×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

“Stradiņos” veic Latvijai unikālu plaušu operāciju (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību centrā veikta Latvijā pirmā vienas ieejas jeb “uniporta” video asistēta plaušu daivas izņemšanas operācija, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa stāstīja, ka vienas ieejas video asistēta plaušas daivas izņemšanas operācija ir modernākā pieeja plaušu audzēju ārstēšanā un pagaidām ir pieejama pacientiem tikai dažās Eiropas valstīs.

Operācija tiek veikta, izdarot vienu aptuveni četrus centimetrus lielu griezumu, pa kuru tiek ievadīti nepieciešamie instrumenti un videokamera. Torakālais ķirurgs un asistents, kurš nodrošina videoattēlu, pamatā darbojas divatā, un tieši ķirurga īpašajām prasmēm un pieredzei ir liela nozīme šīs mazinvazīvās metodes pielietošanā.

Operācija Stradiņa slimnīcā veikta 8.septembrī 54 gadus vecam pacientam. Pacients jūtas labi un tika izrakstīts no slimnīcas otrajā dienā pēc operācijas, stāstīja Sīle.

Operāciju veica Plaušu centra Torakālās ķirurģijas nodaļas virsārsts Artjoms Špaks, kurš apguvis endoskopiskās ķirurģijas metodi Latvijā, Lielbritānijā, Nīderlandē un Francijā, kā arī praktizējis vienā no labākajiem torakālās ķirurģijas centriem Londonā. Operācijā asistēja Anastasija Bistrova, anestezioloģe Sanita Ūdre un operācijas māsa Maija Strautmane.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kādēļ pie mums, ne Londonā neglāba kādu sabiedrībā plaši pazīstamu muzikoloģi?

Draugiem Facebook Twitter Google+