×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Straujuma cer, ka NATO klātbūtne Latvijā būs ilglaicīga (1)

Foto - Valsts kancelejaFoto - Valsts kanceleja

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Vašingtonā (ASV) tiekoties ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, pauda cerību, ka NATO spēku klātbūtne Latvijā būs ilglaicīga. Savukārt Baidens apliecināja stingrās Ziemeļatlantijas līguma piektā panta garantijas Latvijai.

Amatpersonas pārrunāja Latvijas un ASV sadarbību drošības jomā un enerģētikas jomā, portālu “LA.lv” informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Premjere pateicās par ASV sniegto atbalstu Baltijas drošībai un pauda, ka ASV ir uzticamākais Latvijas sabiedrotais un būtiskākais stratēģiskais partneris.

Sarunas gaitā Baidens atzinīgi vērtēja Latvijas apņemšanos palielināt aizsardzības budžetu, lai līdz 2020. gadam tas sasniegtu 2% no IKP.

Foto - Valsts kancelejaFoto - Valsts kanceleja

Sarunas laikā abas amatpersonas veltīja uzmanību arī enerģētikas jautājumiem – Ministru prezidente apliecināja Latvijas interesi ASV dabas gāzes eksporta uzsākšanai uz Eiropu. “Latvija ir gatava cieši sadarboties ar ASV valdību un uzņēmumiem alternatīvu meklēšanā,” pauda Straujuma, uzsverot, ka “gāzes eksporta uzsākšana no ASV uz ES būtu labs signāls Krievijai, ka Eiropai ir alternatīvas gāzes piegādes iespējas”.

Tāpat Baidens interesējās par Latvijas vērtējumu Ukrainas situācijai. Premjere apliecināja, ka jaunajai valdībai ir svarīgi nepadoties provokācijām, kā arī nodrošināt valsts pārvaldību un demokrātiskas prezidenta vēlēšanas 25.maijā.

Tāpat puses bija vienisprātis, ka ir maksimāli ātri jānoslēdz Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības sarunas. Baidens izteica cerību, ka Latvija kā topošā ES Padomē prezidējošā valsts dos pozitīvu ieguldījumu šī līguma noslēgšanai.

ASV vizītes laikā Ministru prezidentei jau notikušas tikšanās ar Bostonas mēru Martinu Volšu un Masačūsetsas, Bostonas uzņēmējiem. Ministru prezidente Bostonā atklāja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizēto Latvijas – Amerikas biznesa forumu. Tajā piedalījās 15 Latvijas uzņēmumi, kuriem ir interese paplašināt eksporta tirgus un veidot sadarbību ar ASV uzņēmumiem, kā arī ap 25 ASV uzņēmumu pārstāvji, kurus interesē investīciju iespējas un partnerību veidošana Latvijā.

Vizītes mērķis ir stiprināt Latvijas – ASV sadarbību drošības jomā, veicināt abu valstu politisko dialogu gan ASV nacionālajā līmenī, gan štatu līmenī, kā arī attīstīt sadarbību ekonomikā un stiprināt saiknes ar latviešu diasporu ASV.

Darba vizīte ASV notiek no 28.aprīļa līdz 2.maijam. Ministru prezidente Latvijā atgriezīsies 3.maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kā cer hūte?

Draugiem Facebook Twitter Google+