×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Straujuma basketbola izlasei novēl atkārtot 1935.gada panākumus

Foto: LETAFoto: LETA

"EuroBasket2015" talismans Frenkijs un Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalās Eiropas basketbola čempionu kausa ekspozīcijas atklāšanā Ministru kabinetā par godu 80 gadu jubilejai kopš Latvijas valstsvienības uzvaras pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs.

Uzņemot Ministru kabinetā ceļojošo Eiropas basketbola čempionāta kausu, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) novēlēja Latvijas basketbola izlasei atkārtot 1935.gada panākumus – izcīnīt uzvaru.

Straujuma uzsvēra, ka basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā, un pauda pārliecību, ka Latvijai izdosies izcili sarīkot “EuroBasket 2015” turnīru.

Latvijas izlasei viņa novēlēja atkārtot 1935.gada izlases panākumus un iet vēl tālāk – tiekties uz olimpiskajām spēlēm.

Arī finanšu ministrs Jānis Reirs (V) uzsvēra, ka, lai gan Latvijai ne vienmēr izdevies izcīnīt uzvaru, tomēr ar pasākumu teicamu sarīkošanu tā var lepoties. Par to liecina pagājušā gada pieredze, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, un šis gads, kad Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienībā.

Basketbola čempionāta finālturnīrs būs motivācija arī bērniem arvien vairāk iesaistīties šajā sporta veidā, kas savukārt būs pamats jauniem panākumiem, teica Reirs.

Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīrā piedalīsies 24 komandas, un tas pirmo reizi notiks četrās valstīs – Francijā, Horvātijā, Latvijā un Vācijā.

Latvijas basketbolisti 5.-10.septembrī D grupas turnīrā “Arēnā Rīga” cīnīsies ar Beļģijas, Lietuvas, Ukrainas, Čehijas un Igaunijas komandām. Četras spēcīgākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas 12.-20.septembrī risināsies Francijas pilsētā Lillē.

Kopš 1995.gada Eiropas čempioniem tiek pasniegts zeltkaļa Gintera Šūbela veidotais 16 kilogramus smagais biķera formas kauss, kas veidots no zelta un sudraba. Tā augšējā mala izgreznota ar 24 dārgakmeņiem – granātu, ametistu, ahātu, malahītu, dzelteno kvarcu un kalnu kristālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+