×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Stradiņa slimnīcas vadībai uzrunāts farmācijas biznesā strādājušais Dins Šmits (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Zatlera reformu partijas veselības ministra kandidāts Dins Šmits piedalās ziņu aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par veselības nozares problēmām.

Par jauno Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāju varētu kļūt kādreizējais farmācijas kompānijas SIA “GlaxoSmithKline Latvia” valdes priekšsēdētājas Dins Šmits.

Šmits aģentūrai LETA apstiprināja, ka Veselības ministrija pirms svētkiem viņu uzrunājusi saistībā ar vakanto amatu, tomēr sarunas bijušas vairāk “izzinošas”. Viņš pieļauj, ka konkrētākas diskusijas varētu notikt jaunnedēļ.

Šmits sacīja, ka ir ieinteresēts vakantajā amatā, tomēr pirms tālāku soļu speršanas būtu jāiegūst kopīga izpratne ar slimnīcas īpašniekiem par to, kā iestādei jāattīstās.

Tāpat viņš vēlētos saglabāt līdzšinējo saikni ar Rīgas Stradiņa universitāti, turpinot pildīt padomnieka pienākumus universitātē. To viņš darījis arī laikā, kad vadīja SIA “GlaxoSmithKline Latvia”, un konflikta situāciju amatu savienošanā nesaskata.

Patlaban Šmits ir RSU Padomnieku konventa priekšsēdētājs. Tā ir konsultatīva institūcija, kuras galvenais uzdevums ir konsultēt RSU Senātu un rektoru augstskolas attīstības stratēģijas jautājumos, teikts universitātes mājaslapā.

LETA jau ziņoja, ka 19.decembrī slimnīcas dalībnieku sanāksmē tika nolemts atstādināt no amata līdzšinējo slimnīcas vadītāju Rūtu Valteri, savukārt valdes locekļi Eva Strīķe un Guntis Bahs atkāpās paši. Līdz jaunas valdes izveidei Strīķe pildīs slimnīcas vadītājas pienākumus, bet Bahs turpinās ieņemt valdes locekļa amatu.

Potenciālie kandidāti slimnīcas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu amatiem tiks uzrunāti nozares iekšienē, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders. Pašreizējā slimnīcas vadība turpinās strādāt līdz februāra vidum.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tādu cilvēku,kas darbojies farmācijas biznesā,slimnicas vadībai nevar laist ne tuvumā,jo viņos jau iekšā dominē tikai peļņa,no iejūtības nav ne smakas….

  2. Valteres k-dze melno darbu ir padarījusi un SUS parādi ir krasi samazinājušies(!!!), un par to viņa padzīta no amata, tad tagad jebkuru i-de-jotu var likt viņas vietā …”saimniekot”…

  3. uz izzakto citās sfērās miljonu fonu viena tūkstoša latu skandāls vienā aktiņā un rājiena vietā padzīšana izskatās pēc sen gatavota scenārija lai kādi tiktu pie slimnīcas celtniecības miljoniem. Padomājiet labi – ko tad īsti Valtere ir izdarījusi? Mēs kļūstam smieklīgi, jo simulējam godīgumu un stingrību, ar lielgabaliem šaujot pa odu mākoņiem!

  4. Reformu partija neņēma VM,jo nav kas vada un kļūst par ministru. Bet slimnīcu vadīt izcils speciālists ir?

  5. un kurš tad uzrunāja? VM ir iestāde,tad visa iestāde kopā? Vai pārdošanas grupas vadītājs ir labākā kandidatūra slimnīcai? un vai attīstības vīzijai nav jābūt priekšsēdētājam?

Draugiem Facebook Twitter Google+