×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Straujuma 9.maijā aicina būt tolerantiem un iejūtīgiem (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdības vadītāja Laimdota Straujuma 9.maijā aicina visus būt tolerantiem un iejūtīgiem.

To intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica patri Straujuma.

“Ir ekstrēmistu grupas, kas 9.maijā vienmēr grib izraisīt provokācijas. Šie datumi – 16.un 9.maijs – tie ir dažādas iedzīvotāju grupas un dažādi uzsvari. Krievvalodīgie iedzīvotāji vēsturiski atzīmē krievu tautas uzvaru pār fašismu, bet Latvijai tā ir okupācijas sākšana,” uzsvēra Straujuma.

Premjere norādīja, ka līdz ar to iedzīvotāju grupām ir dažāda izpratne par 9.maiju. “Es gribētu aicināt visus būt tolerantiem un iejūtīgiem. Saprast, ka nedrīkst pielietot PSRS vai citu simboliku, kas var izraisīt provokācijas. Es ceru un ticu, ka mūsu cilvēki būs mierīgi un ļaus citiem izpausties kā viņi vēlas,” norādīja Ministru prezidente.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Drošības policijas (DP) rīcībā esošā informācija liecina, ka provokāciju iespēju 9 .maija pasākumu laikā nevar izslēgt. Vienlaikus, ņemot vērā, ka līdz šim pasākumam ir atlikušas vēl trīs nedēļas, patlaban ir pāragri spriest par konkrētām provokāciju izpausmēm un to radītajiem riskiem, aģentūrai BNS norādīja DP.

Jau vēstīts, ka RD 9 .maijā pieteikti vairāki pasākumi pie Uzvaras pieminekļa. Biedrība ” 9 . maijs .lv” pieteikusi fašisma sagrāves svinēšanas pasākumu Uzvaras parkā no plkst. 9 līdz 23. Pieteicēji iesniegumā norādījuši, ka pasākumu varētu apmeklēt vairāki tūkstoši iedzīvotāju. Savukārt Kristaps Kašs 9 .maijā Uzvaras parkā pieteicis piketu, kura laikā plānots ar faktu izstādi skaidrot 1945.gada 9 .maija notikumu atzīmēšanas tradīcijas rašanās apstākļus un nozīmi Latvijas vēsturē. Tā kā pie Uzvaras pieminekļa jau iepriekš bija pieteikts publisks pasākums, RD Kašam norādījusi, ka viņa rīkotajam piketam nepieciešams izvēlēties citu vietu vai laiku.

Tāpat Rīgas dome saņēmusi “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvja Alekseja Šaripova pieteikumu par gājienu 9 .maijā. Ar gājienu no plkst.13 līdz 14 plānots pieminēt Otrajā pasaules karā kritušos. Plānots, ka gājienā no 1905.gada cīnītāju pieminekļa 11.novembra krastmalā uz Uzvaras parku dosies aptuveni 100 cilvēki.

Visi pieteikumi 9 .maija pasākumiem Rīgā nosūtīti drošības iestādēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kas ir -cita simbolika? Vaboļu krāsas lentītes nav simbolika? Krievijas karogs nav simbolika? Prāts pirmais pamet stulbo galvu!

 2. mums būtu jāpanāk, lai šogad un arī turpmāk (līdz okupācijas seku pilnīgai likvidēšanai) nekādas PSRS uzvaras svinības tās okupētajā teritorijā nenotiktu vispār, vai arī tiktu aizvietotas ar sēru noformējumam atbilstošu piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu karā kritušajiem karavīriem.

 3. Tiesam nakas saubities par vecas prezidejosas kundzes politisko orientaciju un godapratu.

 4. pareizi pateica premjere,tikai nedaudz kļūdījās ar vēstures faktiem,bet tas nekas.Cienījamie” patrioti”,jūs esat aizmirsuši ka ļoti daudzi latvieši cīnījās un gāja bojā šī kara laikā,ne jau visi latvieši bija Waffen SS leģionā,bija arī pretējā pusē.Tiem cīnītājiem un viņu bērniem šie svētki ir vissvarīgākie,jo beidzās karš.Nu bet par latviešu strēlniekiem es jau nerunāšu..

  • Nemuldi! Manu vectēvu no Latgales krievu okupanti mobilizēja sarkanajā armijā. Viņš aizgāja līdz Berlīnei un dabūja 2 ievainojumus. Pēc kara krievu okupanti vectēvam atņēma saimniecību, zemi ar mežu, un lopus. Paveicās, ka okupanti vectēvu neizsūtīja uz Sibīriju 1949.gadā.
   Ne man, ne maniem radiniekiem – 9.maijs nav svētki. Man un maniem radiniekiem 9.maijs ir diena, kad atsākās visas Latvijas otrreizēja okupācija. Latgales okupāciju krievi uzsāka jau 1944.gadā.
   Vectēvs sen miris, bet no stāstītā atceros, ka sarkanarmieši (tie no Krievijas) viņa acīs bijuši īsti necilvēki, ar zemu kultūru un morāli.
   Un – citi radi bija gan leģionā, gan mežabrāļos. Daži radi tika izsūtīti uz Sibīriju. Dažus mežabrāļus krievu okupanti nošāva un pēc tam nometa pie vietējās baznīcas apskatei. Un vēl daži radi arī t.s. sarkanajos strēlniekos, pie tam, daži kaut kur Krievijā nezināmā vietā krita.
   Man ir kauns par it kā latgalieti Straujumu, kura piesūkusies ar rusistu ideoloģiju.

   • Man gan nav rados tādu, kas karoja krievu pusē, bet es tomēr šaubos, ka tie latvieši kas karoja ies pie brīvības pieminekļa kopā ar okupantiem. Gala rezultātā viņus visus apčakarēja, izņēmot dažus kaloborantus kas ielīda valdošās un represīvajās struktūrās.

 5. Uzvelciet vateņus, piespraudiet kolorado bantikus un spļaudiet sēmuškas, esiet ,kā mājās….vodku miliču klātbūtnē nelietot!

 6. Žēl, ka viņa to nepateica pirms 16. marta – visiem būt tolerantiem un iecietīgiem šajā dienā! Tā vietā viņa piedraudēja par ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa atlaist no darba latviešu ministrus. Lūk, tāda ir tolerance Straujumas izpratnē!

 7. Atceros Krievijas pastrādātos noziegumus Atbildēt

  Nekad neesmu bijis un nekad nebūšu iecietīgs pret okupantiem, kolonistiem un viņu pēctečiem. Omīte – tinies ka pensijā un vietā laid jaunāku, gudrāku, patriotiskāku, latviskāku (ne tikai pēc vārda, bet arī apziņas), darbīgāku un drosmīgāku cilvēku!

 8. ” Es ceru un ticu, ka mūsu cilvēki būs mierīgi un ļaus citiem izpausties kā viņi vēlas,” ”
  ————————–
  Cien. premjēre, kādu zālīšu tēju esi sadzērusies, kad izbļuznīji publiski “ļaus citiem izpausties kā viņi vēlas,”
  Es teikšu tev lūk ko, ka pēc šiem vārdiem tev ir jāatkāpjas no amata.

  • Ministriem gan neļāva 16.martā izpausties kā vēlas .Kauns par mūsu lokano valdību un tās vadītāju.Tāpēc mēs visur atpaliekam no igauņiem un lietuviešiem,jo viņi neciena sevi un savu zemi.

Draugiem Facebook Twitter Google+