×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Es tā nemaz nevaru: gribu un daru! Saruna ar Laimdotu Straujumu (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

LAIMDOTA STRAUJUMA redakcijā ierodas enerģiski, ar smaidu. Tieši tāda, kādu esam pieraduši viņu redzēt televizora ekrānā, rokojoties ar citvalstu premjeriem. Ne vēsts no noguruma, ko viņai pieraksta konkurenti un politologi. Pat kā zemkopības ministre viņa reti redzēta tik pacilāti mundra. Ar labi organizētiem smiekliem viņa atvaira arī neērtus, aizdomu pilnus jautājumus. Vai tas ir ES prezidentūras adrenalīns vai māsas dakteres ārstēšana, to mēs nevaicājām. Gribējām saprast, kas būs tad, kad tie abi beigsies. Ministru prezidenti redakcijā pēdējā darbadienā pirms Līgo svētkiem iztaujāja Linda Rasa, Māris Antonevičs un Ivars Bušmanis.

Prezidentūras ieguvums – pieredzējuši ierēdņi. Kā noturēt?

– Tūdaļ Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā noslēgsies. Ko ieguvusi Latvijas valdība? Un ko Latvijas valsts? Kādi ir jūsu secinājumi?

– Latvija ir pierādījusi, ka var nebūt province un ka spēj būt notikumu centrā. Šajā pusgadā ne tikai valdība demonstrēja spējas, ES prezidentūras laikā bijuši gan darba devēju samiti, gan IT speciālistu konferences, gan preses pasākumi. Vakar tikos ar ES valstu vēstniekiem, kuri mums teica komplimentus, bet vispārsteidzošākais, ka no Eiropas Komisijas saņēmām vērtējumu, ka tā ir visu laiku labākā prezidentūra, kāda ir bijusi.

– Vai nav kā ar olimpiskajām spēlēm, kur katrās saka, ka tās ir vislabākās?

– Nedomāju. To uzskata par efektīvāko, jo neviens neticēja, ka tik ātri iedarbināsim Junkera iedomāto Eiropas investīcijas fondu. Visi domāja, ka vismaz gadu diskutēs, un neviens neticēja, kad janvārī teicu, ka tas jāpaveic mūsu prezidentūras laikā. Nu tas ir paveikts četrarpus mēnešos, kaut arī nebija vienkārši.

Kopumā gan iesaistītie politiķi, gan ierēdņi ieguva ticību sev, ka varam strādāt Eiropas līmenī. Tagad 
domāju, kā to pārnest šeit, Latvijā, strādāt tikpat noteikti un precīzi, darbojoties kā komanda. Mums bija ielikts divu gadu darbs, un to izdarījām. Kaut arī tas nebija vienkārši. Piemēram, Kozlovska kungam nācās strādāt ārkārtas apstākļos pēc 7. janvāra notikumiem Parīzē. Tagad viņam neplānoti nākuši klāt migrācijas jautājumi.

– Prezidentūras sākumā bija bažas, ka pēc tās varētu aiziet strādāt Eiropas institūcijās gan atsauktie, gan labi apmācītie vietējie ierēdņi.

– Jau tagad man Eiropas Komisijā izsaka apbrīnu par Latvijas diplomātu un ekspertu darbu. Būtu svarīgi nezaudēt mūsu izcilos profesionāļus arī pēc prezidentūras.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. .................... Atbildēt

  ka var būt valsts, ja nav tiesiskuma, atkal gar budžetu 400 miljoni, lasiet .. Uz ko ceram? Vismaz pensijas zagļiem atņēmuši būtu

 2. Samazinātu PVN pārtikai Straujuma vairs negrib?

 3. Laimdota ir lieliska! jau sen to zināju un šī intervija atkal mani par to pārliecina!

 4. Liels darbs izdarīts un Latvijas vards vismaz eiropā ir un bus un paliks.

  Neviens vairs neprasīs kur ir tāda Latvija!

 5. Ta straujuma tik mal un nekada labuma!

 6. Iedzīvotaju skaits krietni samazinajies.Pamatmasa dzīvo pagājušā gadsimta 70gadu līmenī,bet viņiem vēl nepietiek!

 7. Gribējās dzirdēt, kāds man kā parastam cilvēkam ir labums no prezidentūras. Lai gan tāpat zināms, ka – NEKĀDS! Tāpēc derdz, ka ik uz soļa kāds lielās par veiksmīgo prezidentūru. Tad jau labāk piekrītu Mamikinam, kurš, šķiet, teica, ka novērtē ar vieninieku. Un valdības vadītājam jābūt ar savu pārliecību un stingru mugurkaulu, nevis jālokās līdzi visiem vējiem un jāmaina savs viedoklis ik pēc dienām vai stundām, kā tas bija bēgļu jautājumā!

 8. “[“Ci†adeles” pārdevēji] uzskata, ka viņi ir panākuši tādu vienošanos, kādu viņi ir panākuši!” © bremze Lēnuma
  “… kas attiecas par nodokļa atcelšanu … neatcelšanu … sajuka!” © bremze Lēnuma
  “man ir virsraksti. nav brille.” © bremze Lēnuma
  atpakaļejošie likumi nestrādā © bremze Lēnuma

 9. Tracina tā šausmīgā divkosība. Lai labi strādātu, ierēdņiem esot vēl jāpalielina algas, kuras jau tā ir milzīgas. Citās jomās, kā izglītība, medicīna un citur strādā vēl kvalificētāki darbinieki par kādu ierēdneli. Tiem pieprasa augstvērtīgu darbu, atalgojot ar pāris simtiem. Ja samazinās pusi no ierēdņu darba vietām, būs tikai ieguvums. Bez skolotākiem un ārstiem nudien būs problēmas. Un tautai diez vai ir kāds labums no prezidentūras, valsts naudas tērēšana gan.

Draugiem Facebook Twitter Google+