×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Straujuma: ir taisnīgi vispirms palielināt līdz 200 eiro lielās pensijas (23)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ir taisnīgi vispirms palielināt līdz 200 eiro lielās pensijas, piektdien tiekoties ar Rīgas Aktīvo Senioru Aliansi, Latvijas Senioru aliansi un Latgales reģionālo Senioru apvienību, teica premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Tikšanās laikā apvienību pārstāvji uzrunāja Straujumu par iespēju izveidot sociālo kompetenču centru, kas palīdzētu risināt dialogu ar tiem cilvēkiem, kas neatrodas darba tirgū – senioriem, jauniešiem, daudzbērnu ģimenēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sarunā Ministru prezidente pievērsa uzmanību arī pensiju jautājumam, atzīmējot, ka pārrunās ar Saeimas Sociālo lietu komisiju ir panākta abpusēja izpratne, ka ir jāpalielina pensijas, kas ir līdz 200 eiro mēnesī, un tas būtu sociāli taisnīgs risinājums. Senioru apvienības uzsvēra, ka neatbalsta Latvijas Pensionāru federācijas akciju par parakstu vākšanu, jo tā nav pragmatiska virzība uz pensionāru stāvokļa uzlabošanu budžeta iespēju ietvaros.

Iepriekš Rīgas aktīvo senioru alianse “Rasa” vadītāja Terēzija Mackare norādīja, ka Sociālo kompetenču centrs ir inovatīva ideja, jo tas kalpotu kā socializācijas un prasmju iegūšanas centrs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Pensionāru federācija (LPF) uzsākusi parakstu vākšanu par palielinātas pensiju indeksācijas ieviešanu no šā gada oktobra.

LPF norāda, ka parakstu vākšana uzsākta par palielinātas pensiju indeksācijas ieviešanu no šī gada oktobra un senioru veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu līdz mūsu Latvijas simtgadei 2018.gadā.

Parakstu veidlapas izsūtītas pensionāru organizācijām un pilsētu un novadu pašvaldībām. Parakstīties aicināti arī cilvēki, kas vēl nav sasnieguši pensijas vecumu. Uz parakstu iesniegšanu valsts institūcijām aicināti pensionāru pārstāvji no visām organizācijām.

Akciju plānots pabeigt līdz šī gada 1.jūlijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Sociāli taisnīgi tev straujuma būtu jāatkāpjas no amata.

 2. Aizgāju pensijā 2010.gadā,esmu nostrādājusi no 1965. gada.-tātad 45.gadi. Mana pensija 270.tātad man nav jāpārrēķina,jo nav zem 200.Cik tad gadu ir strādāts ,ja pensija zem 200. Mana vienaudzei aprēķināta 65. lati,jo visus neatkarības gadus nemaksāja sociālo nodokli. Tātad tādiem kā man būs jāgaida ,kamēr nodokļu nemaksātājiem pacels pensijas mūsu līmenī. Kāda jēga maksāt nodokļus godīgi ????? Un tā katru mēnesi saņemu -30 eiro mazāk,jo 2010 . gadā bija viszemākais indekss.Godīgi cilvēki visu mūžu tiek apzagti.Nākošajās vēlēšanās aicinu nebalsot par vienotību-lai iet pensijā…

 3. Jāmaksā atbilstoši nostrādātiem gadiem un jāindeksē visas pensijas līdz 500 eiro.Nepiekrītu,ka ar stāžu 15 gadi saņems tik pat,cik es ar 45 gadi.Kad beidzot uzvarēs taisnība Latvijā.?!Tad jau nav vērts maksāt nodokļus un stādāt godīgi?!? Jo pensija visiem vienāda……

 4. Pareizi- jāpalielina mazās pensijas, kamēr, kāds dzērājs krāvējs nesaņems tikpat cik cilvēks , kas strādājis ,piemēram, par inženieri, Straujuma neliksies mierā…!!!!!!!!!

