×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Straujuma “bēgļu sēdes dēļ” atlaidīs savu parlamentāro sekretāru Kolu (16)

Saeimas preses dienesta fotoSaeimas preses dienesta foto

Rihards Kols

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) ceturtdien parakstīs rīkojumu par sava parlamentārā sekretāra Riharda Kola (Nacionālā apvienība, NA) atbrīvošanu no amata, aģentūrai BNS apstiprināja Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Rozenberga informēja, ka valdības vadītāja trešdien mutiski brīdinājusi Kolu par iespējamo atlaišanu pēc tam, kad viņš kopā ar citiem NA pārstāvjiem un opozīcijas partijām parakstīja lēmuma projektu par ārkārtas sēdes sasaukšanu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Viņa akcentēja, ka premjera parlamentārā sekretāra uzdevums ir nodrošināt savstarpēju saikni starp Ministru prezidentu un Saeimu jautājumos, par kuriem lemj valdība. Līdz ar trešdienas rīcība Straujumai bijis pārsteigums. Kols valdības vadītājai esot atvainojies par to, ka neinformēja Straujumu pirms lēmumu projekta parakstīšanas.

Ņemot vērā to, ka NA ir vairākkārt paudusi bažas par to, vai bēgļi spēj integrēties Latvijā un būs patriotiski un lojāli mūsu valstij, Ministru prezidente bija nolēmusi dot Kolam vēl vienu iespēju un piedāvājusi viņam uzņemties koordinēt jautājumus, kas saistīti ar bēgļu latviešu valodas apguvi un citiem integrācijas risinājumiem, pastāstīja Rozenberga.

Tomēr Kols no šāda Straujumas piedāvājuma atteicies, līdz ar to abas amatpersonas pateikušās viena otrai par sadarbību, un Ministru prezidente ceturtdienas laikā parakstīs rīkojumu viņa atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka Kols aģentūrai BNS sacīja, ka “Straujuma man burtiski pateica – es tevi atlaižu”. Viņš arī norādīja, ka nav redzējis ne rakstisku rīkojumu, ne lēmumu par atbrīvošanu no amata, kā arī nav saņēmis atbilstošu argumentāciju”.

Es aicinātu Straujumu izvērtēt, vai tas nav pārsteidzīgs paziņojums pēc plenārsēdes. Es nezinu, vai tas bija emociju sakāpinājums,” pauda politiķis. Kols uzsvēra, ka “Straujumai būtu cienīgi izrunāt šo jautājumu viens pret viens”.

Tāpat jau vēstīts, ka ceturtdien Saeimas kvoruma neesamības dēļ deputāti neuzdeva valdībai paskaidrot lēmumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Saeimas ārkārtas sēdē, kuru trešdien ar 45 deputātu parakstiem sasauca opozīcijas partijas, kā arī Nacionālā apvienība, netika pieņemts lēmums par uzdevuma došanu valdībai par bēgļu jautājuma izskaidrošanu, jo par sagatavoto lēmumprojektu balsoja tikai 41 deputāts un atturējās divi, bet, pārbaudot reģistrāciju, konstatēts, ka uz sēdi ieradušies 68 deputāti.

Deputāti, kuri bija ieradušies uz Saeimas sēdi un nepiedalījās balsojumā, bija no “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības jeb partijām, kuras arī valdībā atbalstīja bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Balsojumā atturējās divi NA deputāti Einārs Cilinskis, kā arī Ināra Mūrniece. Par lēmumprojektu balsoja “Saskaņas”, lielākā daļa NA, kā arī “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienības deputāti.

Ņemot vērā, ka balsojums kvoruma neesamības dēļ nenotika, tas tiks iekļauts nākamās Saeimas sēdes darba kārtībā kā pirmais izskatāmais jautājums.

Prezidijs bija sasaucis ārkārtas sēdi, kurā valdībai tiks uzdots sniegt skaidrojumu saistībā ar lēmumu Latvijā uzņemt 250 bēgļu.

