×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
16. jūnijs, 2017
Drukāt

Strādnieku trūkuma dēļ Latvijas ogas nolasa ukraiņi (103)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Latvijā ir sākusies ogu novākšanas sezona, bet lauksaimniekiem galvassāpes sagādā darbaspēka trūkums, tādēļ daži pat sākuši uzticēt šo darbu viesstrādniekiem. Kamēr latvieši devušies strādāt uz Anglijas un Īrijas plantācijām, tikmēr mūsu ogas nolasa iebraucēji no Ukrainas un citām trūcīgākām valstīm.

Mūsdienu lauksaimniecībā ļoti daudzi procesi tiek mehanizēti un automatizēti, bet ogu lasīšana ir viens no tiem darbiem, kur nekādi nevar iztikt bez roku darba izmantošanas. Ar strādnieku atrašanu iet ļoti grūti, stāsta SIA “Inciema ogas” vadītāja Anita Fritsone. “Parasti piesakās gana daudz cilvēku, bet brīdī, kad jāsāk strādāt, daudzi jau ir pārdomājuši. Bet zemenes negaidīs, kamēr es atradīšu darbiniekus; tās jānolasa, tiklīdz nogatavojušās,” secina Fritsone. Strādniekiem viņa maksā 45 centus par salasīto ogu kilogramu. Normāls rādītājs ir ap 50 kg dienā, bet čaklākās darbinieces pamanās salasīt no 80 līdz pat 120 kg dienā. Nomocījusies ar strādnieku meklēšanu, Fritsone apsver iespēju sekot citu ogu audzētāju piemēram un nākamgad aicināt talkā viesstrādniekus no Ukrainas.

Pie šāda risinājuma jau nonākusi krūmmelleņu audzēšanas uzņēmuma “Arosa–R” vadītāja Māra Rudzāte. Īstais melleņu ražas novākšanas laiks būs tikai augustā, bet Rudzāte jau tagad meklē cilvēkus, kas būtu gatavi iesaistīties ogu lasīšanā. Ar darbinieku atrašanu pagaidām diez ko raiti nav veicies. “Visiem “normāliem” cilvēkiem jau ir kāds darbs, bet tie, kas ir brīvi un pa vasaru varētu strādāt, vienkārši nevēlas to darīt. Agrāk pat sūtījām autobusu, lai savāktu darbiniekus, bet nereti tas atbrauca atpakaļ tukšs,” stāsta Rudzāte. “Mūsu glābiņš ir skolotāji un mazāk atalgoto biroja darbu veicēji, kas atvaļinājuma laikā izmanto iespēju piepelnīties,” stāsta melleņu audzētāja.

Vēl viens glābiņš būs ukraiņu viesstrādnieki, ko Rudzāte nolēmusi iesaistīt ražas novākšanā. “Ukraiņi atbrauks uz vienu mēnesi, lai palīdzētu nolasīt ogas. Viņi ir priecīgi par šādu iespēju, jo Latvijā iespējams nopelnīt vairāk nekā viņu dzimtenē.” Melleņu audzētāja vēsta, ka čaklākie ogu lasītāji var nopelnīt līdz pat 35 – 40 eiro dienā. Ukraiņiem tā ir liela nauda, jo Ukrainā minimālā alga pašlaik ir 3200 grivnu (ap 110 eiro) mēnesī, bet vidējā alga ir ap 6700 grivnu (230 eiro) mēnesī. Eiropas Savienība ir ieviesusi bezvīzu režīmu ar Ukrainu, tādēļ iespējams, ka ukraiņi vairāk sāks braukt uz Vāciju, Nīderlandi un citām Rietumeiropas zemēm, kur var nopelnīt vēl vairāk. “Bet pagaidām viņi ērtāk jūtas Latvijā, jo šeit ir viņiem saprotamāka vide, iespējams sazināties krievu valodā,” secina Rudzāte.

