×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Stoltenbergs aicina Krieviju atvilkt visus savus spēkus no Austrumukrainas (2)

Foto: LETAFoto: LETA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pirms šodien Rīgā notiekošās Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru sanāksmes izteica aicinājumu Krievijai atvilkt visus savus spēkus no Austrumukrainas.

Stoltenbergs žurnālistiem norādīja, ka šodienas sanāksme norisinās “Eiropas drošībai kritiskā laikā”, vēršot uzmanību uz situācijas attīstību Ukrainas austrumos.

“Mēs redzam, ka pamiers netiek respektēts. Mēs redzam, ka separātisti pielieto advancētus ieročus, lai uzbruktu Ukrainas spēkiem Debaļcevē. Krievija atbalsta separātistus ar smagajiem un moderniem ieročiem,” sacīja Stoltenbergs, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) misijai Ukrainā, kurai tikusi liegta iespēja novērot pamiera izpildi.

Viņš arī izteica aicinājumu Krievijai atvilkt visus savus spēkus no Ukrainas austrumiem, pārtraukt separātistu atbalstīšanu, kā arī respektēt Minskā panākto vienošanos. Tāpat Stoltenbergs aicināja Krieviju izmantot savas iespējas un ietekmi, lai arī separātisti ievērotu noslēgto pamieru.

“Es atbalstu ANO Drošības padomes lēmumu, kas aicina visas iesaistītās puses ievērot Minskas vienošanos un pamiera ievērošanu,” sacīja NATO ģenerālsekretāts, piebilstot, ka Minskas vienošanās joprojām ir nozīmīgākais rīcībā esošais instruments, lai panāktu miermīlīgu situācijas risinājumu Ukrainā.

Jau ziņots, ka no šodienas līdz 19.februārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies ES aizsardzības ministru neformālā sanāksme, kurā notiks gatavošanās jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību, kas ir būtiskākais aizsardzības jomas notikums Latvijas prezidentūras laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik daudz taisnības bija Kiršteinam par komunicēšanu ar mūsu neaprēķināmo austrumu kaimiņu!Ar aicinājumiem tur nav ko vispār iesākt,jo viņi tos absolūti nesaprot,patiesībā-nedzird.

  2. Aicina ! Mudina ! Ai kādi vārdi! Nu taisni kā skuķi uz sīkiem krūmiņiem. Ar kulaku nevar – vēl apvainosies.

Draugiem Facebook Twitter Google+