×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. septembris, 2014
Drukāt

Stokholmas imigrantu priekšpilsētā dedzina automašīnas (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tuvojoties Zviedrijas parlamenta vēlēšanām, kurās viens no svarīgākajiem jautājumiem ir līdzšinējā imigrācijas politika, vienā no Stokholmas nabadzīgajām imigrantu priekšpilsētām naktī uz 6.septembri aizdedzinātas vismaz 20 automašīnas.

2013.gada maijā Zviedrijas galvaspilsēta piedzīvoja vēl nepieredzētus grautiņus, kurus sarīkoja imigrantu jaunieši. To laikā tika aizdedzināti simtiem automašīnu, un sadursmes ar policiju ilga veselu nedēļu.

Policijas pārstāvis pastāstīja, ka naktī uz sestdienu automašīnas dedzinātas septiņās vai astoņās vietās Norsborgas apkaimē. Aculiecinieki stāsta, ka nozieguma laikā apkaimē manīta 20 līdz 50 cilvēku liela banda, taču neviens aizdomās turētais nav aizturēts.

“Tie ir zināma veida sociālie nemieri,” atzina policijas pārstāvis. “Tas ir zināma veida paziņojums sabiedrībai, taču tieši kāds paziņojums tas ir, mēs nezinām.”

Augustā automašīnas tika dedzinātas arī Rikebijas apkaimē, kuras iedzīvotāju vidū ir visaugstākais bezdarba līmenis Stokholmā.

“Vai šeit ir jebkāda saikne ar to vai ar gaidāmajām vēlēšanām, mēs nezinām,” piebilda policijas pārstāvis.

Aptaujas liecina, ka galēji labējā partija Zviedrijas demokrāti, kas vēršas pret pārmērīgo imigrāciju, nākamsvētdien paredzētajās vēlēšanās varētu iegūt aptuveni desmit procentu balsu, jo arvien lielāks skaits vēlētāju ir neapmierināti ar milzu līdzekļu atvēlēšanu patvēruma meklētājiem.

Premjerministrs Frēdriks Reinfelts, kura vadītajai labēji centriskajai koalīcijai vēlēšanās draud sakāve, savā runā augustā imigrāciju izvirzīja par galveno kampaņas jautājumu.

Viņš uzsvēra nepieciešamību palīdzēt cilvēkiem, kas bēg no konflikta zonām, piemēram, Sīrijas, taču vienlaikus bija spiests atzīt, ka izmaksas, ko prasa patvēruma meklētāji, atstās maz līdzekļu lai veidotu jaunas darbavietas un uzlabotu izglītības sistēmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas saucas kosmopolītiskā integrācija, jeb sējāt vēju, pļaujat vētru. Lai kā daudziem nepatīk, bet bez Breivīka metodēm Eiropa no šī murga neatjēgsies.

  2. Tā ir “integrācija” zviedrijas gaumē! Lai tikai turpina uzņemt muslimus, ne to vēl pieredzēs1

  3. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

    Tas nozīmē “PALDIES!”, ka mums devāt dzīvesvietu un jumtu virs galvas!!! VAI tiešām Zviedrijai NAV mācība Francijā, Norvēgijā u.c. valstīs, kur PILNĪGI NEVAJADZĪGI APKRĀVUŠIES AR MUGRANTIEM KĀ SĒRGU, VIŅUS ŽĒLOJOT????????? Visas migrantus žēlojošās valstis dod savus sūri, grūti sapelnītos līdzekļus un baro NELIEŠUS, SLIŅĶUS, POSTĪTĀJUS, TERORISTUS…. NONSENSS!!! Pēc šā grautiņa IZRAIDĪT ATPAKAĻ UZ DZIMTENI BEZ ŽĒLASTĪBAS VISAS ĢIMENES, NO KURĀM nāk jaunieši – POSTĪTĀJI, BANDĪTI, SLIŅĶI! Ko viņiem vēl PASNIEGT UZ PAPLĀTES????????????Ir nozīmīgs fakts: šīs tauta vairojas kā TRUŠI…un viens vai divi bojā gājušie viniem NEKO NENOZĪMĒ…Taču baltai rasei par so jautājumu būtu JĀAIZDOMĀJAS…Postažu redzot, varu SAPRAST norvēģi BREIVIGU. TĀ UZVESTIES VAR VIENIGI BANDĪTI!!! Nabadzīgākais Stokfolmas priekšpilsētas rajons… KURŠ PIE TĀ VAINĪGS??? VIENĪGI PAŠI MIGRANTI AR NESPĒJU UN NEVĒLĒŠANOS SEKMĪGI IEKĻAUTIES ZVIEDRIJAS VALSTS DZĪVĒ!!!!!!!!!! IZRAIDĪT NO ZVIEDRIJAS, PIEŅEMOT STINGRUS LIKUMUS MIGRANTU SAKARĀ!!! Diemžēl EIROPA nav no gumijas… KĀPĒC no nemieru skartajām vietām Āfrikā REGULĀRI BĒG UZ EIROPU, KAUT GAN PATI ĀFRIKA IR ĻOTI LIELS UN PLAŠS KONTINENTS, kur tik daudz BRĪVU VIETU????????????

  4. jabeidz laist tos migrantus iekš valsti !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+