Latvijas lauksaimnieki žēlojas, ka laukos hroniski trūkst strādājošo, jo daudzi darbspējīgā vecuma cilvēki aizbraukuši peļņā uz Lielbritāniju, Īriju un citām turīgām zemēm. “Mēs esam izmisumā. Atrast strādniekus ir ļoti grūti, faktiski neiespējami. Nav taisnība tiem, kas saka, ka laukos nav darba. Darba pietiek, bet daudzi vairs negrib strādāt,” stāsta biedrības “Lauksaimnieku apvienība” valdes priekšsēdētāja Sandra Stricka. Pēc viņas domām, darbinieku deficīts laukos sākās līdz ar paaudžu maiņu, jo vecā padomju laika paaudze aizgāja pensijā, bet vidējā un jaunā paaudze vairs īsti negrib darīt smago darbu. Stricka vaino arī pabalstu sistēmu, kas mazina motivāciju strādāt. “Šī sistēma māca cilvēkus nestrādāt. Tagad goda lieta ir saņemt pabalstu, bet kauns ir nākt uz fermu un tīrīt kūti.”

Vairāk lasiet šīs nedēļas žurnālā “Mājas Viesis” vai e-izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (103)

 1. Nevis negrib strādāt, bet pa tādu atalgojumu negribam strādāt. Lai nomaksātu komunālos un maizai būtu jādomā kur varētu paņemt ātro kredītu, nu ziniet vai.

 2. cilvekam kas strādā –dēļ tādiem mudakiem kā tu tie jaunie arī laižas prom , jo nejau visi var ar 40e uzturētģimeni izaudzināt bērnus un vēl uzsākt savu biznesu ar šo lielo naudu —ta ko tur —laikam vēl daudzām paudzēm tādu mudaku pietiks!!!!!!

  • 40 – eur dienā ir maza nauda? 😀 – Pieņemot, ka nopelni 40 eur dienā un strādā 20 dienas mēnesī – tas ir 800 eur pirms nodokļu nomaksas, bet pēc 550 eur. Ja dzīvo Rīgā, tad varbūt tā arī nav tik liela nauda, bet priekš lauciniekiem un mazpilsētām gan. Vajag atcerēties, ka, lai izaudzētu vajag ieguldīt naudu, tad tās vajag transportēt, pārdot un nomaksāt nodokļus un visbeidzot arī nopelnīt. Viss tas ietekmē arī pašu izaudzētā cenu. Jūs laikam arī sapņojat par padomju laikiem, kad piena cena veikalā bija daudz mazāka nekā izmaksāja tā ražošana? Un atgriežoties pie algas – sliņķis vienmēr atradīs attaisnojumu, lai nestrādātu. Ja jau tev nav naudas, bet tu labprātāk nedari neko nekā dari kaut ko, tad tur tu vari vainot tikai sevi. Ja gribi braukt uz ārzemēm strādāt, tad brauc, bet nedomā, ka te palikušie tev ir kaut ko parādā, lai tu atgrieztos.

 3. ja grib lai lasa , viņiem tās kapeikas varbūt ir liela nauda , bet ne te superzemē dzivojošiem ,un nav jau ar garantija ka latvietis latvietim tās pašas kapeikas samaksās , netic vairs tauta jo ļoti daudz ir apkrāpti ………………

 4. Kad maksās tādu pašu naudu kā ārzemniekiem par 8.darba stundām, tad netrūks strādnieku tepat no kaimiņu sētas. Pieraduši par 5.euro dienā un 1.kg.ogām dienā nokalpināt pašu iedzīvotājus.

 5. Vai skolēnus nevar iesaistīt? Viņi labprāt to darītu, bet neviens neņem…

 6. latviesi nevelas stradat par kapeikam.

 7. ko ņe skačet, tot moskaļ! Atbildēt

  Drīz to ukraiņu šeit būs tik daudz, ka viņi tās ogas ne vien nolasīs, bet arī visas apēdīs.

 8. Uz stradasanu ukrainiem tapat ir vajadziga viza, kapeikp.. Vai tik nebija oficiali minimalka 820 jevriku jamaksa! Plus vel dzivosana janodrosina utt.

