×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

“Stradiņiem” nebūs priekšsēdētāja; valdē oficiāli apstiprina finansisti Elitu Bušu

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārkārtas dalībnieku sapulcē finansiste Elita Buša oficiāli apstiprināta par trešo slimnīcas valdes locekli.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, Stradiņa slimnīcas valdei nebūs priekšsēdētāja, bet visi trīs valdes locekļi būs vienlīdzīgi. Līdzšinējā valdes locekle Anda Čakša turpinās atbildēt par ārstniecības jomu, valdes loceklis Normunds Štāls atbildēs par saimniecisko darbību un būvniecību, savukārt Buša atbildēs par slimnīcas finansēm.

Buša aģentūrai LETA par motivāciju pieteikties konkursā uz slimnīcas valdes locekļa amatu izteicās: “Ņemot vērā, ka jau ilgāku laiku esmu savu izaicinājumu meklējumos un veselības aprūpes nozare mani vienmēr interesējusi, tad nolēmu pamēģināt.”

Kā norādīja Buša, viņa redzēja, “ka tur ir daudz ko darīt”, tomēr plašāk savu redzējumu viņa komentēt nevēlējās, sakot, ka “šobrīd negribētos runāt par rītdienu, šodien ir priecīga diena, tas, kas būs tālāk, to rādīs laiks, rādīs darbi”.

Vaicāta, vai viņa neuzskata, ka amatu palīdzējis iegūt tas, ka 2013.gadā viņa ar veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS) pašvaldību vēlēšanās kandidēja no Zaļās partijas saraksta, Buša norādīja, ka 12 gadus dzīvo Mārupē un viņai savs novads ir svarīgs, tāpēc arī izlēmusi kandidēt vēlēšanās no šī saraksta kā bezpartejisks kandidāts. Tāpat viņa norādīja, ka ar Belēviču iepriekš nav bijusi pazīstama.

LETA jau ziņoja, ka par atbilstošāko pretendenti uz Stradiņa slimnīcas trešā valdes locekļa amatu nominācijas komisija izvēlējusies Bušu, kura saņēmusi augstāko punktu skaitu no 19 pretendentiem.

Iepriekš vēstīts, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) martā preses konferencē paziņoja, ka līdzšinējais slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits zaudējis viņa uzticību. Tika plānots, ka tajā pašā dienā slimnīcas ārkārtas dalībnieku sanāksmē, iespējams, tiktu izskatīts jautājums par Šmita atbrīvošanu no amata. Tomēr Šmits šajā sanāksmē slimnīcas kapitāldaļu turētājam iesniedza atlūgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+