×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Straujuma: Ekonomikas ministrijas gatava vēl stingrākam Krievijas embargo (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdībai ir gan plāns “B”, gan plāns “C” gadījumam, ja līdzšinējam Krievijas noteiktajam embargo sekos vēl citas sankcijas, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Kā ziņots, finanšu ministrs Andris Vilks (V) paudis viedokli, ka ar Krievijas noteikto embargo daļai pārtikas produktu nekas nebeigsies. “Domāju, ka tas ir tikai sākums,” teicis Vilks.

Straujuma norādīja, ka valdība jau martā apstiprinājusi vairākus scenārijus un rīcības plāns, ja sekos jaunas Krievias sankcijas, ir gatavs. Plāni “B” un “C” glabājas Ekonomikas ministrijas atvilknēs, teica premjerministre.

Straujuma informēja, ka valdība vakar pieņēmusi lēmumu par pārtikas kvalitātes shēmu, kas paredz ieviest Latvijas pārtikas kvalitātes zīmi “Bordo karotīte”.
Ministru prezidente aicināja pašvaldības šo kvalitātes zīmi iekļaut iepirkumu specifikācijā.

Jau ziņots, ka valdība vakar lēma Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas, kā arī eksporta tirgu apgūšanai piešķirt papildu piecus miljonus eiro, pēc valdības sēdes atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Dombrovskis stāstīja, ka pieņemti lēmumi par Krievijas sankciju rezultātā cietušo uzņēmumu definīciju, kas paredz, ka īpaši atvieglojumi būtu piešķirami tiem uzņēmumiem, kuru eksporta darījumu īpatsvars uz Krieviju ir lielāks par 10% no kopējās realizācijas apjoma. Tas pats kritērijs attiecas uz šo uzņēmumu piegādātājiem.

Ministrs piebilda, ka valdībai ir zināmi visi uzņēmumi, kas atbilst minētajai definīcijai, taču konkrēti uzņēmumi un skaits netika nosaukts.

Tāpat valdība pieņēmusi lēmumu, ka Ekonomikas ministrija (EM) divu nedēļu laikā rod risinājumu, lai cietušajiem uzņēmumiem palīdzētu ar kredītu garantijām. Dombrovskis atzina, ka 30-40 miljoni ir maksimālā summa, ko novirzīt kredītu garantijām, bet uz vienu uzņēmumu šī summa nebūs lielāka par vienu miljonu eiro.

Valdība arī lēma, ka EM no saviem līdzekļiem eksporta tirgu apgūšanai pārdalīs piecus miljonus eiro. “Eksporta tirgu apgūšanā tiks izmantota jauna pieeja, proti, ja līdz šim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra vairāk finansēja īsas vizītes uz konferencēm un izstādēm, tad jaunā pieeja paredz finansēt nozares ekspertu ilgāku – divu trīs mēnešu – klātbūtni mērķa valstīs,” skaidroja ekonomikas ministrs.

Tika arī pieņemti lēmumi par iespējamām cietušo uzņēmumu nodokļu brīvdienām. Pēc Dombrovska sacītā, Finanšu ministrija esošās likumdošanas ietvaros izskatīs iespēju atcelt uzņēmuma ienākuma nodokļa avansu, savukārt Valsts ieņēmumu dienests izvērtēs iespēju pagarināt Krievijas sankciju skarto Latvijas uzņēmumu nodokļu samaksu par pieciem gadiem.

Sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) EM vērtēs atbalsta iespējas piena nozarei, savukārt Satiksmes ministrija vērtēs iespēju cietušos transporta operatorus atbrīvot no transporta līdzekļu ekspluatācijas nodokļa.

Kā ziņots, Krievija noteikusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no Eiropas savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes, tāpat arī saldējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai Latvija ir gatava beidzot arī samazinātai PVN likmei pārtikai kā citās ES valstīs?

  2. Zaķa kungs gan apgalvo pretējo!

  3. Nu ko ievedi vel stingraku embargo tagad vari est pati kamer nelaba dusa metas cirkus maksliniece

  4. Pensionāre ir saņēmusi no jeņķu vēstniecības norādījumus un nu tikai tukši plātās,neko viņi nezin,nevar,nav viņu kompetencē.
    Kauns par valsti vadību sagrābušajiem mankurtiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+