 9. Nevainojiet darba spēka trūkumu .. vainojiet paši sevi .. gribat lai citi vergo jums par kapeikām .. ugunsdzējiem arī bija darba spēka trūkums .. pacēla algas uzreiz rinda !!! Visa vaina ir atalgojumā un nekur citur …. ukraiņi ??? Da labi .. )))

 10. Nevajag vainot darbaspēka trūkumu .. vainojiet paši sevi dižie saimnieki .. gribat lai citi vergo jums par kapeikām .. agrāk ugunsdzēsējiem arī bija darbaspēka trūkums .. pacēla algas un tag stāv rinda uz šo amatu .. visa vaina ir atalgojumā un nekur citur ……

 11. Cilvēks, kas strādā. Atbildēt

  Nezinu kādi miljonāri te savākušies, bet man 30-40 eiro dienā ir sasodīti liela nauda. Tie, kas visu gadu klukst un neko nedara , varētu piepelnīties. Padomijas izaudzinātie rāceņi, gaida, kad sistēma par visu parūpēsies, visu mutēs ielies un tad čīkst, ka sistēma to nedara. Mēs, kad gājām skolā, braucām. Protams, ka tas ir sezonas darbs, bet, ja pie tāda bezdarba līmeņa nevar atrast cilvēkus, kas gribēt strādāt, jādomā, ka cilvēki Latvijā ir vienkārši slinki. Ne paši grib veidot biznesu, ne no krēsla piecelties, kad darbu dod. Sovietu paaudze, kurš ir aizgājis kaut uz vienu protestu, lai minimālo algu paceltu, kurš kaut vienu uzņēmumu uztaisījis, kurš mazliet smadzeni pakustinājis, lai šī valsts paliktu labāka, funkcionālāka, godīgāka. Riebjās, nav brīnums, ka jauni cilvēki šeit nevar izturēt un brauc projām. Ne jau algu dēļ, bet sabiedrības, kas ir tupa līdz pēdējais stadijai.

 12. Protams ka nevar cilvēkiem vajag darbu visu laiku nevis vienu vai divus mēnešus gadā.

 13. Aizbrauc strādat uz ārzemēm jo musu darba devēji negrib maksāt algas un nīd ka nau naudas .paši grib grabt naudu uz stradnieka reikinu. Nevisi ir tadi bet ir!

 14. Nu gan brīnums ! Ulmaņlaiku Latvijā katru vasaru šeit strādāja tūkstošiem Polija un Lietuvas sezonas laukstrādnieku. Un tā ir visā pasaulē.

 15. Un ko darīt mēnešos, kad ogu nav? Nodokļi?
  Svarīgs jautăjums, ko žurnālists neuzdeva.

 16. par sūda 20 euro,noteikti vēl nodoklis čakarēt muguru visu dienu.un pati tagad tirgo par 4 euro,lai pati nolasa vienu spaini,tad sapratis kpc nav strānieku

  • Ieslēdz smadzenes – tev šķiet 4 eur ir briesmīgi liela nauda? Laikam tavā izpratnē iestādīji zemenes un nākamos 50 gadus vari nedomāt tikai novākt ražu? tad transports, nodokļi un pašiem arī jānopelna + ogas bojājas vai var tikt sabojātas un tāpēc jārēķinās ar zaudējumiem… 20 eur tev nav nauda? – Varbūt beidzot sāc kustināt savu slinko pakaļu un beidz dzīvot sabiedrībai uz kakla?

 17. Bezviizu rezhiims nenoziime, ka ukrainjiem ir tiesiibas straadaat Eiropaa. Vai arii Latvijaa tik ljoti truukst straadnieku, ka uznjeemeeji ir gatavi maksaat 2000 eiro par ukrainju ogu lasiitaajiem?

 18. Zemeņu lasīšana ir ļoti smags darbs, it īpaši ja ir vārgs mugurkauls. Pati esmu savā laukā lasījusi un vairāk par 6 stundām nevar izturēt. Tā kā grūti būs atrast ogu lasītājus.

