Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. septembris, 2015
Drukāt

Straujuma: ir skaidrs, ka Eiropa ekonomiskos bēgļus uzņemt nevar (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Pašlaik ir skaidrs, ka Eiropa cilvēkus, kuri ierodas Eiropā labākas dzīves vilināti, uzņemt nevar, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Komentējot medijos publicētos attēlus, kuros redzami migranti, kuri ir darbspējīgi vīrieši un visai attāli atgādina ļaudis, kuri devušies prom no dzimtenes karadarbības dēļ, Straujuma akcentēja, ka Eiropa nevar uzņemt ekonomiskos bēgļus, tāpēc cilvēki tiks vērtēti.

Premjere arī norādīja, ka nepieciešams vērtēt valstis, no kurām migranti ir ieradušies, vai situācija tajās tiešām apdraud cilvēku drošību, vai arī cilvēki devušies labākas dzīves meklējumos.

Straujuma skaidroja, ka bēgļu uzņemšanā Baltijas valstīm jābūt vienotai nostājai. Vienlaikus pagaidām esošā Baltijas valstu nostāja netikšot mainīta – bēgļu uzņemšanai jābūt brīvprātīgai.

Medijos izskanējis, ka jaunais migrantu sadales plāns paredz, ka Baltijas valstīm un dažām Dienvideiropas valstīm tiks ļauts uzņemt mazāk patvēruma meklētāju. Savukārt citas valstis, piemēram, Vācija, Francija, Spānija un Polija uzņems vairāk migrantu.

Laikraksta “De Volkskrant” rīcībā esošā informācija liecina, ka Igaunija būs jāuzņem 373 migranti, bet Lietuvai būs jāuzņem 780 migranti. Jaunākais piedāvājums paredz, ka mazāk nekā Latvijai migranti būs jāuzņem Maltai (133), Kiprai (274) un Luksemburgai (440).

Iepriekš valdība vienojās, ka Latvija brīvprātīgā kārtā uzņems 250 patvēruma meklētājus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tas nav skaidrs Junkeram un Dombrovskim.Tas nav skaidrs Eiropas komisijai! Kas ieskaidros?

 2. Dīvains Straujumas apgalvojums… Man, piemēram, skaidrs, ka Eiropas ekonomiskos bēgļus uzņemt var.
  Straujumai vajadzētu savu apgalvojumu pamatot. Nevis vnk metāties ar skaļiem vārdiem.

 3. Latvijā par maz laupa? Atbildēt

  “Lielu popularitāti ieguvis kādas aculiecinieces video,kurā redzams,kā bēgļi bez sirdsapziņas pārmetumiem pulkā dodas aplaupīt lēnām braucošas kravas un pasažieru automašīnas.Video publicēts vietnē youtube.com,šī gada 14.jūnijā.Aculieciniece norādījusi-darbība notiekot Francijā-Kalē pilsētā.”
  Skat.”Migranti gaišā dienas laikā aplaupa sastrēgumā stāvošas automašīnas,nra,08.09.2015.

 4. Beidziet likuma maiņu rezultātā atņemt pabalstus,mainīt neapliekamos ienākumus,samazināt un griezt.
  Es esmu to izjutusi uz savas ādas no 2010.g. 4 reizes…Varbūt pietiks….Latvijā vairs nejūtos droši…..

 5. Dienā laba karikatūra – Karikatūrista skats: Medicīnisko izmeklējumu kvotas beigušās; ķeramies pie bēgļu kvotām .
  Vai tante nevarētu piebremzēt? Pievērst uzmanību pašu valstij? Ka tur ar e- veselības naudām. tās laikam izkūpējušas gaisā, kā IM datorprojektu?

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (12)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+