×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Straujuma: Apzinos, cik grūti ir izdzīvot ar mazu pensiju, tomēr nevaram dzīvot kā Grieķija (24)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministriju prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”), otrdien tiekoties ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valdi, izteikusies, ka labi apzinās, cik grūti ir izdzīvot ar mazu pensiju.

“Apzinos, cik grūti ir izdzīvot ar to summu, kāda ir pensijās,” pauda premjere un akcentēja, ka arī labi zinot, cik iedzīvotāju Latvijā saņem mazas pensijas. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka līdzekļu pensiju palielināšanai ir tik, cik valsts ir spējīga nopelnīt.

“Mēs nevaram dzīvot kā Grieķija, kura dzīvo uz citu valstu rēķina,” paziņoja Straujuma un piebilda, ka pensiju palielināšanas temps atkarīgs no tautsaimniecības izaugsmes. Viņa arī atgādināja, ka jautājums par pensiju palielināšanu tiks skatīts kontekstā ar nākamā gada budžetu.

Tikšanos apmeklēja arī finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš sacīja, ka jautājums par pensiju palielināšanu ir jāskata kompleksi un jāmeklē risinājumi, kā pensionāriem palīdzēt papildus. Kā piemēru Reirs minēja atvieglojumus pensionāriem veselības aprūpē.

Savukārt LPF līderis Andris Siliņš atgādināja, ka pirms pāris gadiem, lai nepalielinātu pensijas, tika minēts arguments, ka sociālās apdrošināšanas budžetā nebija pietiekami līdzekļu, taču pašlaik šajā budžetā veidojoties uzkrājums. “Pensionāriem radusies nesaprašana, kāpēc atkal radušās problēmas,” viņš piebilda.

Tāpat Siliņš norādīja – ja šie jautājumi netiek risināti, pašlaik strādājošie iedzīvotāji tiek atbaidīti no esošās pensiju sistēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Kādēļ tikai Grieķijā? Atbildēt

  Ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,samazināta PVN likme pārtikai un obligātā veselības apdrošināšana ir ne tikai Grieķijā vien! Tāpēc,drīzāk jau,nevis nevaram,bet negribam dzīvot kā Eiropā!

 2. Krievijas politiķi melo,Grieķijas politiķi melo un arī Latvijas politiķi visu laiku melo savai tautai. Valdībai vajag demisionēt,lai nāk jaunie vietā,kas nav saņēmuši smadzeņu skalošanu padomju laikos!

 3. …..visi ministri,kas nāk pie varas, neko nedara,lai uzlabotu pensionāru stāvokli,bet pašiem vienmēr nauda atrodas ko algas palielināt….vairāk kā 20 gadi pagājuši un JŪS visu laiku vaidāt,ka neko nevar izdarīt….KAUNS!!! Un kāds tur sakars Grieķijai ar mums,jums par viņiem nav jādomā,domājiet par savu TAUTU,bet ja esat bezspēcīgi,tad ejiet PENSIJĀ un galva nebūs nodarbināta kur dabūt naudu,cik valsts būs piešķīrusi-dzīvosiet…!

 4. Cienījamie pensionāri! Atbildēt

  Cik no jums ir tādu, kuru bērni par darbu saņem algu aploksnēs? Varu derēt, ka vismaz trešdaļa. Tad nu sakiet saviem strādājošajiem bērniem, ka laiks valstij maksāt nodokļus – tad arī jums pensijas sanāks lielākas. Redz, cik vienkārši! Mani trīs bērni maksā tik lielus nodokļus, ka sanāk pensijas kādiem sešiem penšukiem – lūk, tā ir veco ļaužu cienīšana un savas valsts patriotisms!

 5. Auguli par premjeru! Vienīgais ministrs, kurš atbalsta tautu un pensionārus.

 6. Vai tik Straujumas kundzei nav laiks pašai doties pensijā? Lai izbauda pensionāra dzīvi un labumus, un atbrīvo vietu jaunākiem un varošākiem.

  • Viņai aizejot pensijā, tā nebūs tāda , kā Tev. Varētu, kaut tūlīt, pārāk liels zaudējums valstij nebūtu.

 7. Kāpēc Straujuma un Reiris atklāti melo un nelietīgi māna pensionārus? Pensijām nav nekāda sakara ar aizsardzības vai skolotāju algu budžetu.Tie ir dažādi naudas avoti.Vienīgais skaidrojums-valdība vēlreiz gatavojas nelikumīgi apzagt sociālo budžetu noņemot naudu savām vajadzībām ,zinot ka tas ir likuma pārkāpums,bet gan jau neviens naivi valsts drošības vārdā par to neprotestēs kā tas notika ar miljardu ko paņēma V.Dombrovskis.Kad beidzot valdība beigs melot un pensionāri būt uzticīgi tiem kas viņus apzog.

