Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
8. janvāris, 2015
Drukāt

Straujuma: “Copy/Paste” politika nav Eiropas ekonomikas stilā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Visām 28 Eiropas Savienības (ES) valstīm ir solidāri jāsadarbojas neatkarīgi no to dažādās ekonomiskās situācijas, tādējādi aizstāvot visas Eiropas pamatvērtības un pamattiesības, Latvijas Nacionālajā operā notiekošajā Latvijas prezidentūras ES Padomē atklāšanas pasākumā sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Uzrunā premjerministre uzsvēra Francijā notikušo terora aktu, sakot, ka visa Eiropa vienojas sērās ar Francijas tautu. “Latvija, visas ES valstis – mēs esam ar jums plecu pie pleca jūsu skumjās. Mēs šodien visi kopā izsakām vienu domu – mēs aizstāvēsim visas Eiropas pamatvērtības un pamattiesības.

Mēs neļausim tās iespaidot. Mēs būsim nelokāmi. Mēs celsim šīs vērtības vēl augstākā godā. Cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums un cilvēktiesību ievērošana ir šo vērtību vārds,” sacīja Straujuma.

Straujuma uzsvēra, ka ES valstīm ir jādarbojas vēl vienotāk un solidārāk ceļā uz ambicioziem mērķiem neatkarīgi no ES valstu atšķirīgās ekonomiskās situācijas. “Mūsu vienotās Eiropas mērķis ir rast vislabākos modeļus, kā vienam otru papildināt, lai Eiropas kopīgā izaugsme iegūtu no daudzveidības,” pauda Ministru prezidente.

Straujuma uzsvēra visu Eiropas teritoriju līdzvērtību gan ekonomiski, gan sociāli Eiropas kopīgā dzīves līmeņa paaugstināšanā. “Mēs taču nevaram pajautāt – Eiropa, paklau, vai tev svarīgāka ir labā roka vai kreisā kāja? Eiropas kopīgā dzīves līmeņa paaugstināšana ir līdzsvara atslēga. Cilvēks nedrīkst ciest no tā, ka viņš dzīvo Eiropas centrā vai perifērijā, laukos vai pilsētā,” attieksmi pauda valdības vadītāja.

Premjerministre arī pauda gandarījumu, ka Latvijas prioritātes ir konkurētspējīga, digitāla un globāli stipra Eiropa. Pēc Straujumas vārdiem, tās ir prioritātes, kurās ir daudz vietas tālejošiem mērķiem un gluži praktiskai ikdienas sadarbībai.

Uzrunā premjere uzsvēra Eiropas ekonomiskās attīstības nozīmību, piesaistot investorus. “Globālos investorus var piesaistīt tikai tāda ES, kuras pievilcību raksturo oriģinalitāte, svaigas idejas, kura nebaidās pati no savām ambīcijām. Tā dēvētā “Copy/Paste” politika nav mūsu stilā, mēs nekopējam kādu citu uz šīs pasaules,” sacīja Straujuma.

“Mēs esam par modernu un ekonomikā aktīvu Eiropu. Katram cilvēkam tuvu Eiropu. Esam par Eiropu kā zināšanu Gaismas pili, kura vienmēr atceras arī par garīgās izaugsmes ceļu. Tā mēs tiksim uz priekšu!” uzrunas noslēgumā teica Ministru prezidente.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Eiropas ekonomikas stilā ir samazināta PVN likme pārtikai!

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+