×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Straujuma brīdina: Cilinskis zaudēs amatu par dalību 16. marta pasākumos (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) oficiāli brīdinājusi koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK), ja viņš paziņos par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Straujuma vēstulē koalīcijas partneriem uzsver, ka ar mērķi nodrošināt, lai Latvija netiktu pakļauta nevajadzīgām provokācijām un izpildot koalīcijas līgumā noteikto, viņa informē koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata ministru, kas būs paziņojis par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa. “Tādejādi gadījumā, ja Cilinskis 14.martā rīkotajā preses konferencē vai man personīgi paziņos par piedalīšanos augstāk nosauktajos pasākumos es izdošu rakstveida rīkojumu par ministra atbrīvošanu no amata, par kuru nekavējoties paziņošu attiecīgajam ministram,” norāda Straujuma.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars šo “Vienotības” lēmumu uzskata par kļūdu. “Tā vietā, lai diplomāti pasaulei skaidrotu latviešu leģiona vēsturi, valsts ir netieši padevusies Krievijas propagandai. Savulaik bez ierunām tika atdota it kā nenozīmīga Abrene. Tās patiesa nozīme bija mūsu attieksmē” norāda Dzintars. Viņš piebilst, ka līdzīgi ir arī ar Brīvības pieminekli un leģionāru godināšanu, jo šī atkāpšanās starptautiski nedos neko, bet “pašu cilvēkiem ir nožēlojams signāls”.

Valdības vadītāja savā vēstulē koalīcijas partneriem arī izsaka “visdziļāko cieņu Cilinska profesionālajam darbam ministra amatā”, tomēr plānotā rīcība, ar kuru tiktu pārkāpts Ministru kabineta sēdē pieņemtais lēmums, ir uzskatāma par koalīcijas līguma pārkāpumu, kas dod tiesības Ministru prezidentam atbrīvot ministru no amata pienākumu pildīšanas.

Vienlaikus viņa uzsver, ka, izmantojot “necilvēcīgas represijas un nepārtrauktu teroru, gan okupējošā Vācijas nacistiskā vara, gan arī PSRS totalitārā vara, pretēji starptautiskajām tiesībām, nelikumīgi mobilizēja vai piespieda daudzus Latvijas iedzīvotājus pievienoties vienas vai otras valsts bruņotajiem spēkiem”.

“Valdības pārstāvji un koalīcijas partijas, esam Latvijas patrioti un respektējam visus karā kritušos karavīrus. Latvijā oficiālā karavīru piemiņas diena ir 11.novembris, nevis 16.marts. Tāpēc visi, kas vēlas izrādīt cieņu kritušajiem karavīriem 16.martā, var doties apmeklēt Lestenes brāļu kapus, tādejādi nepakļaujot Latviju nevajadzīgiem provokācijas draudiem,” vēstuli noslēdz premjerministre.

Valdošās koalīcijas līgums paredz, ka Ministru prezidents ne mazāk kā 48 stundas pirms lēmuma juridiskās noformēšanas, proti, rīkojuma sagatavošanas par ministra atbrīvošanu informē sadarbības partnerus par nodomu pieņemt attiecīgo lēmumu. Attiecīgo 48 stundu ietvaros premjers var tikties ar jebkuru Sadarbības partneri pēc tā pieprasījuma.

Straujuma arī atgādina, ka, pamatojoties uz nacionālās drošības apsvērumiem un tieši, lai mazinātu sabiedrības sašķeltību, valdība 11.martā ir pieņēmusi politisku lēmumu, ka, izvērtējot riskus saistībā ar 16.marta aktivitātēm, kā arī situāciju Ukrainas, neviens ministrs nepiedalīsies 16.martā pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Šīs lēmums ir saistošs visiem ministriem, akcentē valdības vadītāja.

