz dzimteni, lai būtu viens no pirmajiem muzeja apmeklētājiem.

{gallery id=”1720″}

Muzejā izstādīti dažādi ar grupu saistīti priekšmeti, tostarp spilgtie skatuves tērpi.

Pēc uzvaras Eirovīzijas dziesmu konkursā 1974.gadā “ABBA” iekaroja milzu popularitāti. Tās pazīstamāko hitu starpā ir dziesmas “Voulez Vous”, “Dancing Queen” un “Waterloo”, kas atnesa uzvaru dziesmu konkursā.

Grupa pēdējoreiz uz skatuves kāpa 1982.gadā, bet vēl gadu vēlāk paziņoja par izjukšanu. “Mēs nekad neuzstāsimies uz vienas skatuves,” Ulveuss 2008.gadā teica intervijā britu laikrakstam “The Sunday Telegraph”. “Nav nekāda iemesla apvienoties. Nauda nav vērā ņemams faktors, un gribētos, lai mūs atceras tādus, kādi bijām.”

Pirmdien Ulveuss, Frīda Lingstāde un Bennijs Andersons apmeklēja svinīgu pasākumu muzejā. Ceturtā dalībniece Agneta Feltskoga neieradās, jo Londonā prezentēja savu jaunāko soloalbumu.

Fani, kuri sapņojuši kļūt par piekto “ABBA” dalībnieku, muzejā var kāpt uz skatuves ar slavenā kvarteta datorsimulācijām un ierakstīt kopīgu dziesmu.

Savukārt citā istabā izstādīts 70.gadu telefons, kura numuru zina tikai četri “ABBA” dalībnieki. Viņi dažkārt piezvanīs, lai papļāpātu ar muzeja apmeklētājiem. “Tā bija Frīdas ideja, tāpēc viņa noteikti zvanīs,” apliecināja kuratore Ingmēri Hallinga.

Ieejas biļetes cena ir 23 eiro (16 lati).

Visā pasaulē pārdoti aptuveni 378 miljoni “ABBA” ierakstu, ko pārspēj vien Elvisa Preslija un “The Beatles” mūzikas pārdošanas apjomi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+