 19. Ja maksāsiet normālas algas, strādnieki atradīsies. Nevarat- klapējiet savas bodītes ciet.

 20. Ha! Ha! Ha! Un vai man naudiņu maksā uz rokas katru dienu par padarīto darbu? Lika drusku pagaidīt! Vispirms no manis atvelk visus nodokļus, lai butu legāli, un tad uz rokas “sūds” vien paliek.

 21. Lai sāk maksāt, tad arī strādās. Par brīvu neviens neies vergot.

 22. Un bērni nevar atrast darbu vasarai!!!!!
  Ar komunikāciju viss kārtībā???
  (Nekur šādus darba sludinājumus needmu redzējusi :()

  • vot, vot…es arī sludinājumus neesmu redzējusi, pīkst, ka viss ir slikti, bet kā vajag atrast darbu bēram tā, čiks vien ir..mums te nav darba…

 23. Vien nav pieminēts,ka iebraucējiem,oficiāli tos nodarbinot ,jāmaksā vidējā alga valstī,kas ir ap 850 eiro/mēn.,kamēr vietējos var čakarēt uz nebēdu!

 24. nepareizs teksts … kad videjā alga LV bùs tāda kā vidējam seimas depjuti tad arī ministrs ies lasīt savas ogad

 25. Dārgie komentāru rakstītāji. Visi, kas zemenes pērk veikalā, tirgū utml. Cik esat gatavi maksāt par zemeņu kg. Vairāk par 2 eur diezin vai. Nu tad sākam rēķināt- no šiem 2 eur 0,45 – 0,5 strādniekam. No atlikušās summas jāpērk degviela, jāmaksā traktortehnikas līzings, jāpērk salmi , plēves vai kas nu kuram, jāmaksā zemes nodoklis un IIN vai UIN atkarībā no tā, kā esi reģistrējies VID. Jāmaksā ravētājiem vai arī jāmaksā par ķīmiju, kas indē nezāles. Un es varētu turpināt. Jo lielāka saimniecība, jo lielāki ieguldījumi, kas jāatpelna. Lauksaimnieks nereti strādā algotu darbu, jo no nopelnītā ar saimniecību ģimeni nepabarosi. Un taisnība vien ir, ja var saņemt pabalstus nestrādājot, tad kāpēc par tādu pašu naudu strādāt. Arī mani nevilinātu 30 eur dienā. Jo strādājot algotu darbu nopelnu vismaz 50. Tai pašā laikā ir daudzi kam 30 eur ir vērtība. Par ko palaist bērnus skolā, sakrāt naudu mājokļa remontam vai jaunam ledusskapim.

  • Tās ir tavas vai manas problēmas? Es esmu darba ņēmējs, mani neapmierina samaksa, es nestrādāju pie tevis. Mani apmierina darba samaksa tagad Holandē ap 2000 eur uz rokas. Darbs arī lauksaimniecībā, 8-9 st/dienā, puecas dienas nedēļā. Sakārtota sadzīve, normāla valsts…un ko tu piedāvāsi pretī? Mans pienākums NAV mīlēt Latviju un ciest.

   • Holandē, draugs, nebija padomju varas, kas visu salaida dēlī. Te vēl ilgi nebūs tāda pārticība kā tur. Paskaties uz Austrumvāciju un Ritumvāciju, tad sapratīsi.
    Bet pagaidām mēģini savaldīt savu iedomību un cieni tos, kas ceļ Latviju.

    • Drīz jau trešais gadu desmits būs aizritējis “bez padomju varas”, cik ilgi to vēl pie savas sūdīgās dzīves vainosim?

     • Un cik gados tu gribi 50 iegūtos atpalicības gadus PSRS atgūt? Pareizi, lai citi pūlas priekš tāda kunga kā tu… Nez tik ko tie citi tev ir parādā?

