×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Stokholmā bezpajumtniekiem var ziedot ar karti 
 (2)

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Oktobrī pirmie pieci Stokholmas bezpajumtnieki aprīkoti ar vismodernākajiem kredītkaršu lasītājiem un viedtelefoniem, lai varētu saņemt iespējami vairāk ziedojumu, pārdodot lielpilsētas ielās žurnālu “Situation Sthlm”.

“Situation Sthlm” ir žurnāls, kas 1995. gadā izveidots, lai sniegtu Stokholmas bezpajumtniekiem sociālo atbalstu. Tā saturu gan rada galvenokārt profesionāli žurnālisti, taču to izplata vienīgi bezpajumtnieki, un visa peļņa tiek ieguldīta palīdzības sniegšanā viņiem. “Situation Sthlm” redakcija uzsver, ka žurnāla saturs veidots “no ielas skatpunkta”, piesaistot ļaužu uzmanību ar rakstiem par populārām personībām, bet vienlaikus veidojot unikālus ziņu materiālus par sociālo atstumtību, bezpajumtniecību un ar to saistītām tēmām. Žurnāla cena ir 50 kronas (3,92 lati), un pusi no šīs summas saņem tieši žurnāla pārdevējs. Arī pārējie ieņēmumi tiek izmantoti sociālā atbalsta sniegšanai, lai atgrieztu bezpajumtniekus normālā dzīvē un palīdzētu iekļauties sabiedrībā, nodrošinot viņiem ne tikai darba vietas, bet arī, piemēram, palīdzību sociālā atbalsta pakalpojumu saņemšanai no valsts.

“Situation Sthlm” redakcijas pārstāvis Ulfs Stolts
skaidro, ka jau gadiem pārdevēji sūdzas par situācijām, kad cilvēki žurnālu nenopērk, kaut arī gribētu, jo arvien mazāk Stokholmas iedzīvotāju ikdienā nēsā līdzi skaidru naudu. Tāpēc jau pirms diviem gadiem izveidota sistēma, kas ļauj žurnālu iegādāties, nosūtot maksas īsziņu. Taču ar to izrādījies par maz.

Tagad pirmie pieci no 350 žurnāla pārdevējiem saņem jaunākās paaudzes kredītkaršu lasītājus un viedtālruņus, no zviedru kompānijas “iZettle AB”, lai pircēji varētu norēķināties arī ar kredītkartēm. Karšu lasītāji ir nelielas ierīces, ko pievieno viedtālruņiem, un tie ļauj izdarīt maksājumus, gan ievadot PIN kodu, gan parakstoties uz telefona skārienjutīgā ekrāna. Modernās ierīces gan jāuzlādē “Situation Sthlm” birojā, kur tās ik dienu izsniedz kopā ar pārdodamo žurnālu eksemplāriem. U. Stolts piemetina, ka lielākās bažas pirms šā pilotprojekta redakcijā valdījušas par to, vai Stokholmas iedzīvotāji pietiekami uzticēsies bezpajumtniekiem, lai žurnāla iegādei izmantotu kredītkartes, taču izrādījies gluži pretēji – modernie karšu lasītāji padarot pārdevējus ļaužu acīs 
uzticamākus.

Uzziņa


Žurnālam “Situation Sthlm” ik mēnesi ir aptuveni 158 000 lasītāju. Pircēji tagad par žurnālu var norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar maksas īsziņām vai kredītkartēm, turklāt maksāt gan kronās, gan arī eiro vai dolāros.

Jau 2012. gadā ar monētām vai banknotēm veikti maksājumi Zviedrijā veidoja tikai 2,7 procentus ekonomikas. Trīs no lielākajām Zviedrijas bankām jau ir pilnībā atteikušās apkalpot jebkādus skaidras naudas darījumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Musu nakotne latvija.

Draugiem Facebook Twitter Google+