×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Straujuma aicina ražotājus pievērsties Ķīnas tirgum

Foto - LETAFoto - LETA

Tā kā līdz šim Latvijas lauksaimniecības produkcijas eksports uz Ķīnu ir vāji attīstīts un reģionā ir liela interese par kvalitatīvu produkciju, ražotājiem būtu jādomā par iespējām eksportēt preci uz šo valsti. Tā šodien pēc tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku Latvijā Jangu Guocjangu atzina zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā attīstīt un uzlabot tirdzniecības plūsmas starp abām valstīm, ir aktuālās informācijas apmaiņa starp Eiropas Savienības un Ķīnas atbildīgajām iestādēm par valstu prasībām un noteikumiem tirdzniecības jomā, tostarp veterināro sertifikātu saskaņošana.

Vēstnieka iepazīšanās vizītes laikā zemkopības ministre informēja par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp tirdzniecības jomā.

Tikšanās laikā zemkopības ministre informēja Ķīnas vēstnieku par interesi kopā ar Latvijas uzņēmējiem apmeklēt Ķīnu, lai veicinātu pārtikas produktu eksportu uz Ķīnu. Savukārt Ķīnas vēstnieks sarunas laikā apliecināja, ka Latvijā ražotā produkcija īpaši izceļas ar augstu kvalitāti, līdz ar to Ķīna ir ieinteresēta veidot ciešāku sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas informāciju 2012.gadā uz Ķīnu no Latvijas tika eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti par kopējo vērtību 3,34 miljoni latu. Galvenais produkts, ko Latvija pastāvīgi eksportē uz Ķīnu, ir mellenes. 2012.gadā šī produktu grupa veidoja 90,5 % jeb 3,03 miljonus latu no visu produktu eksporta vērtības. Savukārt Latvijas meža nozares produktu eksports uz Ķīnu vidēji gadā veido 1% no visa meža nozares produkcijas eksporta, 2012.gadā sasniedzot 7,9 miljonus latu. Uz Ķīnu galvenokārt tiek eksportēti apaļie kokmateriāli, zāģmateriāli un mēbeles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+