×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Štramam sešarpus, Strancim – pieci gadi cietumā

Foto - LETAFoto - LETA

Augstākā tiesa (AT) ceturtdien korupcijā apsūdzētajām bijušajām Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departamenta amatpersonām piesprieda reālus cietumsodus.

Bijušajam Pilsētas attīstības departamenta direktoram Vilnim Štramam tiesa piesprieda sešarpus gadus cietumā, viņa vietniekam Pēterim Strancim – piecus, bet bijušajam RD Pilsētas attīstības departamenta administrācijas vadītājam Raimondam Janitam – vienu gadu un astoņus mēnešus cietumā. Janitu gan atbrīvoja tiesas zālē, jo viņš jau šo sodu ir izcietis.

Savukārt uzņēmējai Inārai Vilkastei tiesa piesprieda divus gadus cietumā.

Tiesas lēmumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā.

Pirmās instances tiesa Štramam piesprieda astoņus, Strancim – sešus, bet Janitam, kurš sadarbojās ar izmeklēšanu, – trīs gadus ieslodzījumā. Visus trīs, kuri apsūdzēti par kukuļņemšanu, apcietināja tiesas zālē. Štramam un Strancim tiesa nolēma konfiscēt mantu. Pirmās instances tiesa Vilkastei piesprieda 40 000 latu naudassodu.

Pirmās instances tiesa bijušajam Rīgas un Jūrmalas mēram Andrejam Inkulim piesprieda 24 000 latu naudas sodu, igauņu uzņēmējam Prītam Tomingam – arī tikpat lielu naudas sodu, savukārt Vilkastei – 40 000 latu naudassodu. Uzņēmēji apsūdzēti par kukuļdošanu.

Attiecībā uz Janitam un Vilkastei piespriestajiem sodiem prokurors iesniedza protestu, bet amatpersonas un Vilkaste iesniedza apelācijas sūdzības. Lai arī par Inkuli un Tomingu protests un apelācijas sūdzības netika iesniegtas, viņiem pirmās instances piespriestie sodi stāsies spēkā tikai pēc galīgā sprieduma pārējiem apsūdzētajiem.

Lietas materiāli liecina, ka 2005. un 2007.gadā amatpersonas no uzņēmumiem kukuļos pieprasīja vairāk nekā miljonu eiro, lai nodrošinātu labvēlīgus lēmumus būvprojektos.

Lietu izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kurš gan izbeidza no šīs lietas izdalīto kriminālprocesu, kur tika izmeklēta politiķu iespējamā līdzdalība korupcijā.

 

{source}
<iframe width=”700″ height=”525″ src=”http://www.youtube.com/embed/-yl29d5QEWg” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+