×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. janvāris, 2014
Drukāt

Straujuma aicina RP ekonomikas ministra amatam izvirzīt Vjačeslavu Dombrovski (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidenta amatam nominētā kandidāte Laimdota Straujuma (V) šodien aicināja Reformu partiju (RP) ekonomikas ministra amatam jaunajā valdībā izvirzīt pašreizējo izglītības un zinātnes ministru, ekonomistu Vjačeslavu Dombrovski.

Kā šodien pēc sarunām ar Straujumu un partijas “Vienotība” pārstāvjiem sacīja RP priekšsēdētājs Edmunds Demiters, viņa vadītās partijas valde par turpmāko rīcību lems rīt.

RP un “Vienotības” pārstāvju tikšanās šodien ilga aptuveni 20 minūtes. Pēc tās Straujuma žurnālistus informēja, ka aicina RP ekonomikas ministra amatam virzīt Vjačeslavu Dombrovski. “Es veidoju valdību un savu komandu un, manuprāt, Vjačeslavs Dombrovskis parādīja sevi ļoti labi kā izglītības ministrs,” pauda Straujuma.

Savukārt Demiters uzsvēra, ka viņam nav bažu par Vjačeslava Dombrovska profesionalitāti un spējām vadīt Ekonomikas ministriju, bet par šo jautājumu vēl jādiskutē un lēmums jāpieņem RP valdei. Partijas valdes sēde varētu notikt rīt plkst.11.

Demiters arī pauda, ka respektē premjera amata kandidātes iespēju izvēlēties no partiju piedāvātajām kandidatūrām ministru amatiem, tomēr šoreiz jautājums esot par argumentāciju, proti, cik tā ir pamatota. Šodienas tikšanās laikā tas arī esot pārrunāts. “Es saprotu, ka risinājums ir jāatrod. Rīt mēs to arī meklēsim,” piebilda RP valdes priekšsēdētājs.

Demiters uzsvēra, ka pieņemt lēmumu šajā jautājumā RP nebūs vienkārši. Viņš skaidroja, ka partijas biedru, tostarp valdes locekļu viedokļi ir diametrāli pretēji – vieni uzskata, ka “šīs ir brīdis, kad nedrīkstam uzticēties koalīcijas partneriem un mums ir jāiet opozīcijā”, savukārt citi domā, ka šo nesaprašanos nevajadzētu izvērst starppartiju cīņās. “Mums pieņemt lēmumu patiešām nebūs vienkārši. Tajā pašā laikā es uzskatu, ka mēs nevaram atļauties būt bezatbildīgi pret šo situāciju,” piebilda politiķis.

Viņš cer uz konstruktīvu risinājumu un to, ka topošās koalīcijas partijas spēs izveidot valdību, kas trešdien, 22.janvārī, arī tiks apstiprināta.

Pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) žurnālistiem sacīja, ka situācijas iznākums būs skaidrs rīt. Viņš norādīja, ka respektēs kolēģu viedokli, kā arī to, ka viņi līdz šim iestājušies par nepieciešamību viņam turpināt darbu. Vienlaikus, pēc Pavļuta domām, nekādi jauni argumenti šodienas sarunā neizskanēja. Taujāts par iemesliem, kāpēc viņu nevēlas redzēt jaunajā valdībā, Pavļuts sacīja, ka viņam to ir grūti komentēt, jo tas nav izskaidrots.

Savukārt Vjačeslavs Dombrovskis, taujāts, vai piekristu vadīt Ekonomikas ministru, aģentūrai LETA norādīja, ka vispirms šīs jautājums jāpārrunā partijas valdē.

Kā ziņots, RP valde iepriekš nolēma ekonomikas ministra amatam oficiāli izvirzīt pašreizējo ministru Pavļutu, neraugoties uz to, ka Straujuma jau iepriekš paziņojusi, ka neaicinās viņu jaunajā valdībā.

Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Edmundam Demiteram Straujuma bija izteikusi aicinājumu ekonomikas ministra amatam deleģēt kādu citu kandidātu, nevis Pavļutu. Kā piemērotus pretendentus viņa bija minējusi pašreizējo Dombrovski un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi (RP).

Argumentējot savu nostāju, Straujuma min to, ka uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ. “Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam,” norāda Straujuma.

“Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī,” pauž Straujuma.

Neraugoties uz Straujumas pausto nostāju pret Pavļuta nākšanu valdībā, RP valde ceturtdien vakarā tomēr nolēma izvirzīt viņa kandidatūru ekonomikas ministra amatam. Vienlaikus valde vienojās par nepieciešamību aicināt uz sarunu Straujumu un “Vienotības” vadību, lai pārrunātu izveidojušos situāciju.

Pavļuts ir sniedzis savu skaidrojumu, kāpēc viņš noraida Straujumas izteikto kritiku.