  • Tāda gadījumā varbūt vajag mest mieru tik nerentablam biznesam un nodarboties ar ko jēdzīgāku?

 26. Labāk tad mellenes palasīt mežā, tur vismaz var kārtīgi nopelnīt, nevis nedēļu zemenes par 30 eiro dienā, mēnesi pēc tam par 10 eiro dienā! Neviens jau negaida gadu, lai mēnesi varētu kādam zemenes palasīt!

  • Sūds uz kociņa ar tām mellenēm 1 eiro/kg ,labi,kādu nedēļu sanāks par kādiem 30 eiro dienā un pēc tam-stienis!Ne jau tu viens tas lasītājs.

 27. es saprotu lauksaimniekus, ka arī viņiem maks nav bezizmēra! Taču atvainojiet, ja vidējā alga ir 30 EUR par fiziski smagu darbu jebkādos laika apstākļos, tad šis nepavisam na vilinoši!

 28. vai tad trucigaka valsts par latviju vel atrodama

 29. Man patika par skolotājiem:Mūsu glābiņš ir skolotāji un mazāk atalgoto biroja darbu veicēji, kas atvaļinājuma laikā izmanto iespēju piepelnīties,” stāsta melleņu audzētāja.
  Kauns lv, ka cilvēkam ar augstāko izglītību jāpelnās vasarā, nevis godīgā atvaļinājumā jāatpūšas.
  Pastāstot āŗzemju skolotājam, viņš to nesaprot.

 30. Daudzus latviešus audzina seriāls ,,ugunsgrēks,, un spirtotais alus no 2 litru plastmasas pudeles.Pie manis atnāca kaimiņš,solīja palīdzēt sakraut malku ,bet vispirms prasīja aizdot 5 eiro ,jo steidzīgi par elektrību parāds esot jāmaksā.Iedevu tos 5 eiro.Nākošā dienā uzzināju ka kaimiņš dzerot augstāk minētās zortes alu un nav pierunājams strādāt.

 31. Es kad biju tiinis tad piestradaju vasara lasit zemenes,man rekords bija 80kg pa dienu.
  Nu ja salidzina 80×0.45=36€
  Nav nemaz tik suudigi.un to es izdariju 8_9h
  Vai nu brauc Anglijaa kapaa kaa traks,dziivo ar 30x cilvekiem vienaa buudaa un pelni 60€dienaa vai tepat majas piehalturee.

  • 36 eiro pa dienu un ja no sevis izliek maksimumu?! Ārprāts! Es, laikam, esmu jau izlaista.

  • Interesanti, interesanti, kaadaa zanjkjii tu esi dziivojis Lielbritaanijaa… Nu, labi, pirmos gadus visi kaut kaa sitas, ij kopeeju maaju ar citiem iiree, dazhs ij dziivo ar kaadu kopaa vienaa istabaa, bet ne jau taados apjomos, kaa tu raksti, un, piedod, ne arii par taadu algu. MInimaalaa alga shodien Lielbritaanijaa ir 7,50 £ jeb 8.58 eiro stundaa, bet sheit, ja labi straadaa, algas celj regulaari. Es personiigi sanjemu 10 vai 12 £ stundaa. Meita 9,60 £, znots vispaar ap 20 £ sundaa. Ireejam 4 guljamistabu maaju, braucam ar jauniem autinjiem, gatavojamies pirkt pasha savu maaju.

  • Tas ir tikai uz sezonas plaukumu, bet sezonas sākumā un beigās ir tukšas vagas un pāris kilogrami, nav tā ka ogas birst kā no pārpilnības raga, dažreiz ir tukšas vagas jālasa.

 32. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 33. Tūlīt pēc okupācijas beigām, pa Latvijas pilsētām klīda bars bomžu/alkoholiķu kas rakņājās pa atkritumu tvertnēm, kā arī zaga krāsainos metālus. Visi domāja, ka šie nelaimīgie cilvēki apmirs un līdz ar to bomžu vairs nebūs. Bet tagad es redzu pa mūsu ielu klīstam jaunu bomžu maiņu — daudzus no tiem divdesmitos vai trīsdesmitos gados. Tā ir cilvēciska traģēdija, kā arī valstij zudušais darbaspēks. Ko dara mūsu valdības lai šo problēmu risinātu, lai šos bomžus atgrieztu produktīvā sabiedrībā?

