Uncategorized

Stradiņa slimnīcai piešķir desmit miljonus latu 16

Foto – LETA

Pēc vairākkārtējas jautājuma par desmit miljonu latu piešķiršanu Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai atlikšanas valdība šodien sēdes slēgtajā daļā tomēr nolēma ieguldīt šo summu slimnīcas pamatkapitālā finanšu situācijas stabilizēšanai.

Pirms divām nedēļām valdība vēl nepieņēma lēmumu šajā jautājumā, jo iebilda finanšu ministrs Andris Vilks (V), kurš uzsvēra, ka slimnīcai ir jāpierāda pamatotība pieprasītajai summai. Finanšu ministrija (FM) iepriekš netika akceptējusi līdzekļu piešķiršanu, jo uzskatīja, ka nav pietiekamu argumentu. “Kāpēc tieši desmit miljoni? Varbūt 9,8 miljoni vai 8,5 miljoni. Vajag saprast pamatotību,” teica ministrs.

Pagājušās nedēļas valdības sēdē jautājums par desmit miljonu latu piešķiršanu tika atlikts pēc Veselības ministrijas (VM) iniciatīvas, jo tā vēl nebija paspējusi sagatavot atbildes uz visiem jautājumiem.

Savukārt nedēļas noslēgumā, 10.augustā, FM informēja, ka ir saņēmusi prasīto informāciju no Veselības ministrijas un konceptuāli neiebilst jautājuma skatīšanai.

Kā ziņots, Stradiņa slimnīcas vadība saskata būtiskus uzlabojumus medicīnas iestādes finanšu situācijā, tomēr joprojām nepieciešams vienreizējs valsts atbalsts desmit miljonu latu apmērā. Gan slimnīcas infrastruktūra, gan telpas un tehnoloģijas turpina novecot, un šos līdzekļus plānots ieguldīt jaunu ārstniecības metožu un tehnoloģiju ieviešanai slimnīcā, iepriekš skaidroja slimnīcas vadība.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere iepriekš pastāstīja, ka jautājuma atlikšana nav vēlama, jo tas negatīvi ietekmē slimnīcas darbību, turklāt līdzekļu trūkums apdraudot slimnīcas darbību jau tuvākajos mēnešos, jo izrādās, ka slimnīcai nav līdzekļu darbam šā gada novembrī un decembrī.

Valtere atklāja, ka slimnīca ir apsvērusi citas iespējas finanšu līdzekļu iegūšanai, kā arī ir veikusi pasākumus šo scenāriju realizācijai. Šobrīd slimnīcas valde neatklāj, kādi papildu pasākumi finanšu līdzekļu iegūšanai ir veikti, bet ir solījusi papildu informāciju sniegt šonedēļ.

Slimnīcas vadība uzsvērusi, ka valsts atbalsts būtu vienreizējs ieguldījums slimnīcas pamatkapitālā, bez nepieciešamības pieprasīt nākotnē jebkādu papildu finansējumu, savukārt turpmāk slimnīca sevi plāno nodrošināt, palielinot sniegto maksas pakalpojumu daudzumu.

Plānotie uzdevumi 2012.gadam ir turpināt budžeta sabalansēšanas pasākumus (tie tiks īstenoti līdz 2013.gada beigām), pēc papildu finanšu līdzekļu piesaistes nodrošināt slimnīcas modernizāciju, palielināt ieņēmumus no maksas medicīnas pakalpojumiem, tostarp medicīnas tūrisma, piesaistīt zinātnisko projektu un izglītības finanšu līdzekļus, piesaistīt Eiropas fondu naudu.

LA.lv