 5. Ši vecenne varētu tikt izmesta no premjerienes beņķs šoruden. Bet jājautā kas nāks vietā? Naivie cilvēciņi, kuri uzķērušies uz siliņa un kera pļāpām, cer ka sc sadrukās naudiņu un sados katram cik vajag. Laikam jau neviens vairs neapgrūtina sevi ar tādu smagu darbu, kā domāšana, visi tikai lūr uz kaimiņa maku, kai saskatītu kas tajā iekšā. Un neviens negrib saprast, ka pensijas apmērs atkarīgs no paša samaksātajiem nodoķļiem un paša algas.

 6. Tā vecene tak ir galīgi stulba! Visiem slaistiem un dienaszagļiem jāpalielina pensijas! Par kādiem nopelniem? Vai tā vecene maz saprot, ko viņa pļirkst?

 7. Atdodiet nozakto pensiju taja sauktaja krizes laika .

 8. Sajaa valstii NEKAD nebuus taisniiba!

 9. Nu, atdodiet nokrāpto,,, ar indeksu samazināto ( 0.79 )…..vajadzēja rēķināt ar 1.0 indeksu,,, nevis par 20 % mazāku ///////ja cilvēks ir parādā valstij kādu naudas summiņu, tad steidzīgi tiek no VID sūtītas draudu vēstules, bet tagad vilcinās un gudro, lai tikai nebūtu jāpārrēķina pareizi tās nokrāptās pensijas . Pretīgi…

 10. Ir netaisnīgi, ka Tu Straujuma esi izniekojusi budžetu ,ka tagad nepietiek pensionariem.

 11. Vajag atdod nošmaukto tiem, kuri pensijā gāja krīzes laikā, vai tiešām tiem tā krīze jāiznes uz saviem pleciem visu atlikušo mūžu?????

 12. Es gan tam nepiekrītu, vajag skatīties uz nostrādātajiem gadiem, citādi visi slaisti un dīkdieņi saņems to pašu ko kārtīgi darba darītāji.

 13. un ar 201 EUR pensiju variet mierīgi turpināt knapināties

 14. Komunisti nāk pie varas arvien uzmācīgāk. Spekulācijas ar kaut kādu abstraktu taisnīgumu. Taisnīgi būtu radīt mātem apstākļus izaudzēt trīs un vairāk bērnus un, attiecīgi, par katru piemaksāt pensijā.

 15. Es kategoriski iebilstu pret mehānisku pensiju palielināšanu cilvēkiem ar mazu darba stāžu un aplokšņu algām, no kurām netika maksāti nodokļi! Vai nu palielināt visiem, vai nevienam. Tas nav godīgi pret tiem, kuri visu mūžu maksāja nodokļus un uzturēja citus pensionārus.

  • LABI PATEIKTS. Tikai piekrītu. Ir pat pazīstams ar mazu pensiju – pēdējos 20 gadus brauca ar privāttaksi un par tiem nodokļiem smēja – tas priekš muļķiem… Šodien vaino valdību -pabraukt nevar un mazā pensija.Pensijas pamatā ir jābūt stāžam- 65 gadi vecumā tam vajadzētu būt 45 gadiem – bet ja ir tikai ap 20? Ko sabiedrībai devis 25 gadus? Nav runa par mātēm un bērnu audzināšanu.

 16. Ja cilvēks visu mūžu ir kaut cik normāli strādājis, pastāstiet, kā var saņemt pensiju mazāku par 200 € ???
  Šeit es nedomāju invaliditātes un tamlīdzīgas problēmas.

  • krīzes gados,kad netaisnīgi aprēkināja

   • Kā tad, par 15 gadiem stāža.

    • Ja esi godprātīgi strādājis 40 gadus valsts iestādē un maksājis nodokļus, bet pensija 230.- tad tas nav daudz, ja par visu jāmaksā tik, cik tas maksā, ieskaitot īres maksu un komunālos. Laikā no 1970. – 1996. algas bija mazas un uzkrājumos – kapeikas. Varbūt tomēr jāvērtē darba stāžs un izaudzināto bēru skaits??? Laikam Straujuma to negrib saprast, jo solīts makā nekrīt!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+