 34. Latvijā sāk apzināt savu cenu?

 35. Mēs piemēram ar meitu abas atvaļinājumā labprāt palasītu krūmmellenes un esmu dzirdējusi,ka vēļ varot arī ogas lētāk nopirkt turpat.Tikai esmu visas acis izskatījusi,bet neesmu redzējusi sludinājumu kur meklē lasītājus.

 36. Kāpēc šajā valstī apzog darbiniekus? Latvijā lasītas ogas veikalā maksā tikpat cik Zviedrijā lasītas. Tad kāpēc šajā valstī lasītājiem maksā mazāk?

 37. Vajag vietējiem maksāt tā,kā maksā ukraiņu viesstrādniekiem,tad darbaroku netrūks.aimnieki grib lai vietējie strādā par grašiem.Tur irtā problēma,nevis,ka nav cilvēku.Maksājiet,tur.kur maksā,tur arī strādā.

 38. Nu,mani miiljie darba deveeji—-0,45 ,stradat 8 stundas,salasiit uz 22.5 eiro—-PA STUNDU IZNAAK 2.8 eiro.KAS TAD TAA PAR STUNDU LIKMI. Kuraa valstii veel ir jaastraadaa PAR TAADU NAUDU. MURGS.Man arzemees ir briivais darba rezhiims—cik gribu un varu tik straadaaju—-videeji pa 4 stundaam varu nopelniit 50-70 eiro—SANAAK 12-17 eiro stundaa. [taa nav ogu lasiishana]. Bet Latvijaa ir taa– NAM DENEG NE NADO,RABOTU DAVAI.

 39. Rietumukrainā man pazīstama friziere pelna vismaz 500euro mēnesī.Pārtika tur lēta,atliek nauda pat uz Austrāliju aizceļot.

 40. Jocīgs virsraksts. Vai tad ukraiņi nav strādnieki?

 41. Kāpēc nav informācijas, ka vajag strādniekus? 16- 17 gadīgie jaunieši tiešam meklē darbu. Ogas tādi taču var lasīt.

 42. Vai tik tiešām mūsu cilvēkiem nevar maksāt tik pat cik ukraiņiem?Jo Tā ir liela starpība, ko maksā Latvietim.ne velti tiem jābrauc uz citurieni pelnīt lai iztiktu.

 43. Pie mums arī strādā daži cilveki šad un tad.Ir arī zemenes nedaudz.Un citi dārzeņi..Maksājam 3 eiro stundā,svētdienas 4 eiro.Bet vairumā gadījumu piedāvājam gabaldarbu.Piemēram par 0.4 biešu lauku divreizēju ravēšanu 350 eiro.Cilvēks brauc kad grib un ravē.Maksāju vispirms par 1x , un kad izravē 2x tad pārējo.Nekadu problēmu. Esam novērojuši,ka tie kam tiešām vajadzētu strādāt,prātā nenāk to darīt.Strādā tie,kuriem jau ir kaut cik iztikšana,bet gribas biški vairāk kaut ko iegādāties vai paceļot.

 44. 45 centi par kilogramu? Galīgi nojūgušies tie uzņēmēji?

 45. 45 centi *50 kg=22,5 eiro.Smagas 10 stundas tupus rāpus un kur ir garantija ka samaksās.Lai lasa ukraiņi.

  • Muļķības! Esmu lasījusi ogas un 4 līdz 5 stungu laikā mierīgi var salasīt 50 kg.TĀ KA NEVAJAG..

