×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Stradiņa universitātē izremontē bibliotēku un ievieš brīvpieejas abonementu

Foto - RTUFoto - RTU

Sākoties jaunajam akadēmiskajam gadam, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) atklās bibliotēkas renovētās telpas – brīvpieejas abonementu, kas padarīs RSU par vienu no pirmajām augstskolām Latvijā, kurā studentam brīvi pieejams viss mācību literatūras krājums.

Telpās – vairāk nekā 420 kvadrātmetros – investēti 326 000 eiro.

Renovētās telpas atklās RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis un veselības ministre Anda Čakša, kā arī RSU Bibliotēkas direktore Ināra Aploka.

“RSU ir viena no pirmajām augstskolām Latvijā, kuras bibliotēkā pilnīgi viss mācību krājums būs brīvā pieejā studentiem,” atzīmē RSU bibliotēkas direktore Ināra Aploka. Katra mācību grāmata ir aprīkota ar RFID – radiofrekvences identifikāciju, kas ļauj studējošajam pašam saņemt un nodot grāmatas, pagarināt to lietošanas termiņus un apskatīt savu lietotāja kontu īpašās pašapkalpošanās iekārtās.

Brīvpieejas abonements apvieno divus agrākos lietotāju apkalpošanas punktus Zinātniskās literatūras abonementu un Mācību literatūras abonementu. Tā darbībā ieviesti vairāki jauninājumi – papildus pašapkalpošanās iekārtām arī pagarināts darba laiks, kā arī izveidota telpa grupu darbam, kuras iepriekš nebija. Ir izveidotas arī telpas individuālajam darbam ar savu vai bibliotēkas datoriem. Grāmatas var arī rezervēt, pieslēdzoties valsts nozīmes bibliotēku kopkatalogam brīvpieejas abonementa datorkioskā, vai no jebkura datora bibliotēkā vai ārpus tās.

RSU bibliotēkas brīvpieejas abonementa atklāšana notiks 2. septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+