Straujuma arī vērš uzmanību, ka saskaņā ar koalīcijas līgumu premjeram ir tiesības pieprasīt ministra demisiju, ne tikai gadījumos, kad konkrētās personas darbs nav atbilstošs no profesionālā vai ētikas viedokļa, bet arī tad, ja minētais ministrs nepilda tās saistības, ko uzņēmies ar šo līgumu, vai arī ministrs ar savu rīcību apzināti ir kaitējis valsts starptautiskajai reputācijai.

Cilinskis līdz šim ir apstiprinājis, ka nav mainījis savu nostāju un piedalīsies 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Cilinskis savu nostāju plāno paust rīt īpaši sasauktajā preses konferencē. Neviens cits ministrs 16.marta pasākumus pie Brīvības pieminekļa apmeklēt neplāno.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Sklerozes dēļ Staujuma ir aizmirsusi par citātu pārvertušos prezidenta vārdus :”Nākotne pieder nākotnes cilvēkiem!”
  Tu, Staujuma pat neesi šodienas vai vakardienas, bet gan aizvakardienas cilvēks, un tev nav ne nākotnes, ne tagadnes.
  Kā var iet pret prezidenta teikto, to neievērojot?

 2. Vai mūsu darba likumdošanā ir tāds pants ,ka var atbrīvot no amata par piedalīšanos gājienā par citādiem uzskatiem nekā premjerei???Kauns!

 3. Premjere uzvedās kā bargā mamma, kas nemitīgi atkārto savu rīkojumu puišelim. Nu nav taču viņš nekāds dumiķītis, ka nesaprot teikto no pirmās reizes. Paliek slikts iespaids par kundzi…

 4. Pirmie iespaidi no Straujumas man bija pozitīvi, īpaši pēc viņas enerģiskās cīnīšanās par zemnieku tiesībām. Tagad redzu, ka viņa ir tikai tāda pati padomiska “kūka” kā Āboltiņa.

 5. Turpinot baigā gada bilanci, jāpieskaita pie jau minētajiem 49 tūkst. 1940.-1941. represētajiem un bez vēsts pazudušajiem un 206 tūkst. svešumā devušamies latviešu, 119 tūkst. no 1945.-1953. represētos, no tiem 43702 uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem deportētos 1949. g. 25. martā. Vai ir dati, cik cilvēku tika represēti pēc 1953.g.? Esmu pārliecināta, ka kopskaitlis varētu pārsniegt ceturto daļu no 1938. g. Latvijas iedzīvotāju skaita. Ja Straujumai nav skaidra priekšstata par latviešu leģionāriem, vēl ir pāris dienas, iepazīties ar šo mūsu tautas vēstures balto lapaspusi, lai oficiāli atvainotos Cilinska kngm. Pat cienījamajam V.Čērčila kngm bija kauns par noslēgto miera līgumu Jaltas konferencē.