   • Es pie pamatdarba arī piestrādāju pie zemeņu lasīšanas…Ogu sezonas sākumā kaut cik var salasīt,bet nevajag *irst ka katru dienu tādu summu nopelna,jo kad ogas iet uz beigām figa vien sanāk-a norāpojies,ar stīvu muguru,saulē apcepies…..nu elles darbs

   • Tas nav iespējams,jāparēķina cik sver 1 kg zemenes un cik var 1h stundā kg salasīt un sareizināt uz 4 un 5 stundām,un tikai tad sapratīsim īsto patieso rezultātu.Varētu būt, ka litros varētu lielās mājzemenes,bet tad stundā viens spainis jāsalasa.Paliek jautājums ir :”cik sver 10 litri zemeņu?”Meža zemenes nav iespējams!

   • tieši tā,lasīju priekš sevīm,aptuveni stundas laikā pielasīju ap 5litriem……..tur kur bija JAU NOLASĪTS!!!

  • Pareizi,veselība ir dārgāka !

 46. Tie lauksaimnieki un uzņēmēji, kas tiešām saskarās ar darbinieku meklēšanu, zina, ka Latvijā atrast pat ne labu bet normālu darbinieku lauku apvidū ir gandrīz neiespējami…. Visi grib naudu saņemt pirms darbs izdarīts. Knapi velk kājas, kad vajadzētu mazliet pasteities un prasa samaksu kā nezin kādu randiozo darbu būtu paveikuši… un tad jau galvenais aliņš 2l pēc tam un nākamajā dienā meklē jaunu darbinieku!!

  • Pie tā paši uzņēmēji vien ir vainīgi,ka Latvijas laukos palikuši tikai pudeles pelnītāji.

   • Jā.. Es esmu vainīga pie tā, ka atbraucu no “lielās” peļņas ārzemēs uz Latviju un uzsāku savu biznesu, un esmu gatava dot darbu un maksāt algu. Esmu vainīga ka man apkārt potenciālie darbinieki ir sliņķi un dīkdieņi… Kur loģika?!…

    • nodoklus arii maksaa par to straadnieku?

     • :)Kam tad tas ir izdevīgi!!?? 🙂

     • Patiesība ir tāda-ne jau viena gada laikā cilvēki izbrauca,bet tas notika jau sen,gadiem.Tad nu Elīna,kāpēc jūs izbraucāt-tāpēc ka Latvijā bija laba dzīve.Domāju ka ne.Jūs izlēmāt atgriezties,bet citi nē.Latviju nepamet tikai tie kam ir kāds biznes,vai tiem kas tiek normāli uz savu darba vietu un eksistē un tie kam tāpat ir labi-dzērāji.Uz Rīgu visi nevar doties.Es dienā pelnu 3 -4 reizes vairāk un nerāpojot.

    • Tieši tā Elīna,kam tas ir izdevīgi.Nopelni 30 eiro,samaksā nodokli,samaksā par ceļu.Un ja kas notiek guli un mirsti.Un tā visi uzņēmēji-aploksnītē un lieta darīta,bet lielākais zaudētājs būs un paliks darba ņēmējs.DARBA ŅĒMĒJUS LATVIJĀ NENOVĒRTĒ.

     • Tu pati neesi darba devējs, tapēc nezini, kā tas ir sameklēt uzticamu darbinieku!

     • Kaut kad biju.Dariju visu pati un rezultāts bija izcils,bet tie kas tēloja saimniekus,kalpus mainija ik pa laikam.
      Un tu runā tā kā tikko dzimusi.Aizbrauca tavi ogu lasītāji un jau sen.

    • savā ziņā tev piekrītu-ir grūti-precīzi kā 100 maitas-no atbraucējiem nupat slauks!!!

   • Tā arī nesapratu, kur te ir uzņēmēja vaina!? Tu jau runā par valstisku problēmu! Aizbraucu un atriezos personīgu iemeslu dēļ. Un viss ko Tu uzrakstīji nemaina faktu, ka labus darbiniekusi ir grūti atrast tapēc arī ņem kaut Ukraiņus vismaz strādā kā nākas un novērtē ka ir darbs!! Un malacis, ka pelni 3x vairāk!! 🙂

    • Labs darbinieks mēnesi lasa ogas un ko dara 11 mēnešus kā lācis ķepu sūkā, vai var sezonā nopelnīt lai līdz nākamajai sezonai izdzīvot???

