Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. augusts, 2014
Drukāt

Straujuma atzīst, ka summas zemnieku atbalstam ir “iezīmētas”, bet atsakās tās nosaukt (2)

Foto - AFP/LETA, ShutterstockFoto - AFP/LETA, Shutterstock

Valsts budžetā ir “iezīmētas” summas iespējamiem lauksaimniecības nozares atbalsta pasākumiem saistībā ar Krievijas noteikto pārtikas preču importa embargo, taču patlaban šīs summas nosaukt būtu pāragri, intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa arī neatbildēja uz jautājumu, no kuras valsts budžeta programmas vajadzības gadījumā tiktu ņemta šīs “iezīmētās” summas. Premjerministre vien atzīmēja, ka vēl nav iztērēti visi līdzekļi no budžeta programmas neparedzētiem gadījumiem. Skaidrs esot tas, ka budžeta grozījumi šogad nebūs nepieciešami.

“Mums ir iezīmēts cipars, bet mums ir jāzina, kas notiks Eiropas Komisijā (EK), un tāpēc šodien runāt par cipariem ir pilnīgi pāragri, jo Zemkopības ministrija jau ir sagatavojusi un aizsūtījusi savus aprēķinus, un mēs skatīsimies, kas tiks piešķirts no EK. Turklāt ir arī citi pasākumi, ne tikai kompensācijas,” atzīmēja Straujuma.

Kā ziņots, EK pirmdien pavēstīja par vairāku ārkārtas pasākumu īstenošanu, lai palīdzētu bloka zemniekiem, kurus negatīvi ietekmē Krievijas noteiktais lauksaimniecības produktu embargo. Plānots, ka EK lauksaimniekiem sniegs atbalstu 125 miljonu eiro apmērā.

Plānots, ka Krievijas noteiktos importa ierobežojumus 5.septembrī apspriedīs arī ES lauksaimniecības ministri.

Jau ziņots, ka 7.augustā noteiktais Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu.

ES lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs norādījis, ka zemniekiem būs tiesības pieprasīt atbalstu, kad cenu spiediens kļūs pārmērīgi liels.

Īstenoto atbalsta pasākumu mērķis ir novērst pārprodukcijas veidošanos, lai cenas nenokrītas līdz krīzes līmenim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Musu valsti vada nezinite kads kauns.

  2. Iezīmētas summas utt.. nuuuu… kā izmekēšanas nodaļā!

    Ja summas ir zināmas, tad ko sveci zem pūra turi?

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+