Saeimas lēmumprojekts paredzēja uzdot Ministru kabinetam līdz 13.jūlijam sagatavot un iesniegt Saeimai detalizētu ziņojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem, rīcības plānu bēgļu izmitināšanai un integrācijai Latvijas sabiedrībā, kā arī pamatot finansiālās izmaksas un sniegt skaidrojumu, no kādiem valsts budžeta līdzekļiem tiks segtas bēgļu izmitināšanas un integrācijas izmaksas triju gadu periodā.

Tāpat lēmumprojekts paredz līdz 14.jūlijam sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kuras ietvaros Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai būtu jāsniedz ziņojums par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. to .. pašu aizsūtīt uz afriku!

 2. Straujuma ir malacis, bet Kols – lecīgs, un ne jau bez savu interešu bīdīšanas.

 3. Pareizi darīja.

 4. “Vienotība” caur Straujumu ar varas metodēm diktē savus noteikumus pārējiem koalīcijas partneriem,
  tāpat kā komunisti, nepieļaujot citādu uzskatu paušanu. Nu jau skaidri redzams, ka tiek izmantoti visi varas līdzekļi, lai ierobežotu un nepieļautu NA politiķu darbību valdībā. Lai atceramies, kā kompromitēja un no valdības padzina Broku, Naudiņu (nedodot pielaides valsts noslēpumam), tagad Kolu. Šie bijušie
  ļoti baidās nacionāļiem, bet viņu laiks neapšaubāmi pienāks.

 5. Žēl gan, ka tā . Kols bija savā vietā, gudri domājošs cilvēks, un tālredzīgs.

 6. Paldies, Straujumas kundze, akliem karjeristiem nav vietas valdības “aparātā”.

 7. “ES tevi atlaižu!” NAV KO VAIRS TEIKT, KA VIENĪGI ČANGAĻA GĀJIENS??! 1) Vai tad Straujuma to KOLU pieņēma darbā??? Nezināju, ka viņa ir arī kadru daļas darbiniece!???2) Pat padomju laikos tā VIENKĀRŠI nevarēja ne atlaist, ne pieņemt darbā!??? 3) vai Kols nav cilvēks un nevar likt savu parakstu blakus citiem saviem partijas biedru parakstiem??? 4) KĀPĒC citi partiju biedri to VAR, bet NA KOlS NEVAR??? 5) vai visiem ir jālēkā pēc premjeres stabules??? 6) KUR vispirms ir atlaišanas dokuments ar reglamentu par atlaišanas iemesliem un tad “tradicionālā” UZVARAS FRĀZE??? IEDOMĪGI dulla, TRAKUMS!!!

 8. ................... Atbildēt

  iemesli jau citi un pareizi dara, ‘kupravu’ radi

 9. Super, beidzot!!!

 10. Laikam jāierauj viskijs ar kolu.

 11. Straujumai pašai jau skuju taka bez NA.

 12. Jāpūš visiem vienā stabulē ar “Vienotību”

 13. Zināsim, ka Latvijā ir vēl viens cilvēks ar mugurkaulu. Cieņu Kolam.

 14. Ne tikai jāatlaiž, bet nekavējoties aiz krāgas jāizvada pa durvīm. Cilvēks, ka perina aiz valsts vadītājas muguras nejaucības. ir pilnīgi zaudējis uzticību.

  • dumja esi? cilvēks negrib, ka latviju piebāž pilnu ar nēģeriem un musulmaņiem! es arī negribu, bet ja jūs ar straujumu vēlaties – ņemiet kaut duci katra, tikai kad laidīsiet šos pa pilsētu pastaigāt, pieraugiet, lai viņu sievietes nebūtu kankaros un vīrieši ievērotu pieklājību pret eiropeiski ģērbtām sievietēm!

  • Ja prasība izskaidrot parlamentam un sabiedrībai MK pieņemtu politisku lēmumu, balstoties uz konkrētu izvērtējumu drošības, sociālajā un citās jomās ir ”nejaucība” – tad jau laikam, pēc mundras domām, parlaments mums nav vajadzīgs…

Draugiem Facebook Twitter Google+