Uncategorized

Strauji aizsalst Rīgas līcis 16

Zemās gaisa temperatūras un lēnā vēja dēļ patlaban strauji veidojas ledus Rīgas līcī, liecina dati no ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes satelīta “Terra”. Sestdienas pēcpusdienā peldoši ledus gabali pārklājuši jau vairāk nekā pusi līča. Visvairāk ledus ir Rīgas līča austrumu, dienvidu un ziemeļu daļā. Ledus biezums pārsvarā nepārsniedz 5-10 centimetrus.

Saskaņā ar Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta apkopoto informāciju starp Igauniju un tai piederošajām salām, kā arī Pērnavas līcī izveidojusies līdz 30 centimetriem bieza ledus kārta. Savukārt Somu līcī pie Sanktpēterburgas ledus biezums sasniedz 45 centimetrus, Botnijas līča ziemeļu piekrastē – pat 60 centimetru.

Rīgas, Liepājas un Ventspils ostu darbu ledus pagaidām būtiski neapgrūtina, Kurzemes piekrastes ūdeņi lielākoties brīvi no ledus. Kuģiem pagaidām nav nepieciešama Latvijas ledlauža “Varma” palīdzība, bet citviet Baltijas jūrā, galvenokārt Botnijas un Somu līcī, kopumā strādā 17 ledlaužu.

Tuvākajā nedēļā turpināsies ledus veidošanās un tā biezuma palielināšanās Rīgas jūras līcī, to veicinās lēnais vējš, prognozē sinoptiķi.

Jau ziņots, ka arī Latvijas upēs un ezeros ledus kļūst biezāks, bet atsevišķi upju posmi vēl nav pilnībā aizsaluši. Šonedēļ Daugavā izmērīta 15-32 centimetrus bieza ledus kārta, Gaujā pie Valmieras – 28 centimetrus biezs ledus.

LA.lv