×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Straujuma: Budžetu grozīsim tikai tad, ja to vajadzēs aizsardzībai

Foto - LETAFoto - LETA

Šā gada valsts budžetā grozījumi tiks veikti tikai tad, ja to vajadzēs aizsardzībai, taču pagaidām izskatās, ka varētu iztikt arī bez budžeta izmaiņām, šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Budžetu mēs varam izmainīt tikai tad, ja tas būs nepieciešams aizsardzībai. Šobrīd es tādu nepieciešamību neredzu. Ja būs [vardarbības] eskalācija [Ukrainā], ja būs ekonomiskās sankcijas, ja mums papildus būs nepieciešami būtiski ieguldījumi aizsardzībā, tad varēs runāt par budžeta izmaiņām, bet šobrīd es to neredzu,” norādīja Straujuma.

Premjerministre atgādināja, ka kopējo pieprasījumu šā gada aizsardzības budžeta grozījumiem nozares ministrs plāno iesniegt valdībā līdz 1.jūnijam, taču atsevišķu līdzekļu pieprasījumu saistībā ar NATO spēku uzņemšanu no Aizsardzības ministrijas nebūšot.

Straujuma atzīmēja, ka viņa aptuveni zina, ar kādu budžeta pieprasījumu līdz 1.jūnijam Ministru kabinetā varētu vērsties aizsardzības ministrs. “Es zinu posmus, ko viņš gatavojas iesniegt 1.jūnijā, un es arī neredzu, ka pēc viņa iesniegtā plāna mums būtu jāmaina budžets,” raidījumā “900 sekundes” sacīja valdības vadītāja.

Viņa vairākkārt uzsvēra, ka tieši Latvijas aizsardzības stiprināšana varētu būt vienīgais iemesls budžeta grozījumiem, turpretim, piemēram, Murjāņu Sporta skolas dēļ izmaiņas budžetā nebūtu jāveic.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+