Pasaulē
Eiropa

Stokholmā pūlī ietriecies autofurgons: vairāki bojāgājušie. Izplata aizdomās turamā foto 16

Reuters un foto no twitter

Stokholmā ļaužu pūlī uz ielas piektdien ietriecies autofurgons. Incidents noticis vienā no Zviedrijas galvaspilsētas galvenajām iepirkšanās ielām – “Drottninggatan” ap pulksten 15 pēc vietējā laika.

Jaunākās ziņas liecina, ka bojā gājuši četri cilvēki, bet 15 ievainoti. Stokholmas policija ir aizturējusi vienu cilvēku. Par to pagaidām sīkākas ziņas netiek sniegtas.

Autofurgons brauca pa ielu, beigās ietriecās veikalā, izgāžot sienu. Aculiecinieki vēsta arī par šāvieniem, bet, kas šāva pagaidām nav īsti skaidrs – vai tā bija policija vai vadītājs.

Automašīna piederējuši alus kompānijai “Spendrups”, kas paziņojusi, ka furgons aizdzīts laikā, kad šoferis bijis aizņemts ar preču piegādi.

Iepriekš mediji vēstīja, ka kāda persona neilgi pēc uzbrukuma netālu no notikuma vietas esot aizturēta, taču vēlāk sarīkotajā preses konferencē policija šīs ziņas neapstiprināja un paziņoja, ka nedz persona, kas vadīja automašīnu uzbrukuma laikā, nedz tās iespējamie līdzdalībnieki nav notverti. Tomēr policija izplatījusi iespējamā aizdomās turamā fotogrāfiju, kas iegūta no novērošanas videokamerām notikuma vietas apkārtnē.

Saistītie raksti

Pilnībā apturēta pilsētas metro satiksme. Pēc policijas pieprasījuma apturēta arī vilcienu atiešana no Stokholmas centrālās dzelzceļa stacijas. Piektdienas vakarā slēgti arī visi ķēdes SF kinoteātri. Izrādes atceltas arī Stokholmas Karaliskajā drāmas teātrī, Stokholmas Koncertzālē un Stokholmas Cirkū, kas šodien arī tiek izmantots kā koncertzāle.

Norvēģijā, kur policisti parasti patrulē neapbruņoti, pēc uzbrukuma, kuru piedzīvojusi kaimiņvalsts galvaspilsēta, kārtības sargiem lielākajās pilsētās atļauts patrulēšanas laikā nēsāt ieročus.

Zviedrijas premjers Stēfans Levēns paziņojis, ka noticis “uzbrukums Zviedrijai” un ka viss liecinot par teroraktu.

Sociālajos tīklos aculiecinieki un mediji fiksējuši notiekošo:

LA.lv