×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

Strādā tikai trīs Latvijā uzņemtie bēgļi (9)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē patlaban ir 19 bēgļa vai alternatīvo statusu ieguvušas personas, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja NVA direktore Evita Simsone.

Ar NVA palīdzību piecas šādas personas ir atradušas darbu, no tām turpina strādāt trīs. Pārsvarā tie ir mazkvalificēti darbi, ir pāris cilvēki, kas strādā par pavāru un konditoru palīgiem, teica Simsone.

Viņa piebilda, ka ir grupa cilvēku, kas šobrīd apgūst valsts valodu A2 līmeni. Vēl 20 personas ar NVA starpniecību to jau ir apguvušas, teica aģentūras direktore.

Simsone uzsvēra, ka pirmais šķērslis sekmīgai šo personu integrācijai darba tirgū ir valodas nezināšana. Būtiskas ir arī kultūras atšķirības, viņa norādīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Atceros kaa manai gjimenei, nesen iebraukushai ASV 1950. gadaa, pienaaca naidpilnas veestules lai braucam no kurienes esam naakushi. Nezinu kaa teevs un mamma iztureeja. Naids, naids, naids.

 2. Tie nenāk strādāt, bet izplatīt savu fanātismu un vairot savu varzu.

 3. Tapec jau atkulas lai nestradatu un varetu dzivot no pabalstiem.

 4. un ko šie dara, fasē un tirgo šņaucamo?

 5. Gan jau,kad saņems pirmo algu,arī aizlaidīsies prom.

 6. Un kas tika soliits?

 7. VIŅI nestrādās, veltas pūles un tēriņi….

  • ejiet tak pupās — Pat es nevēlos strādāt uz man nepieņemamiem sākuma nosacījumiem ..

   Man ir pietiewlami daudzas reālas prasmes un reālas kompetences — es kategoriski netaisos viņām dokumentus ,licences ,serifikatus .atļaujas un vispār neko “valstiskotu” un “birokratizētu”

   PRIBCIPĀ NEDARĪSU VAI izDARīšU PELEKAJĀ režīmā — ejirt tak disrst ar savu valstsvalodību — man galīgi nevajag lai tas turks man pārdotu “valstsvalodīgu “kebabu — EJIET DIRST un ļaujiet imigrantam darīt to ko viņš māk ,tā ka viņš māk ( tas ir drausmīgs apvainojums ja ” pavāra palīgs” it tas līmenis ko smirdošā liberāļu republika un liberasta likums atļauj ) — (starp bēgļien ir gana patiesi kvalificētu lai paši savu darbiņu organizētu – ja bēgšanu organizēja tad arī savu dzībi noorganizēs — VALSTIK NAV JADARA CILVEKIEM DARAMAIS — VALSTS DARBS IR NETRAUCĒT)

   MANA LATVIETĪBA NEUZLABOJAS un neko neiegūst NO TURKA VALSTSVALODĪBAS — latviešu valodas ietekme nepalielimās tāpēc ka VVC visur smird “valstsvalodīgi” ( WC kantora smirdoņa paliekinās tikai )

Draugiem Facebook Twitter Google+