Lasītāju viedokļi

“LA” lasītāji par Straujumas 100 dienām: Neko sliktu nesastrādāja 0

Gata Šļūkas zīmējums

Vilnis Petrovics Dundagas novadā: “Sākumā manas domas par Laimdotu Straujumu augstajā amatā bija ļoti pozitīvas. Domāju, tā ir nākamā Merkele! Bet tad viņa uzstāda ultimātu, ka ministrs Einārs Cilinskis 16. martā nedrīkst iet ar leģionāriem pie Brīvības pieminekļa. Kā premjere motivē šo savu nostāju? Vai viņa ir vienisprātis ar “antifašistiem”, kuri domā tāpat, ka nedrīkst izrādīt cieņu leģionāriem?!”

Jānis Ozoliņš Rīgā: “Ministru prezidente strādājusi normāli, protams, bija daži atsevišķi gājieni, kas man nepatika. Iespējams, tas notika pieredzes trūkuma dēļ. L. Straujuma ir darītāja. Pozitīvi, ka viņa KNAB darbinieku Streļčenoka un Strīķes konfliktu ieteica risināt tiesas ceļā. Tas bija pareizi. Lai tiesā kārto savus rēķinus.”

Jānis Liepa Kuldīgā: “Man pret premjeri nav nekādu pretenziju, uzskatu, ka strādājusi pat ļoti labi. Tikai rokas viņai sasietas ar tiem likumiem, ko pieņēmušas iepriekšējās valdības. Piemēram, vēja staciju un mazo HES saražotā elektroenerģija, par kuru visi esam spiesti dažiem maksāt lielas summas. Vislielākās ziepes šajā ziņā savārīja Kalvītis un Šķēle un arī tagad par visu smejas. Bet valsts iet postā. Uzskatu, ka Dombrovski nekādā gadījumā nedrīkst laist uz Briseli, lai izstrebj sastrādāto pats. Esmu eiroskeptiķis.”

Zigurds Palejs Rīgā: “Zemkopības ministrijā, tur gan Laimdota Straujuma bija savā vietā. Tāpat Vides aizsardzības ministrijā, kur veica parlamentārās sekretāres pienākumus. Tur darba lauciņš šaurs, un par to viņa bija kompetenta runāt. Mans privātbizness saistīts ar atkritumsavākšanu. Reiz tiekoties pastāstīju par jaunu atkritumu savākšanas sistēmu, kāda pastāv Vācijā, Francijā, Nīderlandē un noderētu arī Rīgai. L. Straujuma mani toreiz atbalstīja. Tomēr viņas darbu premjeres amatā vērtēju negatīvi. Neko īpašu nav sasniegusi. Vairāk skatās, ko sacīs Dombrovskis vai Andris Vilks.”

Aldis Belsons Pampāļos: “Krieviem ir izteiciens – 
”ņe riba, ņe mjaso” (ne zivs, ne gaļa). Tā es raksturotu Ministru prezidentes līdzšinējo darbu. Skaidrs, ka amatā iecelta uz neilgu laiku. Labi vismaz, ka neko sliktu nav sastrādājusi. Manās acīs kā An­dris Bērziņš nav īsts prezidents, tā Laimdota Straujuma nav īsta premjere.”

Guntis Ranka Rīgā: “Man pret Straujumu ir neitrāla attieksme. Slikti tas, ka daudzas aktuālas lietas palikušas gaisā karājamies, respektīvi, atstātas nākamajai valdībai. Salīdzinājumam – mana attieksme pret Andri Bērziņu kā Valsts prezidentu pēc pirmajām simts dienām bija negatīva.”

Jānis Dibrančs Garkalnē: “Viņa ir riktīga lauku sieva ar cietu roku. Zina, ko grib darīt un kā darīt. Diemžēl – nevar, jo tikpat kā nekas nav atkarīgs no viņas pašas vēlmēm. Viss jāsaskaņo ar partiju, iespējams, vēl ar kādiem spēkiem. Turklāt Ministru kabineta lēmums ir ministru akceptēts lēmums, bet ne visi domā vienādi. To pašu varu teikt par prezidentu – arī viņam rokas sasietas.”

Valentīna Latkovska Preiļu novadā: “Sākumā Straujuma likās tāda lēnīga, bet izrādījās tīri prātīga, nekādas vainas premjerei. Bet man tomēr pie varas labāk patīk vīrieši – noteiktāks raksturs, vīrišķība, izlēmība. Gan jau Laimdota Straujuma nostrādās viņai atvēlēto laiku, bet pēc tam gan viņu negribētu, turklāt arī pensijas gadi jau klāt. Valdis Dombrovskis bija ļoti labs, izvilka Latviju no bedres laukā, kurā iepriekšējie valdītāji mūs iegrūda. Valdis jādabū atpakaļ, bet premjerei novēlu veiksmi.”

LA.lv