×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Straujuma: Gruzija vēlas importēt piena produkciju no Latvijas

Foto-LETAFoto-LETA

Gruzija vēlas palielināt piena produkcijas importu no Latvijas, kā arī apgūt veiksmīgo lauksaimniecības kooperācijas pieredzi, zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai atzinis Gruzijas lauksaimniecības ministrs Zazu Gorozi.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Zemkopības ministrijā, Straujuma sarunās ar Gruzijas kolēģi apsprieda iespējas uzlabot abu valstu sadarbību pārtikas tirdzniecībā. Gorozi izteica gatavību palielināt kvalitatīvas piena produkcijas importu no Latvijas, jo Gruzijā 70% piena patlaban tiek ražoti no ievesta piena pulvera.

Tāpat ministrs īpaši interesējās par Latvijas veiksmīgo pieredzi piensaimniecības un graudkopības kooperatīvu veidošanā.

Gruzijas lauksaimniecības ministrs minēja, ka labprāt saņemtu arī palīdzību kvalificētu agronomijas speciālistu izglītošanā un lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidošanā, vadoties pēc Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pieredzes, jo valstī trūkst zinošu agronomu un lauksaimniecības konsultantu. Tāpat viņš augstu novērtēja Latvijas pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” darbību sertifikācijas iestāžu laboratoriju ierīkošanā un izrādīja ieinteresētību konsultēties arī šajā jomā.

Straujuma kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju vakar, 26.jūlijā, apmeklēja Gruzijas pārtikas ražošanas uzņēmumus un tikās ar lielāko tirdzniecības tīklu vadību. Delegācija iepazinās ar tirdzniecības tīklu “Populi”, viesojās konjaka ražotnē, tikās ar Gruzijas Lauksaimniecības ministrijas Pārtikas nekaitīguma, veterinārijas un augu aizsardzības departamenta vadību, kā arī apmeklēja vienu no “Margebeli” holdinga uzņēmumiem “Margebeli Farm”. Piena ferma ir Latvijas un Gruzijas kopuzņēmums un tā līdzīpašniece ir Latvijas kooperatīvā sabiedrība “Piena ceļš”.

Savukārt šodien, 27.jūlijā, darba vizītes turpinājumā delegācijai paredzēts apmeklēt lauksaimniecības produkcijas pārstrādes uzņēmuma “Marneuli” konservu fabriku, kas arī ietilpst “Margebeli” holdingā, veikalu tīklus “Smart” un “Goodwill”, pārtikas izplatītāju “Megako”, kā arī vairākas laukaugu saimniecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+