×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Straujuma esot aicinājusi veikt korekcijas “Citadeles” darījuma cenā

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) esot aicinājusi bankas “Citadele” investoru “Ripplewood Advisors LLC” veikt korekcijas bankas “Citadeles” darījuma cenā.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Straujuma norādīja, ka banka ir strādājusi ar labiem finanšu rādītājiem. Investors par to esot informēts, tādēļ ticis aicināts koriģēt bankas pārdošanas cenu.

Ministru prezidente gan piebilda, ka pašlaik tiek veikts bankas audits un iespējamā cenas korekcija nav atkarīga tikai no bankas peļņas.

Jau ziņots, ka “Citadeles” grupa ir sasniegusi lielāko peļņu savas līdzšinējās darbības laikā – 2014.gadu grupa noslēgusi ar 32,4 miljonu eiro revidēto peļņu, kas ir par 138% vairāk nekā 2013.gadā.

Savukārt banka “Citadele” gadu noslēgusi ar revidēto peļņu 29,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 91% vairāk nekā 2013.gadā, aģentūru LETA informēja “Citadeles” pārstāve Ieva Prauliņa.

Pēc labajiem pagājušā gada finanšu rezultātiem nav izslēgta iespēja veikt korekcijas bankas pārdošanas gala cenā, aģentūrai LETA apliecināja Privatizācijas aģentūrā (PA).

PA pārstāvis Guntis Kārkliņš iepriekš stāstīja, ka saskaņā ar noslēgtā bankas “Citadele” akciju pārdošanas līguma nosacījumiem pēc bankas 2014.gada darbības rezultātu izvērtējuma nepieciešams auditoru atzinums, vai ir piemērojams cenas korekcijas mehānisms.

“Patlaban neatkarīgs auditors pabeidz darbu un iesniegs ziņojumu darījuma pusēm,” sacīja Kārkliņš.

Pagājušā gada nogalē valdības apstiprinātā bankas “Citadele” investora “Ripplewood Advisors LLC” meitaskompānija “RA Citadele Holdings LLC” iesniedza FKTK iesniegumu un dokumentus būtiskas līdzdalības atļaujas saņemšanai. Saskaņā ar 2014.gada 5.novembrī parakstīto bankas “Citadele” akciju pirkuma līgumu “RA Citadele Holdings LLC” un 12 starptautisku investoru grupa vēlas iegūt visu valsts īpašumā esošo bankas daļu jeb 75% akciju mīnus viena akcija.

Bankas “Citadele” valstij piederošo akciju pārdošanas darījums tuvojas noslēgumam un tā pabeigšanai nepieciešama banku uzraudzības iestāžu piekrišana līdzdalības iegūšanai, aģentūru LETA informēja Privatizācijas aģentūra (PA). Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir sagatavojusi savu lēmuma priekšlikumu un iesniegusi to Eiropas Centrālai bankai (ECB), kas tuvākajā laikā pieņems lēmumu par līdzdalības iegūšanu bankā. Ņemot vērā, ka bankai “Citadele” ir meitasuzņēmumi Lietuvā un Šveicē, tad nepieciešama arī šo valstu regulatoru piekrišana. Patlaban banku uzraudzības iestādes turpina izskatīt dokumentus, informē PA.

PA par bankas “Citadele” investoru piesaistes procesa virzību ir iesniegusi kārtējo ziņojumu Eiropas Komisijai (EK), kurā sniegts izklāsts par paveikto, kā arī norādīts, ka darījuma pabeigšanas datums ir atkarīgs no banku uzraudzības iestāžu lēmumu pieņemšanas laika, kas notiek neatkarīgi no PA. Līdz ar to EK ir informēta, ka darījums tiks pabeigts pēc sākotnēji noteiktā termiņa tuvākajā laikā. PA sagaida, ka EK ar izpratni attieksies pret darījuma gala termiņa nobīdi.

Paralēli ir noslēdzies bankas investoru, PA, bankas “Citadele”, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB), Finanšu ministrijas un Valsts kases darbs pie darījuma pabeigšanas dokumentu paketes sagatavošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+