×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2016
Drukāt

Straujuma: “airBaltic” vajadzēja naudu, bet pašu kapitāls bija mīnus 80 miljoni eiro (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Aviokompānijai “airBaltic” vajadzēja naudu attīstībai, bet pašu kapitāls bija mīnus 80 miljoni eiro, intervijā aģentūrai BNS sacīja par demisiju paziņojusī valdības vadītāja Laimdota Straujuma .

To viņa pauda, atbildot uz jautājumu, kāpēc bija tik svarīgi lēmumu par investora piesaisti pieņemt tad, kad tas tika izdarīts, un tas nevarēja vairs gaidīt, un kas notiktu, ja attiecīgajā datumā valdība šādu lēmumu nebūtu pieņēmusi?

“Kompāniju bija svarīgi saglabāt tādā apmērā, kā ir šobrīd un vēl vairāk attīstošos. Lai to panāktu bija vajadzīgs finansējums, bet “airBaltic” pašu kapitāls bija mīnus 80 miljoni eiro, un šādā situācijā atrast stratēģisko investoru bija neiespējami,” sacīja premjere.

Tāpat bijis jāveic maksājumi gan par “Bombardier” lidmašīnām, gan arī citi maksājumi.

“Lai būtu pārliecība, ka šī kompānija ir dzīvotspējīga, bija vajadzīgs finansējums. Šobrīd tur viss ir kārtībā un atrast stratēģisko investoru ar pozitīvu pašu kapitālu ir daudz vienkāršāk,” tā valdības vadītāja.

Straujuma arī pieļāva, ka, iespējams, nāks vēl viens investors, kas “dos “airBaltic” vēl lielāku grūdienu”.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Saeima 3.decembra sēdē atļāva “airBaltic” kapitalizēt Valsts kases aizdevumu. Parlamenta lēmums atļauj finanšu ministram atbilstoši valdības lēmumam par turpmākajām darbībām “airBaltic” attīstības nodrošināšanai palielināt noteikto apropriāciju Satiksmes ministrijai līdz 80 miljoniem eiro, paredzot dotāciju no vispārējiem ieņēmumiem, “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanai pēc akcionāra līguma parakstīšanas, kas nodrošina, ka darījumam nav negatīvas ietekmes uz vispārējās valdības budžeta bilanci, kā arī paredz noteikumu, ka “airBaltic” un tā meitasuzņēmumi nedrīkst iegādāties, nomāt vai jebkādā citā veidā izmantot Eiropas Savienības vai starptautiskajām sankcijām, kurām pievienojusies Latvijas, pakļauto valstu militāri rūpniecisko kompleksu un ar tiem tieši vai netieši saistītu uzņēmumu produkciju.

Vēstīts arī, ka valdība ārkārtas sēdē 19.novembrī nolēma pilnvarot Satiksmes ministriju parakstīt akcionāru līgumu ar “airBaltic” atrasto investoru Montāgu -Girmesu pēc pozitīva Saeimas lēmuma saņemšanas par valsts aizdevuma lidsabiedrībai kapitalizāciju. Montāgu -Girmess aviokompānijā gatavs ieguldīt 52 miljonus eiro pie nosacījuma, ka valsts investēs 80 miljonus eiro. Valsts ieguldījumu paredzēts nodrošināt, “airBaltic” aizņemoties Valsts kasē un pēc tam aizdevumu kapitalizējot. Līdz ar šo darījumu paredzēts, ka attiecīgā privātā investora Latvijā dibināts uzņēmums iegūs 20% “airBaltic” kapitāldaļu, savukārt valstij stratēģiskā investora piesaistes gadījumā būs tiesības attiecīgas akcijas izpirkt.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. Kompānijas lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Valdības parāds sociālajam budžetam latos vien ir gandrīz miljards eiro!

 2. Un kāpēc tad bija mīnus 80 miljoni eiro?

 3. cik ir 20% no 80 miljoniem?

 4. .................... Atbildēt

  naudu daudziem vajag……………

 5. Prieks kam Airbalticam vajaga no nodoklu maksatajiem aiznemties tadu naudu, ja vini tirgo biletes par tik dargu cenu, ka mes parastaa tauta nevaram atlauties pirkt tik dargas biletes! Ryanair un wizzair kaut ka maak parvadat par 10x letakam cenam.

 6. ................... Atbildēt

  mana balss varētu organizēt…vienu mēnesi bez nodokļiem
  kaut kā pazemojoši sāk palikt tos maksāt

  • Varētu organizēt pensionāriem, ārstiem, skolotājiem nemaksāt algas… Tas būtu mums visiem vēl lielāks ietaupijums!

 7. Gudra, gudra Laimdota – vienmēr atradīs izeju – var taču bez sirdsapziņas ēdām pacelt nodokļus, pagramstīties ap vecajiem un nevarīgajiem,bērniem un māmiņām … un vajadzīgie miljoni birs kā no gaisa ir algu sev un savējiem var pacelt! Gruntīga valstssieva!

 8. fiksi vajadzēja tāpēc,ka lai neapdomātu…
  nākošais “investors” tos 80 miljonus
  saņems dāvanā…

 9. labāk būtu nosaukusi labuma guvējus

 10. Par ko maksā vadītājiem nenormālas algas! Par ko maksā !!!! Patriekt uz dienu kopā ar Vienotību. Tas nav kapitālisms, tas ir bandītisms!

Draugiem Facebook Twitter Google+