×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Stradiņa slimnīcā darbs atsākts ierastā režīmā

Foto-LETAFoto-LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca šodien, 4.augustā, plkst.9 atsākusi darbu ierastā režīmā, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību, plānveida operācijas un ambulatorisko palīdzību pilnā apjomā. Darbs norit ierastā ritmā, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle.

Tāpat Sīle norādīja, ka darbs slimnīcas Neatliekamās palīdzības centrā ir pilnībā atjaunots un neatliekamās palīdzības pacienti tiek uzņemti ierastajās centra telpās.

Kā ziņots, 2.augustā no rīta Stradiņa slimnīcas 32.korpusa pagrabā izcēlās ugunsgrēks, kura dēļ slimnīcā uz laiku tika izsludināts ārkārtas stāvoklis. Korpusa pagrabā ugunsdzēsēji atrada 66 skābekļa balonus, no kuriem 23 bija eksplodējuši, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere.

32.korpusā atrodas Neatliekamās medicīnas centrs, kur notiek akūto pacientu uzņemšana, Reanimācijas/Intensīvās terapijas nodaļa, Sirds ķirurģijas nodaļa, Kardioloģijas nodaļa, Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas nodaļa, Plaušu slimību un alergoloģijas nodaļa un citas slimnīcas struktūrvienības.

Negadījumā cieta divi slimnīcas darbinieki, kas guvuši apdegumus, septiņi cilvēki izglābti, bet vēl vairāk nekā 170 evakuēti. Pacienti, kuriem bijusi nepieciešama intensīvā terapija – kopumā 18 -, tika pārvesti uz citām slimnīcām. Ap plkst.13 tika sasaukta Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēde. Komisija nolēma atcelt ārkārtas stāvokli slimnīcā, skaidrojot, ka slimnīcas un NMPD spēj nodrošināt pacientu plūsmas pārorganizēšanu un palīdzības sniegšanu citās slimnīcās.

No ugunsgrēkā cietušās Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcas uz citiem stacionāriem evakuētie pacienti, visticamāk, ārstēšanos pabeigs šajās iestādēs, iepriekš intervijā Latvijas Radio pastāstīja Stradiņa slimnīcas valdes locekle Eva Strīķe.

Pēc viņas teiktā, uz citiem stacionāriem pārvietoti aptuveni 20 pacienti, kuri atpakaļ uz Stradiņa slimnīcu varētu tikt pārvesti vien tad, ja būs nepieciešamas kādas speciālas manipulācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+