×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Strauji pieaudzis nelegālo robežšķērsotāju skaits; robežsardzei trūkst cilvēku

robeza2

Nelegālo robežšķērsotāju skaits šogad strauji pieaudzis un robežsardzei trūkst vairāk nekā 236 cilvēku, intervijā “Latvijas Radio” sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.

Gabars norādīja, ka Latvija kļūst populārāka kā nelegālo imigrantu vai “tranzīta ceļotāju” mērķis. Viņš arī atzina, ka lielākais izaicinājums robežsardzei šogad ir nelegālā “zaļās robežas” šķērsošana. Šogad robežsargi konstatējuši jau 107 robežšķērsotājus, bet pērn visa gada laikā pieķerti 49. Garbars arī atklāja, ka pirms nedēļas robežsargi konstatējuši kārtējo vjetnamiešu grupu – 14 cilvēkus, kuri ieceļoja no Krievijas.

Ievērojami palielinājies arī patvēruma meklētāju skaits – šogad patvērumu Latvijā meklējuši jau 392 cilvēki, bet pērn tādu bijis tikai 180, norādīja Valsts robežsardzes priekšnieks. Pieauguši arī kontrabandas apjomi. Tāpat kontrabandisti izmanto jaunus paņēmienus, kā nelegāli nogādāt akcīzes preces Latvijas teritorijā.

Tā, piemēram, kontrabandisti sākuši izmantot plostus, kurus aprīko ar GPS un izmanto dažādas metodes, lai tos paslēptu no robežsargiem. Garbars atklāja, ka austrumu robežu šobrīd apsargā nedaudz vairāk nekā 1000 cilvēki, tomēr nepieciešams vēl vismaz 236 robežsargu. Valsts budžetā neesot naudas straujai robežsargu skaita palielināšanai, tomēr valdība ir konceptuāli atbalstījusi robežsargu skaita palielināšanu. Garbars gan norādīja, ka nelolo cerības, ka šī koncepcija pilnībā tiks īstenota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+