×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Stratēģija pret parādiem


gailitis_leta

18. februārī reizē ar valodas referendumu notika Rīgas Latviešu biedrības (RLB) kopsapulce. Godinot Mūžībā aizgājušos, viņu vidū Broņislavu Mārtuževu, aktrise Anita Grūbe nolasīja 1952. gadā izsūtījumā tapušo viņas dzeju par Latvijas brīvības zvaigznēm.

 

Pēc valsts himnas, kuras kopdziedājumu RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis raksturoja kā īpaši vienotu un brašu, sekoja visnotaļ finansiāli saimniecisks valdes pārskats par darbu 2011. gadā, kurā atskaitījās visi valdes locekļi.

Kad pērn 20. jūlija RLB domes sēdē no amata atkāpās iepriekšējais priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais, ar domes lēmumu tika atcelta arī līdzšinējā tās vadība. 3. augusta dome sēdē par priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēts režisors Guntis Gailītis. Kopš tā laika visi spēki tika pievērsti saimnieciskās darbības atjaunošanai.

Par finansēm atbildīgā valdes locekle Skaidrīte Naumova iepazīstināja ar stāvokli finanšu lietās, proti, RLB ienākumi 2011. gadā bijuši 244 451 lats, izdevumi – 259 296 lati, tomēr izdevies izdevumus samazināt par 16%, salīdzinot ar 2010. gadu. Sarunās ar SEB banku panākta vienošanās par kredītlīguma izmaiņām.

Valdes locekles Laumas Celmas vadībā RLB pirmoreiz īstenots ES finansēts projekts “Programmu izstrāde un ieviešana starpkultūru dialoga un komunikāciju prasmju attīstībai personām, kuras sniedz pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem” – tas ļāvis saņemt finansējumu 34 775 latu apmērā. Ar Valsts ieņēmumu dienestu sakārtots nodokļu parāda dzēšanas grafiks. Paredzams, ka tuvākajā laikā RLB tiks piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. RLB šobrīd ir izīrētas gandrīz visas birojiem paredzētās telpas.

G. Gailīša uzskats – vispirms izdarīt, pēc tam runāt, un nauda ir jānopelna, tāpēc strādājam ar projektiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+