×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

“Oskara” balvas laureāts kļūst par Kremļa propagandistu (6)

"Showtime" publicitātes foto"Showtime" publicitātes foto

Amerikāņu kinorežisors Olivers Stouns izveidojis dokumentālu seriālu “The Putin Interviews” (“Intervijas ar Putinu”), kas balstīts uz sarunu virkni ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. ASV jau demonstrētas vairākas filmas sērijas, kuras nākamnedēļ rādīs arī Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā. Analītiķi atzīmē, ka seriāla četras daļas Krievijā tiks rādītas bez īsinājumiem, kas liecina, ka Kremli apmierina Stouna nekritiski jūsmīgais “dokumentālisms”. Stouns izteicies, ka uzskata savu filmu par mēģinājumu uzlabot attiecības starp ASV un Krieviju, taču politisko apskatnieku vērtējumā viņa seriāls drīzāk iederas Putina priekšvēlēšanu kampaņā pirms nākamgad paredzētajām prezidenta vēlēšanām. Režisors, kas trīs reizes saņēmis amerikāņu Kinoakadēmijas balvu “Oskars”, kā arī balvas Berlīnes un Venēcijas kinofestivālos, kļuvis par Kremļa propagandistu.

 

 

Divu čomu saruna

Stouns un kopā ar viņu strādājošais producents Fernando Suličins divu gadu laikā ierakstīja vairāk nekā desmit intervijas ar Putinu. Pēdējā no tām notika 2017. gada februārī, un, pēc Stouna vārdiem, “neviena tēma nebija aizliegta”. “ASV ir ārkārtīgi svarīgi izprast citu viedokli. Es esmu ieinteresēts, lai novērstu (ASV un Krievijas) attiecību tālāku pasliktināšanos,” intervijā laikrakstam “Star Tribune” teica režisors. Stouns, kurš mēdz apgalvot, ka vienmēr gājis savu ceļu un savās filmās paudis savu viedokli, seriālā par Putinu ir pārsteidzoši un neizskaidrojami goddevīgs un samierniecisks, pat čomisks. Viņš izjautā Putinu par hobijiem un ģimenes dzīvi, taču tikai garāmejot piemin Krimas aneksiju un Putina izraisīto karu Ukrainas austrumos, kur jau bojā gājuši vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku un upuru skaits turpina pieaugt. Stouns dod iespēju Putinam paust Kremļa viedokli par attiecībām ar ASV un NATO darbību Eiropā bez plašākas analīzes un alternatīva skatījuma. Kā izteicies Stouns, “Intervijas ar Putinu” ir “manas dīvainās amerikāņu kinematogrāfista dzīves četru stundu gara spilgta kulminācija”. Stouns uzskata, ka Putina domu gājiens ir kā šahistam un ka viņš ir lieliskā sportiskā formā. Daļa analītiķu raksturo Putinu kā azartisku politiska pokera spēlmani, kurš palielina likmes pārliecībā par partneru mazdūšību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Labs honorārs vēl ne tādus brīnumus spēj darīt. Ne jau tas Stouns pirmais iet pa šo ceļu. Līdz ar to savu žurnalista vārdu viņš ir pārdevis par dažiem zaļo miļoniem – viņa paša izvēle. Tur UK ir vēl viena tāda, proti, ar visādiem apbalvojumiem slavenība, kas jau piecdesmit gadus slavē šiitu cīņas, Huseinu, un dabīgi RF palīdzību, R.Fisks liekās. Tā kā šodien pēc vārdiem žurnalistus jāvērtē ļoti piesrdzīgi!

  2. Kino vispār ir miris, ko tur brīnīties, ka “režisori”, kas to nesaprot, iet Putinam līst pakaļā.

  3. А мой то комментарий удалили, вот вам и свобода слова по латышски! Старый дед, хоть и бывший дипломат, живёт одними пережитками прошлого, просто не умеет по другому.

    • Stulbais krievs,pat nav izlasījis par ko ir raksts.
      Lai nu kas bet stouns vienmēr bijis krievu laizītājs.Jau tad kad Vjetnamas veterāni,to sūdu gandrīz nolinčoja par paskvilu “Dzimis 4.jūlijā”

  4. un īpaši liela nesmird, arī Latvijā…

  5. Apvests ap stuuri izskataas ne visai gudrais rezhisors…

Draugiem Facebook Twitter Google+