×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. aprīlis, 2015
Drukāt

Straujuma: ir svarīgi nekad vairs nepieļaut kara un totalitāro režīmu noziegumus (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ir svarīgi nekad vairs nepieļaut kara un totalitāro režīmu noziegumus, uzskata Ministru prezidente Laimdotas Straujuma (V), kura pēc Francijas prezidenta ielūguma kā ES prezidējošās valsts pārstāve svētdien, 26.aprīlī, ieradās Francijā, kur Elzasā notika piemiņas pasākums Nacveilera un Struthofa koncentrācijas nometnē.

Kā informēja Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga, šodien, 26.aprīlī, aprit 70 gadi kopš nometnes atbrīvošanas. “70 gadus pēc Otrā pasaules kara beigām ir svarīgi pieminēt un nekad vairs nepieļaut kara un totalitāro režīmu noziegumus. Tas ir traģiskās pagātnes noziegumu atgādinājums 21.gadsimtam, un mums ir jādara viss, lai tas nekad vairs neatkārtotos,” saka Straujuma.

Starp 1941. un 1945.gadu vairāk nekā 50 000 deportēto Nacveilera-Struthofa nometnē tika paverdzināti, 20 000 aizgāja bojā. Tika ieslodzīti ap 30 nāciju pārstāvji, to skaitā 16 000 poļi, 6000 francūži, 3700 vācieši, arī 400 Latvijas iedzīvotāju.

8.maijā Latvijā Ministru prezidente Laimdota Straujuma pēc piemiņas brīža II Meža kapos kopā ar Salaspils pilsētas vadību aicina visus uz piemiņas brīdi Salaspils memoriālā, lai pieminētu visus, kuri bija ieslodzīti vai nomocīti šajā nometnē II Pasaules kara laikā.

“Par Salaspils memoriālu ir nepieciešams objektīvs stāsts, vēsturniekiem pie tā jāstrādā. Salaspils nometnē ir bijis ieslodzīts arī Latvijas Centrālās Padomes priekšsēdētājs Konstantīns Čakste, turēts latviešu rakstnieks un ārsts Miervaldis Birze,” atgādina Straujuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KRIEVIJA NEIZDEUSIES VALSTI Atbildēt

    KRIEVIJĀ Joprojām krīt iekšējais patēriņš, sarūk ieņēmumi
    valsts budžetā. Katru dienu Krievijā aizvien vairāk cilvēku nespēj atmaksāt kredītus. Kavējas algu izmaksas.
    Komunālie parādi apjoms sasniedz fantastiskus apjomus ­ vienu triljonu rubļu jeb 18 miljardus eiro.

    • vispirms jau tev, provokātor no ” NEIZDEUSIES VALSTI”, būtu jāiemācās latviešu valoda un jābeidz te tēlot vienu štruntīgu klaču veci vai veceni…Usjok Vasjok?!

Draugiem Facebook Twitter Google+