×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2014
Drukāt

Premjera amatam virza Straujumu; viņa iestājusies “Vienotībā” (papildināts) (9)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

“Vienotība” šovakar valdes sēdē nolēmusi par Ministru prezidenta amata kandidātu virzīt pašreizējo zemkopības ministri Laimdotu Straujumu.

Šai pašā valdes sēdē Straujuma arī uzņemta partijas “Vienotība” rindās, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstīja “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns.

Par to, vai uzticēt Straujumai valdības veidošanu, tagad būs jāizšķiras Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1951.gada 24.februārī dzimusī Straujuma ir beigusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, 1992.gadā viņa ieguvusi ekonomikas doktora grādu.

Pēc augstskolas beigšanas Straujuma strādājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtā, SIA “Latvijas Datu centrs”, kā arī vadījusi SIA “Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centrs”.

Kopš 1999.gada 16.novembra Straujuma strādāja par valsts sekretāra vietnieci Zemkopības ministrijā, bet no 2000.gada 9.oktobra līdz 2006.gada 31.decembrim viņa bija Zemkopības ministrijas valsts sekretāres amatā.

No 2007.gada janvāra līdz 2010.gada decembrim Straujuma ieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāres amatu, bet no 2011.gada janvāra līdz oktobrim viņa bija ministrijas valsts sekretāra vietniece.

2011.gada 25.oktobrī Saeima apstiprināja Valda Dombrovska valdību ar Straujumu zemkopības ministres amatā. Toreiz Straujumu šim postenim bija virzījusi “Vienotība”, lai gan viņa pati bija bezpartejiska.

LETA jau ziņoja, ka līdzšinējais premjerministrs Dombrovskis pērn 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata. Viņš paskaidroja, ka tādā veidā uzņemas politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

Pēc Dombrovska demisijas notika vairākas politisko konsultāciju kārtas, “Vienotība” divas reizes piedāvāja prezidentam savus premjera amata kandidātus, taču abas reizes Valsts prezidents Bērziņš tos noraidīja.
Prezidents informēja, ka gaidīs no partijām vienošanos par kādu premjera amata kandidātu, bet, ja līdz 7.janvārim to nesagaidīs, nāks klajā ar paziņojumu par savu izraudzīto kandidātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Man LA patīk,ka jūs mani vērtējat kā Solžeņicinu un cenzējat,BET atkārtoju- pretīgi skatīties to “valdības veidošanas”balagānu.Atkal tiek dalītas ministrijas,ietekmes un ieraušanas sfēras.Nāk taču lielā ES nauda,vajag visiem pa kumosam.Tauta? pie kājas Āboltiņai un b,Bērziņam “tauta”.
  Žurkas pa valdības galdu !!

 2. Nu ļoti loģiska un cilvēcīga, jo vēl nav apstiprināta par MP, bet jau paziņojusi, ka Lembergs atkal varēs
  piedalīties valdības partiju koalīcijas sēdēs! Tiešām, cilvēcībai nav ne robežu, ne interešu.

 3. Zinu, ka viņa ir loģiska, ar augstām darbaspējām, cilvēcīga, būs labi ! Viņa strādās labi un arī prasīs to pašu no ministriem.

 4. Skatos cik ātri mainās LA virsraksti par Straujumas tēmu. Un tas ir tādēļ, ka par šo dāmu ir daudz
  negatīvu komentāru, tāpēc LA žurnālisti strādā kā žonglieri cirkā, nomaina virsrakstus un komentēšana sākas no gala. Lai kā arī ieinteresētās personas nežonglētu, var droši teikt, ka Straujumas virzīšana
  MP amatam ir solis atpakaļ, solis tuvāk izbijušajai TP politikai laukos, it īpaši, ja par ZM iecels Dūklavu. Tiks viennozīmīgi turpināts lielsaimnieku atbalsts un mazo zemnieku izputināšana. Viņš savu “miljonu” tā arī nav atradis un arī neatradīs, tikai ievedīs laukus vēl lielākā strupceļā.

 5. Cerams, ka neielaidīs baroties ZZS Vides ministrijā…

 6. Cer, ka ši sieva būs kā īsts kuģa kapteinis un nepametīs savu kuģi kā Dombrovskis savtīgo interešu dēl ( lai tiktu pie Briseles pīrāgiem) kā Itālijas piekrastē avarējušā kruīzu kuģa «Costa Concordia» kapteinis Frančesko Sketino, kurš pirmais laiviņā muka… Ceu, ka ši sieva labos privātbiznesa interesēs pieņemtos valdības lēmumus. Man gan saka – cerība ir laba lieta. Un valstī ir taču jānāk jaunam Ulmanim, kurš valsti un tautu vērtē augstāk par savu kabatu! Bet līdz šim metāli un Hesi un nauda no vēja un pazudušās valsts bankas…un pat cukurfabrikas.

 7. Straujumai pienākas atzinība par viņas centieniem aizstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses Briselē. Cik labi viņa spēs izpildīt provizorisko Premjēra amatu nākošos mēnešos — to redzēsim, un tad labāk spriedīsim. Es sevišķi skatīšos, vai viņa turpinās Dombrovska-Āboltiņas-Zaķa naidīgo polītiku iepretīm NA, jeb drīzāk pievērsīs uzmanību Latvijas sasāpējušo problēmu risināšanai.

 8. Viņa jau paspēja sasmērēties ,kad Dombrovskis bija atvaļinājumā .Vai varam tādam cilvēkam uzticēties?

 9. Partijas, partokrātija – tā ir sērga, ar kuru aplīp un slimo šodienas Latvijas politiķi. Vajadzētu karantīnu vai izkvēpināt šo slimību no valasts varas sistēmas, lai taču beidzot pie varas nāk saprātīgie neatkarīgie lēmēji kā personības saskaņā ar Satversmi, bet ne nespējnieki, kam vajadzīga partejiskā aizmugure kolektīvai bezatbildībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+