Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
14. marts, 2016
Drukāt

Strauji pieaug kūlas ugunsgrēku skaits, pēdējās diennakts laikā – 27

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Strauji pieaug kūlas ugunsgrēku skaits, aizvadītās diennakts laikā dzēsti – 27 , aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šogad kopumā glābēji saņēmuši izsaukumus uz 114 pērnās zāles degšanas vietām.

Vēl piektdien dienests vēstīja par šogad dzēstiem 56 kūlas ugunsgrēkiem, lai gan vietām Latvijā vēl redzami sniega klāti lauki un pļavas.

Par kūlas dedzināšanu un teritoriju nekopšanu var piemērot naudas sodu vairāku simtu eiro apmērā. VUGD arī sadarbojas ar Lauku atbalsta dienestu, kuram sniedz informāciju par kūlas degšanas vietām. Ja ir degusi kūla, zemes īpašniekiem tiek samazināts Eiropas Savienības platību maksājums.

2015.gadā Latvijā tika reģistrēti 2786 kūlas ugunsgrēki. Kūlas degšanas rezultātā nodega 33 ēkas, četras automašīnas un cieta trīs cilvēki. Kopumā pagājušajā gadā kūlas dedzināšanas rezultātā izdega 3256 hektāri teritorijas.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+