Latvijā
Politika

Stradiņa slimnīcas vadītājs Šmits iesniedzis atlūgumu0

Foto: LETA

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes vadītājs Dins Šmits šodien uzrakstījis atlūgumu un aizgājis no amata, tā Latvijas Radio pavēstīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Viņš amatā atradīsies līdz rītdienai. Belēvičs stāstīja, ka jauno valdes vadītāju meklēs konkursa kārtā, lai atrastu vispiemērotāko kandidātu.

Belēvičs norādīja, ka neviens nav lūdzis Šmitu “noņemt”. Ministrs norādīja, ka ar slimnīcas vadītāju viņam bijušas korektas attiecības.

Kā Latvijas Radio norādīja pats Šmits, šobrīd slimnīcas valdei un Veselības ministrijas (VM) vadībai nav vienota redzējuma par slimnīcas tālāko darbību un nepieciešama saskaņa, lai kvalitatīvi strādātu. Šajā gadījumā slimnīcu vadīt būtu grūti, jo viedokļi atšķiras, tādēļ arī izlēmis iesniegt atlūgumu.

Kā liecina informācija VM mājaslapā, no rītdienas Stradiņa slimnīcas valde turpinās darbu divu esošo valdes locekļu – Andas Čakšas un Normunda Štāla – sastāvā. Abi valdes locekļi būs ar juridiski vienlīdzīgām lemšanas tiesībām.

Jau ziņots, ka Belēvičs šodien preses konferencē paziņoja, ka Šmits zaudējis viņa uzticību. Tika plānots, ka šodien slimnīcas ārkārtas dalībnieku sanāksmē, iespējams, tiktu izskatīts jautājums par Šmita atbrīvošanu no amata.

Atbrīvot viņu no amata plānots tāpēc, ka ir dažādas neskaidrības ar slimnīcas finanšu plūsmu, kā arī problēmas ar jaunā korpusa būvniecību, žurnālistiem preses brīfingā sacīja VM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

“CBB konsultāciju biroja” sertificēta nodokļu konsultante Lienīte Caune skaidroja, ka Stradiņa slimnīcas valde nekontrolē slimnīcas Finanšu departamentu un, lai gan ir jau marta vidus, Finanšu departaments nav spējis nodrošināt precīzus finanšu datus par janvāri.

Zvidriņa vēlreiz uzsvēra, ka slimnīca no sava 66 miljonus eiro lielā valsts galvotā aizdevuma sešus miljonus ieguldīja “Latvijas Krājbankā”, tomēr, kad bankas darbība tika pārtraukta, šī nauda arī tika zaudēta. Viņa arī norādīja, ka Nacionālā veselības dienesta dati par finanšu rādītājiem nesakrīt ar slimnīcas sniegtajiem.

Pats Šmits gan uzskata, ka finanšu situācija slimnīcā ir laba, un norādīja, ka viņam laikam ir jāsakārto profesionālās attiecības ar kapitāldaļu turētāju.

Tikmēr Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) žurnālistiem paziņoja, ka neatbalsta veselības ministra rīcību saistībā ar Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja iespējamo atbrīvošanu no amata.

Saistītie raksti

Straujuma žurnālistiem sacīja, ka kopumā neatbalsta ministra izvēlēto risinājumu. Finanšu pārskats par slimnīcu tika iesniegts šorīt, premjerministri Belēvičs informējis plkst.11, savukārt plkst.12 sasaukta preses konference, iepriekš neinformējot Šmitu par savu lēmumu, norādīja valdības vadītāja.

Kā ziņots, Veselības ministrijas valsts sekretāre Zvidriņa informēja, ka Stradiņa slimnīcai ir maksātnespējas pazīmes.

Stradiņa slimnīca 2007.gadā saņēmusi 66 021 000 eiro lielu valsts galvoto aizdevumu. Līdz pagājušā gada beigām slimnīca aizdevējam bija atmaksājusi 6 389 129 eiro. Slimnīcai kopējā summa aizdevējam “FMS Wertmanagement AOR” jāatmaksā līdz 2042.gadam.
Savukārt Šmits paziņoja, ka slimnīca spēj apmaksāt savas kredītsaistības, kā arī tai nav nekādu aizkavētu vai nesamaksātu rēķinu.

LA.lv