×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Straujuma: investori par “Citadeles” valsts akcijām piedāvā 74 miljonus eiro (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Investoru piedāvātā cena par bankas “Citadele” valsts kapitāldaļām ir aptuveni 74 miljoni eiro, pirmdien LNT raidījumā “Dombura studija” apliecināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Par 100% bankas akciju investori piedāvā 98,7 miljonus eiro, savukārt par valsts daļām – aptuveni 74 miljonus eiro. Pēc premjeres teiktā, par cenu esot panākta vienošanās.

Straujuma piebilda, ka atšķirība starp šo cenu un pārējiem saistošajiem piedāvājumiem bija vien daži procenti.

Tāpat viņa atzina, ka, visticamāk, līdz vēlēšanām līgumu parakstīt ar investoriem neizdosies – tas varētu būt divu nedēļu jautājums. Savukārt gadījumā, ja vienošanās ar investoriem panākta netiek, valdībai esot arī plāns B, taču sīkāk to komentēt premjere nevēlējās.

Jau vēstīts, ka starptautiskā ASV investoru grupa atbilstoši valdības 16.septembra lēmumam varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. saprotams ka tantai jau neviens neko neprasa, viņa kā preses sekretāre tik sauc skaitļus un cenšas attaisnot izlaupišanas faktu. un vel galvenais labi pasniegt. jo pasaka ka kopejā vērtiba ir 100 miljoni, un tad kopējā cena ir 98, tad puse publikas tālāk neiedziļinās un atslābst. tik redz valsts daļa sanāk tik 74 ļimoni, ar visu peļņu ko valsts lūk nevar saņemt(pārdodam maciņu ar visu naudu kas iekšā) tad vel par 3 gadiem runa gāja , kas jau nozimetu ka norēķināsies vispār tik ar bankas peļņu realitātē neizterejot paši ne centa….
    tad vel paskatamies gada pārskatu kur skaudri rakstīts ka pašu kapitāls ir ap 150 miljoniem un pieaug jo zudejumi ir segti un peļņa iet pašu kapitālā. tad rodas jautājums kā politiķiem izdevās 150 miljonus naudā (ne mantā kur vertiba mainiga un nosacīta) novērtēt uz 100 miljoniem?

  2. Cik Vienotiiba var melot! Jau likvideejot Latu un ieviesot eiro soliija, ka investiicijas Latvijaa pluudiisot aumalaam, taalaak par krievu uztureesanaas atlauju tirdznieciibu Latvija nav tikusi. Tas pats tagad uzdaavinot it kaa amerikaaniem Citadeli, seit ienaaks investiicijas. Kameer Latvijai buus naidiigas attieciibas ar Krieviju neviens investors seit nenaaks, to man liekaas saprot katrs domaajoss cilveeks. Vienotiiba melo un iztirgo Latviju, jo iespeejams nakamajaa SAEIMAA BUUS JAASEEZ OPOZIICIJAA. kAA NAV KAUNS MELOT?

  3. Kas apmaksās bankā ieguldītos simtus miljonu?

  4. kāpēc tāda steiga? Atbildēt

    Šo jautājumu bija jāatstāj nākošai valdībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+