×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Straujuma: drošība ir valdības augstākā prioritāte (Video)

Foto - LETAFoto - LETA

Drošība patlaban ir valdības augstākā prioritāte, paziņoja premjere Laimdota Straujuma, atzīmējot valdības darba 100 dienas.

“Mēs patlaban dzīvojam citā Latvijā, nekā tajā, kas bija 22.janvārī, kad valdība uzsāka savu darbu,” sacīja Straujuma, “Notikumi Ukrainā ir likuši mums pārvērtēt prioritātes, pievēršot vislielāko uzmanību jautājumiem, kas vēl pirms dažiem mēnešiem šķita pašsaprotami. Jaunajā ģeopolitiskajā situācijā nepieciešams akcentu likt uz valsts drošību, kas nozīmē gan tiešus ieguldījumus aizsardzībā, gan enerģētiskās neatkarības risinājumu meklēšanu, gan iepriekšējās valdības nosprausto mērķu stabilu sasniegšanu.”

Starp būtiskākajiem paveiktajiem darbiem viņa minēja bruņoto spēku un zemessardzes stiprināšanu, cīņu ar jaunajām psihoaktīvajām vielām, “Maxima” traģēdijas apstākļu noskaidrošanu un lēmumus, kas stiprinās būvniecības procesos iesaistīto atbildību par darbu kvalitāti. Valdība ir konceptuāli vienojusies par jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanās atlikšanu līdz 2014.gada 1.oktobrim, lai līdz tam vienotos ar visiem būvniecības procesā iesaistītajiem dalībniekiem par nozares tālākās darbības nosacījumiem.

“Valdība ir gandarīta, ka Rietumvalstis izrādījušas solidaritāti. esmu saņēmusi zvanus un uzmundrinājumus no vairāku valstu premjeriem, kuri apliecinājuši, ka NATO līguma 5.pants ir spēkā, ja rodas tāda nepieciešamība,” teica Straujuma.

Straujuma arī uzsvēra, ka šajā laikā īpaši būtiska ir sociālās drošības sajūta, un ka tās stiprināšanai valdība izstrādājusi un apstiprinājusi pensiju indeksācijas kārtību.

Runājot par labklājību un ekonomikas attīstību, premjere norādīja uz Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju būtisko lomu. Latvija būšot pirmā no ES dalībvalstīm, kas būs sakārtojusi visus dokumentus, lai apgūtu ES fondu līdzekļus jaunā perioda ietvaros. Arī tas ir veids, kā stiprināt ekonomisko drošību, uzsvēra Straujuma.

VALDĪBAS 100 DIENU PRESES KONFERENCES VIDEO IERAKSTS

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+