 8. pensijām - komplekss risinājums Atbildēt

  Gluži kā Veidenbauma varonim ar to nēzdodziņu …

 9. Varbūt Straujuma nezina, ka Grieķijā pensijas ir daudz augstākas kā Latvija un Latvijas pensionāri par tādām var tikai sapņot… Tā kā nevajag mūsējos baidīt ar Grieķiju! Cita lieta, ka grieķi cīnās, lai pensijas nesamazinātu, bet latvieši tikai ņerkst!

 10. izteikusies, ka labi apzinās, cik grūti ir izdzīvot ar mazu pensiju.
  Varbūt drukas kļūda? Varbūt izteikusies vietā vajadzēja izlikusies?

 11. lai nebūtu ,kā grieķijā,lūdzu ministra kungi pazeminiet savas algas uz pusi un savas uzdzīves un izbraukumus sedziet no savas algas .tad visi būsim līdzīgāki un dodiet pensionāriem nodzīvot atlikušo mūžu cilvēcīgi.

 12. tiem zagļiem būs pensijas???????????

 13. ................... Atbildēt

  cita lieta, ka gar budžetu aiziet miljoni, lasiet ..

 14. ja maksas tiem, bez stāža, jaunajiem pensiju nebūs, aizbrauks vēl. Pārnest uz veselības apūpi, lai simulanti valkājas vēl vairāķ, beidziet………..tikai nauda viņus attur

 15. Pensiju minimālas algas apmērā…vismaz…
  Jūs..valdības locekļi…dzenat jaunos ar dzīšanu no Latvijas…un izliekaties nesaprotam ..kāpēc viņi aizbrauc…
  Un vēl..+.5 eiriki par katru Latvijā nostrādāto gadu…būtu tikai taisnīgi…
  Reizēm domāju ka nevis Krievija ir mūsu ienaidnieks…bet valdība…

 16. Neko tu ne.saproti Straujuma, padziivo pati ar siim pensijaam

 17. Paēdušais neēdušo nespēj saprast! Vajag citu valdību! Jau mūžs iet uz galu,bet vēl nav pensija iztikas minuma līmenī.Nemaz neesmu dzīvojusi šajā pasaulē,bet tikai kaut kā eksistēju.

 18. Nesaprotu, ko tauta vēl pacieš, ka šāda ,,..,, lemj par tautu un pensionāriem?
  Tipiska politbiroja ierēdne ar nesamērīgi lielu algu no padarītā darba tautas labā.

 19. Mēs neprasām pensijas kā Grieķijā ,bet savu godīgi nopelnīto ! Nu jau 5.gadus saņemam pensiju pēc pazeminātā indeksa. Ja pensijas pieliks tikai tiem ,kuriem mazas pensijas ,tas norāda ,ka nodokļi nav jāmaksā. Gan jau valsts parūpēsies… Bet mums vēl ietur ienākuma nodokli !!! Nebrīnieties ,ka ienākumus slēpj un nodokļus nemaksā !

 20. Saprotu L. Straujuma nau VARUFAKIS kas cīnās kā LEONIDAS par savas tautas labklājību ! Grieķiem pietiek ar vienu SPARTIETI lai sakautu šīs spekulantu aurojošās ordas.. Kā tas nākas ka bankrotējošā ,ar parādu 240 Miljardi Eiru valstī PVN ir tikai 6,8% ,bet PRIEKŠZĪMGĀ-21% !!!! Vai tas ir panākums ? Ārvalstīs strādā 0 % grieķu ,bet Latvijā ārvalstīs atrodas līdz 20% valsts (240.000)

 21. Ta tur .. sez ar naudu lielu,tapec nesaprot ka dzivot ar mazu pensiju,es saku par to straujumu.Vajag vinai pariet uz minimalo tad,ta .. saprastu ka idzivot.Strana durakov,tiem latviesiem!

 22. Straujuma pati dzīvo ar lielu “pensiju”,tāpēc NESPĒJ apzināties,kā ir dzīvot ar MAZU. Katole Straujuma droši var ņirgāties par pensionāriem,”mūsu tēvs katoļtēvs” grēksūdzē visu piedos!

  • Kāda liekulīga seja, kura izsaka, ka pašai pilnīgi vienalga, kādas mums pensijas. Kad ir ievēlēta, tad viss ir pie kājas, galvenais, ka pašai maks pildās. Esmu pārliecināta, ka vienotībai vairs nebūs piekritēju iz tautas vidus.

Draugiem Facebook Twitter Google+