×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Stratēģiskās komunikācijas mērķis – skaidrot

Foto - LETAFoto - LETA

Centra atklāšanā piedalās Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ASV senators Džons Makeins.

Vakar Kalnciema ielā 11a oficiāli atklāja NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centru jautājumos, un par godu šim notikumam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika konference.

Uzrunājot klātesošos, NATO ģenerālsekretāra palīga vietnieks Džeimss Apaturajs uzsvēra, ka informācijas joma kļūst aizvien vairāk militarizēta. “Mums nepieciešams labāks mediju monitorings, labāki eksperti, ātrāka atbilde,” sacīja Dž. Apaturajs. Eksperti un politiķi konferencē vairākkārt uzsvēra, ka stratēģiskās komunikācijas NATO izpratnē nav saistītas ar propagandu, bet gan tās lēmumu skaidrošanu. Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljurande diskusijā atzina, ka ir cilvēki, kas uzskatot, ka stratēģiskā komunikācija esot “vudū”, bet patiesībā tā skar ikvienu cilvēku mūsu sabiedrībā. Gan no Igaunijas ārlietu ministres, gan no Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa izskanēja doma, ka stratēģisko komunikāciju mērķis ir arī skaidrot saviem valsts iedzīvotājiem, kā darbojas NATO. “Mēs esam gadiem bijuši pakļauti Krievijas smadzeņu skalošanai. Mums nepieciešams skaidrot lēmumus iedzīvotājiem, piemēram, kāpēc Igaunijas neatkarības dienas parāde notika Narvā. Tomēr esmu priecīga, ka pēc Krimas aneksijas atbalstu NATO Igaunijā izteica 37 procenti krieviski runājošo iedzīvotāju, lai gan viņi ir pakļauti ļoti intensīvai Krievijas propagandai,” sacīja M. Kaljurande. “Mums tās jāskaidro normālā cilvēku valodā, nevis NATO slengā,” viņa piebilda M. Kaljurande. Tikmēr R. Vējonis diskusijā uzsvēra: “Mums pašiem jābūt skaidriem, kādi ir NATO mērķi. Citādi mūsu aliansi var apsūdzēt neokoloniālismā un vērsties pret mums. Mums jāskaidro NATO loma. Centrs tam arī ir domāts.”

Konferencē un centra atklāšanā bija ieradies arī ASV senators Džons Makeins, kurš uzsvēra, ka Krievija izvērš informācijas karu un diskreditē Rietumu liberālo pasauli. Viņš sacīja, ka NATO stratēģiskajai komunikācijai jādarbojas pārliecinoši un izsmalcināti, jāpanāk, lai sabiedrība to saprastu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+