×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Stradiņa balvu saņems profesors Romans Lācis (1)

Pacientu dienas atklāšanas preses konference

Sirds ķirurģijas centra vadītājs Romans Lācis piedalās preses konferencē Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā par Pacientu dienas pasākumiem - iespēju apmeklēt lekcijas, veikt bezmaksas acu spiediena mērīšanu un saņemt ķirurga konsultāciju.

17.aprīlī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tiks pasniegta Paula Stradiņa balva. Tradicionāli balvas laureāts, tika paziņots profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienā – 17. janvārī, bet balvas saņemšanas laiku izvēlas pats laureāts.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par izcilu ieguldījumu kardioķirurģijas attīstībā Latvijā Stradiņa balva šogad piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes profesoram, Latvijas Sirds ķirurģijas centra vadītājam Romanam Lācim.

Romans Lācis ir sertificēts sirds ķirurgs, Latvijas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, valsts profesors sirds ķirurģijā.

Lāča disertācijas veltītas miokarda revaskularizācijai, sirds vārstuļu bioprotezēšanai un biomehānikai. Laureāts ir Latvijas Sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas, Eiropas Kardiotorakālo ķirurgu asociācijas un Eiropas sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas biedrs, kā arī Eiropas mākslas un zinātņu akadēmijas īstenais loceklis.

2002. gada 10. aprīlī Romana Lāča vadībā veikta pirmā sirds transplantācija Latvijā. Atzīmējot pirmās sirds transplantācijas Latvijā 10. gadadienu tika izveidota arī videofilma “Romans Lācis. Sirdslieta”.

“Sirds ķirurģija ir ļoti sarežģīts, atbildīgs un reizē cēls darbs. Tas ir arī simbolisks, ja runājam par dvēseles mājvietu sirdī,” tā Romans Lācis.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija kopš 1983. gada. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kā tur beidzās ar tām milijoni vērtajām iekārtām? vai tas jau aizmirsies?

Draugiem Facebook Twitter Google+