×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Stokholmā jau otro nakti pēc kārtas nerimstas nekārtības

LETA/AFPLETA/AFP

Husbijā Stokholmas ziemeļos pirmdienas vakarā jau otro dienu pēc kārtas turpinājās nekārtības, kuru laikā notikušas jauniešu un policistu sadursmes.

Pēc nemieriem aizturēti 16 cilvēki vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Viņi tiek turēti aizdomās par uzbrukumu amatpersonām, skaidroja policijas pārstāvis Matss Ēriksons.

Neilgi pēc pusnakts liesmas, kas bija pārņēmušas kādu automašīnu, pārmetās uz vēl trim netālu esošiem spēkratiem.

Ugunsdzēsējus, kas bija ieradušies dzēst automašīnas, jaunieši apmētāja ar akmeņiem.

Cenšoties izklīdināt agresīvi noskaņoto pūli, tika iesaistīta policija ar suņiem, lai ugunsdzēsēji varētu netraucēti pildīt savus pienākumus.

Līdz otrdienas rītam ugunsdzēsējiem, pateicoties policijas nodrošinātajai aizsardzībai, izdevās apdzēst liesmas.

Kopumā pirmdienas vakarā tika aizdedzinātas 11 automašīnas, kā arī četri atkritumu konteineri.

Ap plkst.4 rītā policijas pārstāve Diāna Sundina Zviedrijas ziņu aģentūrai TT atzina, ka situācija ir mierīga.

Saskaņā ar policijas datiem nekārtībās pirmdienas vakarā bija iesaistīti aptuveni 50 līdz 100 cilvēki, no tiem daži bija vien 12 līdz 13 gadus veci.

Neviens kārtībsargs nekārtībās netika ievainots.

Policija plāno rūpīgi uzraudzīt nekārtību skarto rajonu arī otrdien.

LETA jau ziņoja, ka arī naktī uz pirmdienu Husbijā Stokholmas ziemeļos notika nekārtības, kuru laikā nemieru cēlāji aizdedzināja automašīnas un iesaistījās sadursmēs ar likumsargiem.

Protestus izraisījis pagājušajā nedēļā noticis incidents, kad policisti nošāvusi kādu ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti.

Kā skaidroja jurisprudences students un jauniešu organizācijas “Megafonen” dibinātājs Rāmi al Hamisi, “notikušais jāskata no plašākas perspektīvas. Šī nav pirmā reize, kad kaut kas tāds ir noticis, un nav arī pēdējā. Tāda ir reakcija, kad starp cilvēkiem nav vienlīdzības, kā tas ir Zviedrijā.”

Tikmēr vairākas vietējās organizācijas kritizējušas policijas reakciju uz svētdien pieredzētajiem nemieriem, kuru laikā tika ievainoti trīs likumsargi un tika aizdedzināti simts spēkrati. Policisti saņēmuši pārmetumus par rasistiskiem izteikumiem un pārlieku lielu vardarbību, reaģējot uz nemieriem.

Upsalas Universitātes politikas zinātņu eksperts Pērs Admans gan uzskata, ka nemieri Husbijā liecina par plašāku problēmu sabiedrībā.

“Parasti šādas lietas tiek norakstītas uz noziedzniekiem, kuri “izmantojuši brīdi”. Taču tad, kad tas notiek, parasti priekšējās līnijās ir jaunieši. Tā ir nozīmīga sociālā problēma; tādas lietas nenotiek pārtikušajās pilsētas daļās,” skaidro eksperts. “Ja notiek segregācija, ir lielāka iespējamība, ka tādas lietas notiks biežāk.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+