RP iekšienē ir dažādi viedokļi – vai nu palikt opozīcijā, vai arī iet koalīcijā un valdībā bez Pavļuta, žurnālistiem pēc RP valdes sēdes atzina Demiters.

Straujumas nosauktā Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. liekas ,ka” latvijs avize” jau sen okupēta no okupantu puses,ar lielu naudas maisu! kauns11!!

 2. Apstājaties Neprāši! Atbildēt

  Tas ko Bērziņš, Ušakovs, Rinkevičs šobrīd dara ar Kirhenštein-Straujumas rokām ir Varas “lienoša uzurpācija” Latvijā.

  Kā 1933 gadā Hitlers nāca pie varas Vācijā. Tauta viņu ievēlēja.
  Tas jāapstādina, nepalīdzēs “kremļa lakstīgalas” – Sudraba, ne Repš-Žagara banda, ne Šleser-ImKalniņa bruņotie formējumi. Tautai vara atkal jāņem savās rokās. Latvija, Latvijas Nācija, Latvijas Tauta, Pilsoņi – mēs nepieļausim krievijas trešo okupāciju! Bija 1940, 1945, bet 2014. mēs pagātnes scenārijus NEPIEĻAUSIM!

  Pietiek, Bērziņ, Straujuma, Rinkevič, UšakoV! Piga -Jums!

 3. Kads ekonomikas ministrs, vins pat izglitibai bija nederigs. Kozlovski ari lai paker lidzi.

 4. Turpinās “Vienotības” iesākto un pieliks vēl klāt! Skat “Pensionāru lieta-taisna.Vai cieta?”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nra.lv,26.augusts 2011,8:23.

 5. Demitera kungs,prezidents uzticēja sastādīt valdību Straujumas kundzei,ne RP.Tad nelieciet sprunguļus valsts riteņos! „Nedrīkstat uzticēties koalīcijas partneriem un jums ir jāiet opozīcijā”? Jā,SC jūs gaida!Un vēlētāju acīs jūs pārvērtīsieties par nulles vērtības politisko varzu.

  • Bērziņu ievēlēja godmanis, šķēle, urbanovičs, ušakovs un citi maskavoīdi. Ar Latviju šim nav sakara.
   Bērziņam JĀATKĀPJAS. Krievu Cariem brauca Jaunkundzes uz “smotrīnām”. Pagaidām AB nav kronēts.
   Jāizbeidz nepartrauktais Valsts Apvērsums, kas iesakas septembra sākumā ar žagara atstādināšanu.
   Jāapstiprima partiju izvirzītais Valdības sastavs un godprātīgi jāstrādā. Bērziņš riskē ar Kijevas scenāriju. Latvija nebūs ‘Vācija 1933″. Neceriet! Krievfašisti Latviju nevadīs. Neceriet! Valodu nosargājām, Latviju nosargāsim!

 6. Kāpēc skaidri un gaiši netiek pateikts, kāda ir Pavļuta vaina. Ja nav skaidrības, tautā rodas šaubas un baumas, ka kaut kas nav kārtībā ar pašu izvirzītāju Straujumas kundzi. Dīvainā kārtā iekš TV, kad Straujumu intervēja, aiz stiklotām durvīm bija paslēpusies kundze Āboltiņa, lai klausītos, vai Straujuma kaut ko aplam žurnālistiem nesastāsta. Tā dīvaini viss. Godīgi pret sabiedrību – nekādā gadījumā!

 7. Ja NA valdības veicamo darbu sarakstā nevar iekļaut uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu un krievu bērnudārzu, kā arī pirmo klašu pāreju uz apmācību latviešu valodā, ar 2014. gada pirmo septembri, tai uzturēties šinī valdībā neredzu jēgu.

  • Atliek tikai piekrist.

   • NA OBLIGĀTI jāpaliek Valdībā. Bērziņš, Ušakovs, Straujuma, ždanoka, Rubiks to vien gaida, lai NA aizietu. Paldies Dievam un šodienas NA, ka tā saglabā mieru. Neļaujas provokacijām. Tā ir vienīgais politiskais spēks, kas, vismaz tolerē, Latvijas Nācijas pastāvēšanu. Patiesībā ne par vienu citu to nevar, diemžēl, teikt. Valdībā Jāpaliek! Jābūt mierīgiem, un jādara viss, kas šodien, šais apstākļos iespējams. Nav “jānes Zvaigznes no debesīm”, bet jāmēģina saglabāt Valstiskums, Latvija latviska, neatkarīga.

 8. Kas notiek ar kādreiz latvisko un tautai tuvo Latvijas Avīzi? Tagad, ja komentā uzraksta vārdu o k ..u p a n. t s, tad komentu automētiski bloķē… Pretīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Vjačeslav Dombrovskij absolūti neder, jo savā ministrijā piespiež visus vervelēt okupa ntu krievu valodā!!!

 10. Labi, ka šogad vēlēšanas. Noriebies jau šis lētais cirks ar politiskiem klauniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+