Mobilā versija
+15.5°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Stounhendžā uzceltie neolīta laika mājokļi pārsteidz ekspertus

Foto: BBC.co.ukFoto: BBC.co.uk

Stounhendžā brīvprātīgie radījuši piecas neolīta laika mājokļu kopijas, lai atklātu, kā pirms 4500 gadiem dzīvojuši iespaidīgā arheoloģijas pieminekļa cēlēji, ziņo bbc.co.uk.

Vienistabas ēkas aptuveni piecu metru platumā celtas no krīta un salmiem, pārklātas ar kviešu salmiem, un par to prototipu kalpojušas arheoloģiskās atliekas netālu no Daringtonvolas.

“English Heritage” pārstāve Sūzena Grīnija BBC atzinusi, ka ēkas ir “arheoloģisku liecību, izglītotu minējumu un liela fiziska darba” rezultāts. Mājām izmantotas 20 tonnas krīta, 5000 koka kārtis un trīs tonnas kviešu salmu; 60 brīvprātīgajiem darbs prasīja piecus mēnešus ilgu darbu.

Interesanti, ka, pretēji gaidītajam, mājas izrādījušās nevis tumšas un primitīvas, bet gan gaišas un gaisa pārpilnas, tā kā spilgti baltās sienas un grīdas uztver un atstaro saules gaismu, kā arī uzkrāj pavarda radīto siltumu.

Ar laiku ēkas paredzēts atvērt arī apmeklētājiem.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (4)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+