 6. Bērziņs un Straujuma – divi zābaki, pāris.

 7. Kārtējo reiz mēs pārliecināmies par latviešu nevienprātību, par savas tautas vēstures izdzēsto lapaspušu atstātajiem tukšajiem plankumiem tautas atmiņā, par totalitāro režīmu līdzekļu pielietošanu pašreizējā politikā? Kā lai pastāv šāda tauta vēstures krustcelēs, kas nezin savu vēsturi un tāpēc arī ļoti iespējams atkārtos savas kļūdas? Baigā gada bilance ir iespaidīga = padomju okupācijas pirmajā gadā tika represēti vai pazuda 34000 Latvijas iedzīvotāju. 1941.g. 14.jūnijā uz Sibīriju un citiem attāliem Krievijas reģioniem tika deportēti 15000 cilvēku. Ņemot vērā 1938.g. Latvijas iedzīvotāju skaitu 1994506, tātad nepilnus 2 miljonus, 49 tūkst. t.i. apmēram viena ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju cieta no sarkanarmijas terora. Cik cilvēku mirstīgās, līdz neatpazīšanai sakropļotās, pārogļojušās atliekas palika, tai promejot, čekas pagalmā? Kas viņi bija, un kādus noziegumus viņi bija pastrādājuši? Vai varbūt kā mans vectēvs, sargājot savas tēvzemes robežu Abrenē, nonāca cietumā 1940., un tas bija viņu vienīgais noziegums? Piebildīšu tikai, ka bēgot no padomju okupācijas, 1944.,1945.g. ap 200000 latviešu devās uz sagrauto Vāciju. Vairāk nekā 6000 latviešu bēgļu laivās izdevās sasniegt Zviedrijas krastus.Turpmākajos gados no šīm patvēruma zemēm trimdas latvieši izklīda pa visu pasauli. Nobeidzot minēšu Minhenes latviešiem tik tuvās, nu jau mūžībā aizgājušās latvietes, Irēnas Grotiņas rūgtuma pilnos vārdus, runājot par saviem pēcnācējiem, kas vairs sevi neuzskata par latviešiem,- vai es visu to darīju, lai uzlabotu vācu gēnus… Bēdīga patiesība – mēs nezinām, kas mēs esam, no kurienes mēs nākam, ko šeit darām un kurp dodamies…

 8. Ielikteņu mēslu vabole un V politbirojs kopa ar SC Kremla pagarinātā roka

 9. Represējot ministru par kritušo karavīru godināšanu, Latvija parāda pasaulei, ka Latvijā diskriminē un represē “citādi domājošos”. Polijas prezidents Komorovskis: “Turpinās nervu karš un muskuļu demonstrēšana, tādēļ šajā posmā ir svarīgi neizrādīt gļēvumu, nepieļaut politisku dezertēšanu…” Ja pēc Straujumas pozīcijas rīkotos Ukrainas tagadējie vadītāji, tad būtu jāatlaiž, piemēram, Jaceņuks un citi viņam līdzīgie, kas droši rīkojas un saka, kas jāsaka taisnības labā un pēc sirdsapziņas… Un jāpadodas.

 10. Juris - to "zināt patiesību", 11:04 Atbildēt

  Izlasiet vēlreiz manu komentāru. Varbūt pietiks prāta, lai saprastu tā jēgu?

 11. Straujuma dod pasaulei ziņu Latvijas valdība tāpat kā Krievijā uzskata latviešu leģionārus par kara noziedzniekiem. Vai tā sieva nav jātiesā?

 12. domu pārmijnieks Atbildēt

  Ja 4. maija liberālkomunistu režīms, kurš uzbūvēja savu sociālisma – kapitālisma himēru, kurš pag. gs. deviņdesmitajos tika pie varas ar aktīvu un pat mentāli agresīvu padomju lumpeņproletariāta atbalstu, tad amats būtu jāzaudē Straujumai.
  Paradoksāli, bet visvairāk materiāli no liberālkomunistiem cieš pats lumpeņproletariāts, kurš par viņiem balso.

 13. Juris-zināt patiesību Atbildēt

  1)Ja nesen ieradies,tad nevajag bāzties ar savām muļķībām,ja-pasen Latvijā,tad vajadzēja izglītoties,elementāri uzzināt par mūsu vēsturi.
  2)Ne jau latvieši taisa cirku,bet tavējie..
  3)9.maijā pie Pārdaugavas staba-tur gan ir cirks.Un tur arī tu piedalīsies.

 14. Paldies premjerei par šo krievnacista kārtējo provokāciju pret latviešu godaprātu un pašlepnumu.

 15. Zināt patiesību! Atbildēt

  Хочет, пусть идет. И вообще, ни в коем случае, день фашиста запрещать нельзя. Не у всех есть деньги сходить в цирк, а тут цирк бесплатный. Чем отличается цирк от шествия эссэсовцев?
  В цирке клоун изображает дурака, а здесь толпа нерусских людей. Так что, приглашаются все на бесплатный цирк 16 марта! Вход свободный господа.

Draugiem Facebook Twitter Google+