     • Tapēc tas ir sezonas darbs… neviens sezonas darbs Tevi nenodrošinās uz gadu!! Jāstrādā ir visu gadu!!… vasarā lasi ogas.. rudenī grāb lapas un ziemā šķūrē sniegu!!… ej un meklē!! un galvenais gribi strādat!!

 47. Viestrādnieki nopelnīto naudu Latvijā netērēs. Kas tad uzņēmējam tās zemenes pirks!!!
  Jāmaksā ir pašu cilvēkiem, kuri pēc tam to naudu atstās Latvijā.
  Tā ir īstermiņa domāšana!

  • tu esi si muļķis vai kā tu kakā-nupat atbraucu,jau esmu pārs stukas notērējis,bet tč tiem maitām vajag vēl…..vai vispār atgriezties un tērēt naudu te???

 48. Tā taču ir vēsturiski noteikta parādība.19.gs un 20.gs. sākumā sākās globalizācija ,attīstītās valstis investēja mazāk attīstītās un nežēlīgi ekspluatēja šīs valstis un strādniekus .Mums saprotamāk ,Francija ,Anglija ienāca ar savu kapitālu Krievijas impērijā ,savukārt Krievija investēja Persijā(Irānā) ,Afganistānā ,Ķīnā un tā tālāk ,LR republika savukārt saņēma investīcijas no Vācijas ,Anglijas arī no Zviedrijas ,Ķegumu taču cēla zviedru kapitāls un Kuldīgas vulkānu arī ,savukārt Latvija investēja Lietuvā.Pēc neatkarības atjaunošanas no Latvijas brauca uz Īriju sēnes lasīt ,tagad jau sēnes vairs nelasa ,viesnīcas biznesā darbojas ,taču Latvijā sēnes lasīt tagad brauc moldāvi ,pēc gadiem arī moldāvi vairs sēnes(ogas )Latvijā nelasīs ,bet viesnīcas vadīs un latvieši Īrijā uzņēmumus vadīs ,tāda ir globalizācija.Galvenais uzņēmība (biznesmeņa gēns )un izglītība.Lai ko rakstītu par K. Marksu ,viņa izcelsmi un rakstura un uzvedības īpatnībām ,bet viņa ekonomisko teoriju vēl neviens nav pārveidojis.

 49. Latvijas bezdarbniekiem šnabim pietiek ar dažādiem pabalstiem, tā ka tie jau neies sevi mocīt ar darbu. Bet zakuskas vietā jau var iztikt ar manufaktūru. Tā ka pamazām atgriezīsies tie laiki, kad Latvijā laukos strādāja viesstrādnieki.

  • Jā, pirms kara Latvijas laukos strādāja poļi un leiši. Padomju gados sabrauca krievvalodīgie. Tagad nāks moldāvi un ukraiņi.

 50. Iespējams,ka gadās arī kāds godprātīgs lauksaimnieks,kurš tiešām samaksā godīgi apsolīto, un par smagu darbu nopelnīto algu! Ko teikt tam izslavētajam lauksaimniekam,kurš par smago darbu,strādājot pa desmit stundām dienā,strādniekiem maksā……6,50 EUR dienā,pie kam nekādi līgumi netiek slēgti un nodokļi maksāti! Ak,alkatīgie -vergojiet vien paši!

 51. nu lai lasa vai zel par tadu naudu ka piedava ,lai pasi saimnieki vac un neraud,maksat negrib a mulkus mekle

 52. Nu dikti jau grūti ar tiem darbiniekiem… Muceniekos jau arī tikai tie labi iedegušie mākslinieki un zinātnieki!

 53. nestreso, bet samaksā! Atbildēt

  Tāpat kā Somijā u.c.

Draugiem Facebook Twitter Google+