Pasaulē
Eiropa

Stoltenbergs sola NATO karavīrus Polijā 16


NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
Foto: EPA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pirmdien Varšavā solījis, ka drīzumā Polijā tiks izvietoti vēl vairāk alianses karavīru.

Polijā jūlijā notiks NATO samits, kurā tiks apspriesta bataljonu izvietošana Polijā un Baltijas valstīs, kas, visticamāk, saniknos Krieviju.

“Ļaujiet izteikties skaidri, Pēc Varšavas samita Polijā būs vairāk NATO karavīru, lai sūtītu skaidru signālu, ka uzbrukums Polijai tiks uzskatīts par uzbrukumu visai aliansei,” sākot divu dienu vizīti Varšavā, paziņoja Stoltenbergs.

Precīzi cik daudz un kur alianses klātbūtne austrumos tiks paplašināta, vēl tiek apspriests, bet tie būs multinacionāli spēki, kas tiks izvietoti rotācijas kārtībā, norādīja Stoltenbergs.

NATO aizsardzības ministri cer daļu detaļu izstrādāt sarunās Briselē 14. un 15.jūnijā.

Polijas prezidents Andžejs Duda paziņoja, ka viņa valsts noteikti vēlas NATO klātbūtnes paplašināšanos tās teritorijā.

“Mēs vēlamies būt droši, ka ne tikai Polija ir NATO locekle, bet mēs arī vēlamies NATO šeit Polijā, [vēlamies] šeit sabiedro karavīrus un bruņotos spēkus,” sacīja Duda.

Polijā no 7.jūnija līdz 17.jūnijam notiks plašas militārās mācības “Anakonda 2016”, kurās piedalīsies vairāk nekā 25 000 cilvēku.
Stoltenbergs noraidīja bažas, ka šie manevri varētu vēl vairāk saasināt spriedzi attiecībās ar Krieviju.

Viņš uzsvēra, ka šie manevri ir daļa no mācību programmas, par tiem ir iepriekš paziņots, tie ir caurspīdīgi un tādēļ nav iemesla, lai tie radītu bažas.

LA.lv