×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Stoltenbergs: NATO aizstāvēs katru dalībvalsti

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

NATO aizstāvēs katru dalībvalsti, kā tas noteikts atbilstoši alianses līguma 5.pantam, ceturtdien Rīgā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viņš vērsa uzmanību uz Krievijas gaisa spēku aktivitāti, kas palielinājusies visā Eiropā. Šogad NATO 400 reižu reaģējusi uz Krievijas militārajiem lidojumiem NATO valstu gaisa telpas tuvumā. Tas ir pieaugums vairāk nekā par 50% salīdzinoši ar pērno gadu.

Stoltenbergs norādīja, ka NATO ir Baltijas valstīs, lai tās aizstāvētu pret visiem apdraudējumiem. Baltijā ir izvietotas NATO patruļlidmašīnas un NATO karaspēka vienības, atgādināja Stoltenbergs.

NATO vadītājs norādīja, ka pēdējā laikā pieredzēta agresīva Krievijas rīcība pie NATO valstu robežām. Lai atbildētu uz šiem izaicinājumiem, NATO valstis pastiprina aizsardzības budžetus. Šajā kontekstā Stoltenbergs pauda augstu vērtējumu arī tam, ka Latvija palienās savu budžetu aizsardzībai līdz 2% no IKP līdz 2020.gadam.

Runājot par Krievijas karaspēka koncentrāciju pie NATO valstu robežām, Stoltenbergs uzsvēra, ka NATO aizstāvēs savus sabiedrotos.

“Ja vajadzēs, mēs darīsim visu, lai aizstāvētu savus sabiedrotos. Tas attiecas arī uz Baltijas valstīm,” sacīja Stoltenbergs.

Stoltenbergs ceturtdien tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Pēc tikšanās prezidents pateicās par augstās amatpersonas ierašanos Latvijā, kā arī pauda augstu vērtējumu NATO valstu samita lēmumu īstenošanā un NATO klātbūtnei Baltijas reģionā.

Ja vēstīts, ka Stoltenbergs vizītē Latvijā ieradies ceturtdien. Tā ir NATO ģenerālsekretāra pirmā vizīte Latvijā un viena no pirmajām vizītēm NATO dalībvalstīs. Piektdien, 21.novembrī, Stoltenbergs apmeklēs Ādažu militāro bāzi.

Stoltenbergs NATO ģenerālsekretāra amatā stājās 1.oktobrī, nomainot Andersu Fo Rasmusenu, kurš alianses vadībā atradās piecus gadus un divus mēnešus.

Kā ziņots, šodien darba vizītē Latvijā ieradies NATO ģenerālsekretārs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+